Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator mięśniowy i przeciwbólowy SaneoSPORT (EMS+TENS)
Elektrostymulator mięśniowy i przeciwbólowy SaneoSPORT (EMS+TENS)
Elektrostymulator mięśniowy i przeciwbólowy SaneoSPORT (EMS+TENS)
Elektrostymulator mięśniowy i przeciwbólowy SaneoSPORT (EMS+TENS)

Elektrostymulator mięśniowy i przeciwbólowy SaneoSPORT (EMS+TENS)

Kod produktu:273-TI-2007
329,00 zł
/ szt.
304,63 zł
netto
Produkt w magazynie
Produkt w magazynie

Prosty i łatwy w użyciu dwukanałowy elektrostymulator do celów sportowych oraz rehabilitacyjnych wykonujący stymulację EMS (nerwowo-mięśniową) oraz TENS (przeciwbólową), wyprodukowany przez niemiecką firmę tic Medizintechnik.

SaneoSPORT jest doskonałym uzupełnieniem treningu sportowego oraz rehabilitacji. Pomaga wyćwiczyć i szybciej rozbudować wybrane grupy mięśni, a także spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Zmusza mięśnie do wysiłku bez obciążania ścięgien i stawów. Może być stosowany przed, w trakcie i po ćwiczeniach wysiłkowych, a także w wolnym czasie - podczas oglądania telewizji, czytania lub przy pracy, czy nawet na spacerze.  

Efektywny, prosty i bezpieczny sposób, aby:

 • Rozbudować i wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, rąk (bicepsy, tricepsy) i nóg
 • Ujędrnić mięśnie brzucha i pośladków
 • Wykonać rozgrzewkę przed ćwiczeniami
 • Zwiększyć efekty aktywnych form sportu (jogging, jazda na rowerze, tenis, piłka nożna, pływanie, łyżwiarstwo): formowanie mięśni, poprawa wyglądu, wzrost energii i wiary w siebie.
 • Utrzymać formę w okresach przetrenowania.
 • Uśmierzyć ból pourazowy, np. po zbyt forsownych ćwiczeniach na siłowni.
 • Zrelaksować, zregenerować lub rozciągnąć swoje mięśnie po treningu.

Cechy charakterystyczne SaneoSPORT:

 • 20 programów (w tym 2 indywidualne)
 • 2 kanały regulowane niezależnie do leczenia wielu obszarów ciała jednocześnie
 • Bardzo łatwy w użyciu
 • Duży czytelny ekran
 • Funkcja timera (automatyczne wyłączenie)
 • Wszechstronne zabezpieczenia
 • Certyfikowany do zastosowań medycznych CE (0482)
 • Zawiera:
  • 8 samoprzylepnych elektrod (cztery 5x5cm, cztery 5x9cm)
  • Klips do założenia na pasek
  • Wysokiej jakości bateria 9V 6F22 (można stosować akumulatory - patrz niżej)

Jak działa elektrostymulacja ?

SaneoSPORT do treningu mięśni stosuje różne sposoby stymulacji impulsami elektrycznymi wykorzystywane w rehabilitacji już od ponad 40 lat.

EMS
Elektrody przy elektrostymulacjiPodstawowym rodzajem stymulacji urządzenia SaneoSPORT jest elektrostymulacja nerwów motorycznych odpowiedzialnych za selektywne oddziaływanie na określone grupy mięśniowe, czyli tzw. elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa EMS.
Mięsień nie jest w stanie odróżnić impulsu pochodzącego z mózgu od impulsu pochodzącego z elektrostymulatora, dzięki czemu poprzez specjalny dobór parametrów impulsu można zmusić go do określonej pracy i uzyskać bardzo różnorodne efekty pracy mięśnia, w szczególności odpowiadające różnym formom zaawansowanego treningu sportowego, bez nadmiernego uczucia zmęczenia i bez nadwyrężania ścięgien.

EMS przeciwdziała zanikowi mięśni, wspomaga ich odbudowę i relaksację. Zwiększa lokalne krążenie krwi i kapilaryzację (ukrwienie) stymulowanych mięśni. Pozwala również na zredukowanie bólów wywołanych napięciem mięśniowym.

Ulga w bóluKolejnym, zupełnie odmiennym rodzajem stymulacji wykorzystywanym przez SaneoSPORT jest stymulacja nerwów czuciowych (sensorycznych) prądami TENS, z powodzeniem stosowanymi w medycynie do efektywnego leczenia bólu ostrego oraz przewlekłego. Zamiast skurczy mięśniowych odczuwane jest kojące mrowienie. W zależności od częstotliwości impulsów elektrycznych, uruchamiane są dwa istotne mechanizmy przeciwbólowe:

 • Uwalnianie endorfin - naturalnych substancji przeciwbólowych organizmu. Endorfiny utrzymują się w organizmie przez dłuższy czas od chwili zakończenia elektrostymulacji. Mają również korzystny wpływ na sen.
 • Blokada transmisji odczuć bólowych do mózgu (blokada bramki bólowej).

Instrukcja obsługi elektrostymulatora sportowego SaneoSPORT (PL)

 

Prezentacja działania elektrostymulatora SaneoSPORT (j.niemiecki):

 

Zestawienie programów SaneoSPORT

ProgramOpis
1. Rozgrzewka I Optymalnie przygotowuje mięśnie nieprzyzwyczajone do aktywności sportowej. Wspomaganie cyrkulacji krwi i stymulacja metabolizmu znacznie usprawnia zdolność mięśni do skurczy. Podczas stosowania będą odczuwalne orzeźwiające doznania przyjemnego ciepła. Najlepiej stosować 30 minut przed rozgrzewką.
2. Rozgrzewka II Skutkuje tworzeniem się gęstej sieci naczyń kapilarnych formowanej wokół włókien mięśniowych. Przyczynia się do ekstremalnej intensyfikacji cyrkulacji krwi i dostawy tlenu stymulowanym mięśniom. Poprawia się również dostawa glukozy i następuje szybsza eliminacja kwasu mlekowego. Po zastosowaniu tego programu, zarówno wysiłek fizyczna, jak i aktywność sportowa będzie się wiązała z lepszym samopoczuciem, a czas odpoczynku po sesji treningowej znacznie się skróci.
3. Mięśnie klatki piersiowej, barków i grzbietu.

Trening rozbudowy mięśni. Przystosowany do konkretnych charakterystyk mięśni poszczególnych części ciała.Nowość na rynku!
4. Mięśnie przedniej i tylnej części ramion I przedramion (w tym bicepsy i tricepsy)
5. Proste i skośne mięśnie brzucha, umięśnienie dolnego odcinka kręgosłupa
6. Mięśnie pośladkowe
7. Mięśnie udowe
8. Mięśnie podudzia
9. Trening wytrzymałości aerobowej Znacząco zwiększa zużycie tlenu przez mięśnie na stymulowanym obszarze, co w konsekwencji wykształca i zwiększa napływ tlenu i zdolność absorpcyjną. Nie towarzyszą temu przy tym żadne naprężenia ścięgien i stawów. Optymalny trening wytrzymałościowy występuje w przemianie aerobowej, kiedy organizm zaopatrywany jest w wystarczającą ilość tlenu, czyli gdy napływ tlenu równoważony jest przez pobór tlenu. Efektem tego jest spalanie tłuszczu. Ponadto zużywane są jedynie dostępne rezerwy, np. cukier. Do sportów aerobowych zaliczamy wędrówki, spacery, pływanie, jazdę na rowerze, jogging, narciarstwo przełajowe, łyżwiarstwo, jazda na rolkach.
10. Trening wytrzymałości anaerobowej (beztlenowej)   Celem treningu wytrzymałości anaerobowej jest zachowanie zdolności do intensywnego wysiłku tak długo, jak to tylko możliwe. W tym wypadku, organizm nie jest zaopatrywany w dostateczną ilość tlenu, aby produkować energię, co wymusza metabolizm w warunkach niedoboru tlenu. Organizm zmuszany jest do produkcji energii w inny sposób i innymi środkami, np. spalając węglowodany. Do sportów anaerobowych zaliczamy podnoszenie ciężarów, sprint, czy sporty typu „stop-and-go”, np. tenis i squash. Program zapewnia większą tolerancję na rosnącą koncentrację kwasu mlekowego i poprawia przeciwdziałanie zmęczeniu przez mięśnie.
11. Trening siłowy i szybkości siłowej Siła i szybkość wymagane są w następujących rodzajach sportu: kolarstwo wyczynowe, pływanie na czas, sporty zespołowe typu piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka. Program ten pomaga osiągnąć zarówno maksymalną siłę, jak i szybkość skurczu stymulowanych mięśni, dzięki wyjątkowym rodzajom skurczy mięśniowych i wymuszaniu ekstremalnego wysiłku.
12. Trening siły eksplozywnej Poprawia zdolność mięśni do osiągnięcia najwyższego poziomu siły w jak najkrótszym czasie, przy jednoczesnym ograniczeniu ilości aktywnych sesji treningowych. Trening siły eksplozywnej jest często spotykany przy następujących rodzajach sportu: sprint i pływanie krótkodystansowe, skok wzwyż i skok w dal, bieg przez płotki, rzuty sportowe itd.
13. Trening przekrojowy (crosstraining) Łączy w sobie różne sekwencje treningowe i jest przeznaczony dla osób uprawiających sport rekreacyjnie chcących osiągnąć dobrą kondycję w różnych rodzajach aktywności mięśni (wytrzymałość aerobowa i anaerobowa, siła, szybkość siłowa i siła eksplozywna). Również zaawansowani kulturyści powinni stosować ten program na początku sezonu lub po dłuższym okresie nieaktywności, aby ich mięśnie ponownie przywykły do różnych rodzajów obciążeń.
14. Relaksacja Zalecany do stosowania po treningu lub po zawodach. Opiera się na zastosowaniach medycznych i doprowadza do rozluźnienia mięśni, wzrostu cyrkulacji krwi i uśmierza ból. Program wspomaga szybszą regenerację mięśni po intensywnych obciążeniach. Powinien być zastosowany w ciągu 3 godzin od treningu. W tym czasie warto również wciąć na przykład ciepły prysznic i uzupełnić zapasy płynów.Od razu, po rozpoczęciu stymulacji powinno pojawić się przyjemne uczucie odprężenia.
15. Odnowa sił Idealny jako suplement aktywnej sesji treningowej stosowanej w celu odbudowy mięśni w kolejnych dniach. Lekki aerobowy trening mięśni w formie lekkich, nie męczących, ciągłych skurczy, którym towarzyszy ulga w bólu i wzrost cyrkulacji krwi.
16. Stretching (rozciąganie) Działa na zasadzie fizjologicznych odruchów wtórnych (reciprotykalnych). Elektrody umieszczone na mięśniu przeciwstawnym tworzą efekt większego rozciągnięcia.
17. Uśmierzanie bólu I Dopasowane do leczenia przewlekłych i ostrych bólów związanych z uprawianym sportem, np. obolałe mięśnie, obrzęk mięśni, naciągnięcia mięśni, naderwanie tkanki mięśniowej lub ścięgna, bóle barków, łokieć tenisisty, czy uraz łękotki.
18. Uśmierzanie bólu II
U1. Rozbudowa mięśni I Programy konfigurowalne. Służą do rozbudowy mięśni. Mogą mieć zarówno parametry regulowane indywidualnie jak i ustalone. Mogą być skonfigurowane do konkretnych wymagań (częstotliwość, czas przerwy, czas trwania programu).
U2. Rozbudowa mięśni II

 

Dokup więcej elektrod
Chociaż urządzenie zaopatrzone jest w zestaw aż 8 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby, to jedna para elektrod (na jeden kanał) może wystarczyć na okres do kilku tygodni w zależności od stopnia użytkowania.
Z tego względu prosimy rozważyć zaopatrzenie się w dodatkowe elektrody samoprzylepne od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w przyszłości.
Urządzenie współpracuje z elektrodami, które są powszechnie dostępne na rynku. W naszym sklepie oferta elektrod do elektrostymulacji jest szczególnie atrakcyjna, zarówno z uwagi na bogaty wybór, jak i bardzo przystępne ceny.

Rozważ zakup akumulatorków 9V
Przy częstym i długotrwałym stosowaniu elektrostymulatora, dobrym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie akumulatorów 9V zamiast baterii. Akumulatorki wyładowują się nieco szybciej od baterii i aparat szybciej zasygnalizuje niski stan baterii, ale akumulatory mogą być ponownie naładowane, bez potrzeby dokupowania baterii. Polecamy zakup zestawu składającego się z ładowarki 9V i dwóch akumulatorków 9V 62FF, dzięki czemu po rozładowaniu się pierwszego akumulatora, drugi zawsze będzie w pogotowiu.
Klientom szukającym bardziej uniwersalnego rozwiązania, polecamy zaawansowaną ładowarkę uniwersalną everActive dedykowaną do ładowania większości rodzajów akumulatorów stosowanych na rynku, a także do urządzeń ładowanych poprzez USB (np. telefony komórkowe).

Ponadto:
Rodzaje stymualcji:Więcej

TENS - przeciwbólowa
EMS - nerwowo-mięśniowa
INF - interferencyjna
MET - mikroprądy
HVPS - wysokonapięciowa

TENSWięcej

Przeciwbólowa

EMSWięcej

Nerwowo-mięśniowa

Kanały:Więcej

Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

2
Napięcie wyjściowe:Więcej

Maksymalna amplituda napięcia wyjściowego impulsu.

100 V
Częstotliwość [Hz]:Więcej

Częstotliwość impulsów

2-100 Hz
Standard połączenia elektrod:Więcej

Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

pin 2mm
Zasilanie:Więcej

Sposób zasilania urządzenia

Bateria 9V (6LR61)
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

24 miesiące (nie dotyczy akcesoriów)
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Elektrostymulator mięśniowy i przeciwbólowy SaneoSPORT (EMS+TENS)

