Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator UNICARE na mięśnie Kegla i bóle miesiączkowe
Elektrostymulator UNICARE na mięśnie Kegla i bóle miesiączkowe
Elektrostymulator UNICARE na mięśnie Kegla i bóle miesiączkowe
Elektrostymulator UNICARE na mięśnie Kegla i bóle miesiączkowe
FeedEtykietaA

Elektrostymulator UNICARE na mięśnie Kegla i bóle miesiączkowe

Kod produktu:1540-TC-K00130-K-UNICARE
Producent:TENSCARE
489,00 zł
/ szt.
452,78 zł
netto
Zamów więcej, zapłać mniej!
Produkt w magazynie
Produkt w magazynie

Nowość na rynku!Nowej generacji jednokanałowy elektrostymulator dla kobiet pozwalający zarówno efektywnie wzmocnić mięśnie dna miednicy (mięśnie Kegla), jak złagodzić ból miesiączkowy. Urządzenie medyczne łączące elektrostymulację nerwowo-mięśniową EMS i elektrostymulację przeciwbólową TENS. Bardzo łatwe w użyciu i przeznaczone dla kobiet w każdym wieku. Zasilane z wewnętrznego akumulatora ładowanego przez standardowy kabel micro-USB z ładowarki telefonicznej. W sumie 5 klinicznie sprawdzonych programów zabiegowych.

UNICARE jest najnowszym produktem firmy TensCare. Łączy funkcjonalność flagowego modelu Elise2 z lepszą sondą dopochwową oraz podstawowy program przeciwbólowy aparatu Ova+.

Wzmacnianie mięśni Kegla

Urządzenie wykorzystuje sondę dopochwową, poprzez którą delikatnie stymuluje mięśnie do kurczenia się (naśladując naturalne impulsy nerwowe). W ten sposób Unicare może wzmocnić mięśnie dna miednicy i rozwinąć zdolność ich kontrolowania, gdy została utracona lub gdy chcesz przywrócić mięśniom dobrą kondycję. Doskonałe rozwiązanie w leczeniu zarówno nietrzymania moczu typu wysiłkowego (program STRES) jak i z parcia na mocz (URGE), czy też typu mieszanego (MIXED). Stosując urządzenie codziennie przez 20 minut, efekty lecznicze powinny być widoczne już po kilku tygodniach.

Unicare może być również stosowany przy zdrowych mięśniach Kegla lub do utrzymania dobrej kondycji mięśni po okresie leczenia (program TONE). Dodatkowym skutkiem udanej terapii wzmocnienia siły i kurczliwości mięśni Kegla za pomocą elektrostymulacji EMS jest poprawa czynności seksualnych oraz odczuć przy współżyciu seksualnym.

Wskaźnik siły mięśniSonda Liberty Loop wchodząca w skład zestawu posiada specjalny przypinany wskaźnik w formie wychodzącej różdżki, który pokazuje pracę mięśni. W przypadku silnych mięśni i poprawnie wykonywanego ćwiczenia, wskaźnik podnosi się. Rozwiązanie to nie tylko obrazuje skuteczność ćwiczeń, ale może stanowić ważny czynnik terapii przy znacznie osłabionych mięśniach (biofeedback wzrokowy).  Sonda Liberty Loop jest odpowiednikiem popularnej sondy Periform+.

 

Łagodzenie bólu

Unicare posiada specjalny program PAIN do uśmierzania bólów menstruacyjnych metodą TENS, zarówno bólów pierwotnych (bolesne miesiączkowanie), jak i wtórnych, wywołanych endometriozą, zwłóknieniami i stanami zapalnymi w obrębie miednicy. Zamiast sondy, wykorzystujemy duże elektrody żelowe naklejane na brzuch (są w zestawie).

Stymulacja TENS działa objawowo i jest bardzo skuteczna w tłumieniu bólu menstruacyjnego. Stymuluje naturalne mechanizmy przeciwbólowe organizmu i nie daje skutków ubocznych, takich jak nudności i senność, które są często związane ze stosowaniem leków przeciwbólowych.

