Informacje o produkcie

Elektrostymulator masażer SaneoVITAL (EMS+TENS)

ocena:5/55.00 /5 (7 opinii)
kod produktu:274-TI-2002
 • Zaawansowany podręczny aparat do wszechstronnego masażu ciała wykorzystujący dwukanałową elektrostymulację i medycznie sprawdzone metody przeciwdziałania napięciu mięśni i różnym zespołom bólowym. Wyprodukowany przez niemiecką firmę tic Medizintechnik
299.00
Out Of Stock
od 15,00 zł
powyżej 500,00 zł Gratis!
Dodaj do ulubionych Dodaj do porównania
  Elektrostymulator masażer SaneoVITAL (EMS+TENS)

  Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

  small_photosmall_photosmall_photo
  PEŁEN OPIS

  Zaawansowany podręczny aparat do wszechstronnego masażu ciała wykorzystujący dwukanałową elektrostymulację i medycznie sprawdzone metody przeciwdziałania napięciu mięśni i różnym zespołom bólowym. Wyprodukowany przez niemiecką firmę tic Medizintechnik.

  SaneoVITAL posiada dwa podstawowe zastosowania:

  • Odprężające i antystresowe -skuteczna i wygodna metoda relaksu i poprawy samopoczucia po ciężkim, stresującym dniu.
  • Masaż - pobudzanie lokalnego krążenia krwi połączone z kontrolowaną pracą mięśni ma również korzystny wpływ na poprawę urody. Ujędrnia skórę i wspomaga spalaniu tłuszczu, ogranicza obrzęki nóg i uczucie ciężkich nóg dzięki poprawie krążenia żylnego podudzi. Wspomagająco przy ograniczaniu cellulitu.

  Cechy charakterystyczne SaneoVITAL:

  • 17 programów
  • 2 kanały regulowane niezależnie do masażu wielu obszarów ciała jednocześnie
  • Bardzo łatwy w użyciu
  • Duży czytelny ekran
  • Funkcja timera (automatyczne wyłączenie)
  • Wszechstronne zabezpieczenia
  • Certyfikowany do zastosowań medycznych CE (0482)
  • Zawiera:
   • 8 samoprzylepnych elektrod (cztery 5x5cm, cztery okrągłe 32mm)
   • Klips do założenia na pasek
   • Wysokiej jakości bateria 9V 6F22 (można stosować akumulatory - patrz niżej)

  Jak działa masaż poprzez elektrostymulację ?

  Masażer SaneoVITAL stosuje różne sposoby stymulacji impulsami elektrycznymi wykorzystywane w rehabilitacji już od ponad 40 lat.

  EMS
  Podstawowym rodzajem stymulacji urządzenia SaneoVITAL jest elektrostymulacja nerwów motorycznych odpowiedzialnych za selektywne oddziaływanie na określone grupy mięśniowe, czyli tzw. elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa EMS. Masaż ciała
  Mięsień nie jest w stanie odróżnić impulsu pochodzącego z mózgu od impulsu pochodzącego z elektrostymulatora, dzięki czemu poprzez specjalny dobór parametrów impulsu można zmusić go do rytmicznej pracy