4.96
Liczba wystawionych opinii: 23
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 10 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
22
4
1
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Stymulator bardzo mamie pomógł, wcześniej 2 lata żyła z bólem barku a teraz już ból minął POLECAM
2022-04-02
Marek, Myszków
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Jestem zachwycona z produktu. Spełnia wszystkie moje oczekiwania. Po operacji ACL miałam problem z pracą mięśnia czworogłowego. Po pierwszym użyciu produktu praca mięśnia jest znacznie bardziej widoczna. Szczerze polecam
2019-03-15
Agnieszka, Łódź
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
bardzo wytrzymala bateria,poreczny,latwy w obsludze jestem na tak
2019-01-24
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 2
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
polecam
2018-03-09
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Polecam zarówno produkt, jak i sklep. Ekspresowa wysyłka, towar bardzo dobrze zapakowany. Produkt wysokiej jakości w dobrej cenie. Świetnie pobudz mięśnie. Działanie TENS - mąż jest bardzo zadowolony :D
2017-06-14
Małgorzata, Złotów
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
4/5
Opinia potwierdzona zakupem
Produkt łatwy w obsłudze, polecam na uśmierzanie bólu.
2017-06-08
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
To jest jakieś cudowne! Elektrostymulator działa zarówno przeciwbólowo i "treningowo" (opcja treningowa też jest bardzo przyjemnie relaksująca, polecam). Produkt jest profesjonalnie wykonany, poręczny, dobrej jakości. Nie sądziłam, że elektrostymulator może mieć tak dobre i miłe działanie.
2016-12-06
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Dziaka znakomicie. W zestawie bareria przetlumaczona instrukcja:) otwierasz i dziala;)
2016-10-11
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 1
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Kontakt ze sklepem toporny ale stymulator jak najbardziej polecam.
2016-06-28
Katarzyna, Kołobrzeg
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry kontakt ze sklepem, błyskawiczna wysyłka, urządzenie działa bardzo dobrze, wyraźnie widać pobudzane mięśnie. Polecam sprzęt i sklep!
2016-03-14
Adam, Knurów
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Nie tak dawno zakupiłem urządzenie jestem w 100 % zadowolony Jednym słowem polecam wszystkim ten sklep i urządzenie
2016-02-12
Paweł, Zręcin
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Sprzęt bardzo dobry, kontakt ze sklepem również bez zastrzeżeń, jak najbardziej polecam! :)
2015-09-25
Izabela, Lubicz Górny
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia niepotwierdzona zakupem
100% zadowolenia z produktu,polecam i zachęcam do zakupów na tej stronie. Rewelacyjnie szybka dostawa towaru. Pozdrawiam
2015-05-12
Dariusz, Kętrzyn
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 1
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Proces realizacji zamówienia wzorowy. Elektrostymulator otrzymałem następnego dnia. Przy wyborze kierowałem się radą sprzedawcy DiaMedica. Używam trybu EMS do stymulacji mięśni uda po kontuzji kolana. Mięśnie są wyraźnie pobudzane do skurczu, co było nie do uzyskania w innym symulatorze (Sports Tens 2). Małym minusem jest całkowity brak możliwości zmian w programach. Nie można zmienić nawet czasu trwania programu. Nawet 2 programy uniwersalne mają bardzo ograniczone możliwości zmian. Ale zainstalowane programy działają dobrze i w zasadzie nie ma potrzeby by je zmieniać. Aparat jest bardzo prosty w obsłudze. Polecam
2015-05-06
Ireneusz, Wrocław
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
100% zadowolenia z produktu, najmocniej polecam i zachęcam do zakupów na tej stronie. Rewelacyjnie szybka dostawa towaru. Pozdrawiam serdecznie.
2015-03-10
ANETA, MYSŁOWICE-WESOŁA
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Używam od trzech tygodni na kolano. Dobry produkt spełnia swoją funkcje. Bardzo szybka wysyłka.
2015-03-06
Grzegorz, Łaziska Górne
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Jestem bardzo zadowolona z produktu.Po kilku użyciach ból barków ustąpił a wiec mój zakup trafiony w dziesiątke Obsługa super bez żadnych problemów już na trzeci dzień po zamówieniu towar został dostarczony.Jednym słowem polecam wszystkim ten sklep i urządzenie.
2015-02-27
Teresa, Kedzierzyn-Kożle
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Na razie krótko używam tego urządzenia, ale już zmniejszyły się moje bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i wyraźnie czuć mięśnie, których zanik był przyczyną bólu. Jest to rzeczywiście profesjonalny sprzęt (ostatnio miałem abgymnic, który wyrzuciłem) i trzeba stosować go systematycznie. Dodam, że zakup oraz przesyłka kurierska bardzo szybko i bez najmniejszych zarzutów. Polecam sklep i produkt pewnie też, ale musi upłynąć jeszcze trochę czasu, aby wydać wiążące opinie.
2014-08-06
Wiesław, Ozimek
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 1
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Transakcja ze sklepem przebiegła wzorowo. Elektrostymulator funkcjonuje bez zarzutu. Stan faktyczny zgodny z opisem zamieszczonym na stronie. Kupiony pod kątem uśmierzania przewlekłego bólu w bruksizmie. Jego podłączenie na odpowiednich programach powoduje uśmierzenie bólu (prądy TENS). Małżonka podłącza go kilka razy dziennie - przy pracującym elektrostymulatorze odczuwa wyraźną ulgę w bólu.
2013-09-14
Zenon, Koszalin
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Jest to świetny produkt. Łatwy w obsłudze i czuję się po elektrostymulacji jak nowo narodzony. Polecam
2013-07-23
Jakub, Siemianowice Ślaskie
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Urządzenie rewelacyjne. Używam funkcji uśmierzania bólu jak i stymulacji mięśni. Uśmierzanie jest super co do stymulacji jeszcze za krótko go używam aby się wypowiedzieć ale widać i czuć, że w czasie pracy mięsnie się kurczą i rozprężają.
2012-07-16
Danuta, Sosnowiec
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Znałem to urządzenie i teraz go już mam. Jestem bardzo zadowolony z jego funkcji i skutków działania. Dostawa następnego dnia po wpłacie!!! Byłem mile zaskoczony. gorąco polecam zakup właśnie tu.
2012-01-12
Jerzy, Wola Zglobienska
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Jestem bardzo zadowolony z produktu, dostałem to czego wymagałem. Sklep świetny, szczerze polecam! (wysłane w ten sam dzień co zamówiłem, a już następnego kurier pukał do mych drzwi)
2011-12-18
Bartłomiej, Katowice
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel