Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nasze pomysły na dobry prezent

Szukasz pomysłu na prezent ?

Prezent świąteczny, czy urodzinowy, musi być nie tylko ładny, ale i użyteczny. Szczególnie pamiętając o osobach starszych, rodzicach, dziadkach, warto pomyśleć o ich zdrowiu. Proponujemy nie tylko dobrej jakości sprzęt diagnostyczny, ale również zaawansowane urządzenia do fizjoterapii w warunkach domowych (leczenie przeciwbólowe stanów przewlekłych, nietrzymania moczu lub do poprawy kondycji mięśni). Znajdziesz u Nas oryginalny prezent właściwie dla każdej osoby, również przydatny prezent dla lekarza czy dla fizjoterapeuty.

Zamówiony produkt wysyłamy na dowolnie wskazany adres zazwyczaj w ciągu 1 dnia roboczego.

 


Fizjoterapia w domu

Podręczne urządzenie pozwalające na wykonywanie zaawansowanych zabiegów fizjoterapii bez wychodzenia z domu, to z pewnością prezent dość oryginalny.

 

Elektrostymulatory, czyli domowa elektroterapia

Aparaty TENS
Oferowany w naszym sklepie sprzęt terapeutyczny, to przede wszystkim sprzęt do elektrostymulacji, który pomaga uśmierzyć różne rodzaje dolegliwości bólowych, wzmocnić mięśnie, czy wykonać masaż relaksujący. Za wyjątkiem nielicznych przeciwwskazań (m.in. rozrusznik serca, padaczka), są to urządzenia bezpieczne, nie mają działań ubocznych i wykorzystują sprawdzone rozwiązania stosowane od lat w medycynie, rehabilitacji, czy w sporcie.

Elektrostymulacja przeciwbólowa wykorzystuje przede wszystkim metodę TENS, stosowaną już powszechnie w zakładach rehabilitacji, a dzięki małym, przenośnym aparatom, może być z powodzeniem stosowana w domu.

Polecamy w szczególności:

 

Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest elektrostymulator, który oprócz przeciwbólowej metody TENS oferuje również inne rodzaje elektrostymulacji, przede wszystkim stymulację nerwowo-mięśniową EMS:

 

Prądy TENS

 Aparat przeciwświądowy Heat-It po ukąszeniach owadów

Urządzenie medyczne łagodzące świąd i ból po ukąszeniu komara, muchy końskiej, osy i innych owadów. Wystarczy podłączyć do gniazda zasilania dowolnego telefonu, uruchomić odpowiednią aplikację i przyłożyć na kilka sekund na ukąszone miejsce.

Aparat na ukąszenia owadów

Urządzenie działa na przyczynę powstawania świądu poprzez krótkie i punktowe podgrzewanie skóry do temperatury dokładnie 51°C, co wpływa na produkcję histaminy. Metoda lokalnej hipertermii daje zdecydowanie szybsze i trwalsze efekty od stosowania leków przeciwhistaminowych podawanych miejscowo.

Aparat dostępny jest w wersji na telefony z systemem Android lub iPhone iOS. Oryginalny i niewielkich rozmiarów prezent dla każdego członka rodziny.

 


 
Rozgrzewający but elektryczny bosotherm 3000, to dobry prezent dla osób ceniących komfortowe ciepło.

Podobnie zresztą, jak pozostały sprzęt rozgrzewający oferowany w naszym sklepie.
Miły i przydatny prezent dla babci lub dziadka.

Sprzęt Bosotherm, służący to termoterapii, czyli terapii ciepłem, jaki możemy sprezentować naszym bliskim, jest doskonałą propozycją dla osób, które cierpią na zmiany zwyrodnieniowe lub mają problemy neurologiczne. Jest to sprawdzony sprzęt doskonałej firmy Boso Bosch & Sohn, który od ponad dziesięciu lat jest w naszej ofercie.

 


 

Sonoforeza - pielędnacja twarzy ultradżwiękamiAparat do terapii ultradźwiękowej Lipozero EXCEL.

Przenośne urządzenie pozwalające na wykonywanie zabiegów ultradźwiękowych w warunkach domowych. Prezent przydatny szczególnie dla kobiet z uwagi na szerokie zastosowania poprawiające urodę skóry, w szczególności przy pielęgnacji twarzy, leczeniu zmarszczek powierzchniowych i zmian trądzikowych.

Urządzenie znacząco poprawia wchłanianie środków kosmetycznych i farmakologicznych (sonoforeza), a niebagatelne znaczenie ma korzystne działanie samych ultradźwięków na tkanki.

Aparat Lipozero EXCEL włoskiej firmy GLOBUS posiada odrębną wodoodporną głowicę ultradźwiękową o mocy 1,2 W/cm2. Sprawdza się również w leczeniu stanów bólowych i zapalnych stawów oraz ścięgien, a także przyspiesza procesy regeneracyjne.

 


 

Roller z funkcją wibracjiRoller/wałek SaneoROLL+ z funkcją wibracji.

Roller SaneoROLL+, to doskonałe narzędzie do masażu powięziowego i rozluźniania mięśni o wszechstronnych zastosowaniach. Dzięki głębokim wibracjom, dużo skuteczniej dociera do głębszych mięśni. Uruchamiana tylko jednym przyciskiem funkcyjnym z 4 poziomami intensywności. Poziomowi twardości "twardy" jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych sportowców, jak i dla początkujących trenujących.

Stosowanie rollerów jest sprawdzoną i bardzo zalecaną metodą automasażu mięśniowego, ma bardzo korzystny wpływ na kondycję powięzi, poprawia sylwetkę i gibkość ciała, działa relaksująco, a po forsującym wysiłku fizycznym, doskonale rozluźnia mięśnie i zmniejsza dolegliwości bólowe.

Roller SaneoROLL+ może działać również jako zwykła rolka bez konieczności włączania urządzenia (wibracji). Zasilany z akumulatora.

 


 

Diagnostyka

 

Ciśnieniomierz elektroniczny dla 2 osób Medicus Family firmy boso Bosch+Sohn jest dobrym prezentem dla dwóch osób, w szczególności dla osób starszych, które regularnie dokonują pomiaru ciśnienia krwi. Ten nowoczesny aparat do pomiaru ciśnienia krwi posiada pamięć 30 ostatnich pomiarów dla każdej osoby z osobna oraz uniwersalny mankiet przystosowany również do osób otyłych. Łatwa obsługa, solidne wykonanie i dokładność pomiaru zdobyło zasłużone uznanie organizacji konsumenckich.

W naszej ofercie znajdziesz też inne ciśnieniomierze elektroniczne niemieckiej firmy boso Bosch+Sohn.

Ciśnieniomierze na prezent

Ciśnieniomierze zegarowe domowe ze stetoskopem

Ciśnieniomierze manualne są dużo dokładniejsze od automatycznych ciśnieniomierzy elektronicznych, dlatego powinny być stosowane przez osoby wymagające bardziej precyzyjnego pomiaru ciśnienia lub nie ufające "automatyzmowi" aparatów elektronicznych. Aparaty manualne dają większą pewność pomiaru i powinny być stosowane przynajmniej okresowo nawet u osób korzystających na co dzień z ciśnieniomierza automatycznego. Określenie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego wymaga w takim przypadku zastosowania metody osłuchowej z użyciem stetoskopu, co w przypadku samodzielnego pomiaru ciśnienia w domu osiąga się poprzez zintegrowanie stetoskopu z mankietem.

Proponujemy wysokiej klasy domowe ciśnieniomierze zegarowe firmy boso Bosch+Sohn ze specjalnym mechanizmem aneroidowym odpornym na wstrząsy. Wśród nich, najbardziej profesjonalny model to Clasic Privat, a najbardziej popularny to Med I 60.

Ciśnieniomierze domowe zegarowe

Osoby borykające się z nadciśnieniem tętniczym zazwyczaj już posiadają aparat do jego okresowego pomiaru. Jednak najważniejszym jest zdiagnozowanie takiej potrzeby u osoby pozornie zdrowej. Praktycznie każda osoba po ukończeniu 45 roku życia, powinna okresowo, przynajmniej raz na kilka dni, sprawdzić w spoczynku wartość ciśnienia tętniczego krwi. Pozwoli to w miarę szybko zdiagnozować rozpoczynającą się chorobę i zastosować poprawne leczenie farmakologiczne, co pozwoli uniknąć zmian, jakie niepostrzeżenie się dokonują u osób ze skąpoobjawowym nadciśnieniem lub nawet bezobjawowym. Ciśnieniomierz krwi, czy to automatyczny czy manualny, to świetny prezent, mogący po prostu uratować zdrowie i życie.

 


 

Prezent dla lekarza

Stetoskop, to jeden najbardziej popularnych pomysłów na prezent dla lekarza. Po kilku klatach eksploatacji, zwykle wymieniany jest na nowy. Proponujemy stetoskopy firmy MDF, wśród których najbardziej popularnym modelem jest MDF One 777. Jako prezent na specjalne okazje polecamy również bardzo lekkie i trwałe stetoskopy wykonane z tytanu i posiadające wymienne nasadki głowicy:

 

Jednak wyjątkowym prezentem, szczególnie dla kobiet lekarzy, jest stetoskop o niespotykanym i atrakcyjnym kolorze. Różnobarwne stetoskopy z serii MPrints z lekkiego tytanu oraz pozłacane stetoskopy firmy MDF są po prostu piękne.

   Stetoskop - prezent dla lekarza

 

Wśród bardziej drobnych prezentów dla lekarza polecamy eleganckie, długopisowe latarki diagnostyczne firmy Spirit. Wykonane z metalu, emitują zimno-białe światło i są stosowane przez lekarzy wielu specjalizacji.

 

Kolejnym często stosowanym przez lekarzy instrumentem diagnostycznym są zegarowe ciśnieniomierze lekarskie, a ciśnieniomierze firmy boso Bosch+Sohn należą do najlepszych na świecie. Wszystkie posiadają wysokiej klasy manometr odporny na wstrząsy i korozję, ale na prezent polecamy w szczególności dwa modele z systemem koncentrycznych przewodów 2-w-1, najchętniej kupowany boso Classico lub nieco bardziej ekskluzywny (w pełni chromowany) model - boso Classic.

Oczywiście w ofercie firmy boso znajduje się wiele innych ciekawych modeli, zarówno z klasycznym układem pojedynczych przewodów, jak i podwójnych.

Ciśnieniomierze dla lekarzy

 


 

Okres nasilonych infekcji i pandemii (Covid)

W czasie pandemii Covid, ale nie tylko, sprawdzonym prezentem jest sprzęt do domowej diagnostyki.

Termometr bezdotykowy do czoła KellyUnion RAK-FI03. Termometr bezdotykowy do czołaNowoczesny termometr podczerwieni do bezdotykowego pomiaru temperatury ciała, dowolnych powierzchni oraz temperatury otoczenia. Czas pomiaru 1 sekunda.

Ciekawą funkcją termometru jest trójkolorowy ekran. W przypadku gorączki, ekran będzie podświetlony na czerwono i dodatkowo zostanie wyemitowany dźwiękowy alarm gorączki.

Dokładny instrument do szybkiego pomiaru temperatury w każdym domu.

Polecamy również termometr Bosotherm Diagnostics niemieckiej firmy Boso Bosch & Sohn.

Oprócz termometrów, niezwykle przydatnym szczególnie w ostrych infekcjach dróg oddechowych są pulsoksymetry. Pulsoksymetry ChoiceMMed lub Yonker pozwolają na codzienne sprawdzenie stanu wysycenia tlenem naszej krwi. Jest to pomocne nie tylko w diagnostyce postępów choroby COVID-19, ale pomocne w leczeniu grypy, zakażeniu RSV lub innych chorób układu oddechowego, łącznie ze zmianami degeneracyjnymi tkanki płucnej. 


Pozostałe produkty często nabywane przez naszych klientów na prezent:

Polecane

pixel