Zabiegi prądami TENS stosowane już bardzo powszechnie w większości zakładów fizykoterapii, a dzięki Unicare można wykorzystywać tą metodę samodzielnie, natychmiast po pojawieniu się bólu miesiączkowego i bez żadnych ograniczeń.

 

Cechy charakterystyczne stymulatora UNICARE:

 • Prosta obsługa za pomocą prostych przycisków zintegrowanych z obudową.
 • Elegancki, nowoczesny design. Duży podświetlany ekran.
 • Posiada wbudowany akumulator wystarczający przynajmniej na 15 godzin pracy, który można ładować z sieci.
 • Siła stymulacji poprzez sondę wzrasta w bardzo małych krokach (1 mA), co daje bardzo przyjemne odczucia.
 • 5 programów:
  • STRES - do leczenia nietrzymania wysiłkowego
  • URGE - do leczenia nietrzymania z parcia na mocz
  • MIXED - do leczenia typu mieszanego (URGE+STRES)
  • TONE - do tonowania i poprawy kondycji mięśni dna miednicy
  • PAIN - do uśmierzania bólu miesiączkowego metodą TENS.
 • Pamięć programu - podczas uruchamiania urządzenie automatycznie wybierze ostatnio użyty program. 
 • Programy testowane klinicznie, preinstalowane parametry impulsów stymulacji zostały sprawdzone klinicznie, a rezultaty okazały się bardzo skuteczne.
 • Bezpieczny czas pracy - funkcja ta wyłącza urządzenie po dwudziestu minutach zapobiegając przetrenowaniu mięśni dna miednicy (możliwość ustawienia innego czasu).
 • Dziennik użycia - wbudowany dziennik użycia, który umożliwia monitorowanie korzystania z urządzenia. Zapisuje całkowity czas, kiedy urządzenie było wykorzystane podczas połączenia z ciałem oraz średnie natężenie impulsów. Przydatny również dla lekarza.
 • Alarm elektrod - funkcja kontroli obwodu elektrycznego ("LEADS").
 • Mocowanie na pasek pozwala na wygodne umocowanie stymulatora.
 • Urządzenie medyczne klasy IIa (MDD 93/42/EEC).
 • Gwarancja: 2 lata.
 • W zestawie:
  • sonda dopochwowa Liberty Loop - może być stosowana przez jedną pacjentkę nawet do 6 miesięcy,
  • instrukcja obsługi w języku polskim,
  • Żel Go-Gel 50ml,
  • 2 elektrody samoprzylepne 5x9 cm,
  • mocowanie na pasek,
  • zasilacz sieciowy do ładowania akumulatora,
  • 1 przewód do połączenia z sondą,
  • Torebeczka (etui).

Unicare - elektrostymulator 

Jak wykonać przezpochwowy zabieg EMS?

Aby wykonać zabieg elektrostymulacji, należy wprowadzić do pochwy sondę dopochwową, która jest na wyposażeniu aparatu, np. w pozycji półleżącej. Sonda posiada dwie elektrody emitujące delikatne impulsy prądowe. Wymuszona i intensywna praca mięśni doprowadza do szybkiej rozbudowy struktur mięśniowych i do ich wzmocnienia. W początkowym okresie stymulacji mięśni dna miednicy nie należy przesadzać z intensywnością zabiegu, aby nie doprowadzić do przetrenowania i związanych z tym niekiedy dolegliwości bólowych.

elektrostymulacja przy nietrzymaniu moczuPodczas typowego zabiegu odczuwalne jest przyciąganie mięśni pochwy ciągnące się od dna miednicy, przy czym w programie STRES (ntm wysiłkowe) jest ono silne, a w programie URGE (ntm z parcia) jest dłuższe, pulsujące i bardziej "miękkie". Cała stymulacja składa się z cykli, w których po każdym skurczu (praca) następuje relaksacja mięśni (odpoczynek). W programie STRES dobre wyniki daje samodzielne utrzymanie skurczu jeszcze w fazie relaksacji, gdy urządzenie przerywa wysyłanie impulsów. W programie URGE występowanie skurczu nie jest tak istotne, co samo odczuwanie stymulacji.
Skuteczne leczenie wymaga stymulacji przynajmniej raz dziennie przez 20 munut, a poprawę można zobaczyć w ciągu 4 tygodni (STRES) lub 2 tygodni (URGE).

 

Jak stosować TENS przy bólu miesiączkowym?

Wystarczy nalepić dwie elektrody w dolnej części brzucha lub na lędźwiach, włączyć urządzenie, wybrać program PAIN i ustawić najbardziej komfortowy poziom stymulacji. Urządzenie może być stosowane ciągle. W praktyce elektrody mogą być naklejone na skórę już rano w dniu spodziewanego okresu i podłączone do aparatu umocowanego na pasku, np. pod tuniką, bluzką koszulową lub żakietem. Za pomocą przycisku uruchamiamy aparat w dowolnej chwili, gdy pojawi się ból lub tuż przed ważnym spotkaniem, czy egzaminem, aby ból nie potęgował stresu. Aparat jest dyskretny i nie emituje żadnych dźwięków.Instrukcja obsługi elektrostymulatora Unicare (PL).
 

Przed rozpoczęciem używania urządzenia, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi, w razie wątpliwości co do zasadności stosowania elektrostymulacji, skonsultuj się z lekarzem.

Przeciwwskazania elektrostymulacji:

 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • ciąża,
 • wkładki domaciczne metalowe (miedź),
 • Przy stymulacji przezpochwowej:
  • infekcja w miejscu stosowania,
  • nowotwór układu moczowo-płciowego lub jelita grubego,
  • refluks pęcherzowo-moczowodowy.
 • Przy stymulacji naskórnej:
  • nie stosuj TENS, gdy przyczyna leczonego bólu nie została zdiagnozowana.

Parametry programów Unicare:

ProgramPrzeznaczenieCzęstotliwość [Hz]Szer.imp. [μs]Ramp [s]Praca [s]Odpoczynek [s]
STRES NTM wysiłkowe 50 300 1 5 10
URGE NTM z parcia 10 200 stały stały stały
MIXED NTM mieszane 10/50 200/300 stały/2 stały/5 stały/10
TONE Utrzymanie kondycji 35 250 2 3 6
PAIN Bóle miesiączkowe  110 100  -  -  -

Czas zabiegu w programach STRES, URGE i TONE można ustawić na 10, 20, 30, 45, 60, 90 minut, a w programie URGE czas zabiegu jest bez ograniczeń (C). W programie MIXED, czas zabiegu nie podlega regulacji i wynosi 20 minut (10 min URGE + 10 min STRES).

Sondy
W zestawie znajduje się jedna sonda dopochwowa Liberty Loop, która jest przeznaczona dla jednej osoby i po ok. 6 miesiącach stosowania (lub po 60 zabiegach) powinna być wymieniona na nową.

Elektrody
Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 2 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby. Jedna para elektrod może wystarczyć na 12-20 aplikacji.
Kolejny pakiet elektrod (zwykle 4 elektrod) można bez problemu dokupić w naszym sklepie.

Ponadto:
Rodzaje stymualcji:Więcej

TENS - przeciwbólowa
EMS - nerwowo-mięśniowa
INF - interferencyjna
MET - mikroprądy
HVPS - wysokonapięciowa

EMSWięcej

Nerwowo-mięśniowa

TENSWięcej

Przeciwbólowa

Kanały:Więcej

Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

1
Częstotliwość [Hz]:Więcej

Częstotliwość impulsów

10, 35, 50, 110 Hz
Standard połączenia elektrod:Więcej

Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

pin 2mm
Zasilanie:Więcej

Sposób zasilania urządzenia

Akumulator wbudowany
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

24 miesiące (nie dotyczy akcesoriów)
Kod UMDNS/CPV/UNSPSC:Więcej

Kody w różnych klasyfikacjach produktowych

13782/33158210-7/42141807
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Elektrostymulator UNICARE na mięśnie Kegla i bóle miesiączkowe

5.00
Liczba wystawionych opinii: 2
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 10 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Stymulator bardzo dobry jakościowo. Używam od 3 tygodni i już widzę poprawę. Polecam
2022-12-11
Agnieszka, Łódź
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Elektrostymulator jakościowo bardzo dobry
2022-10-04
Teresa, Lublin
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 1
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel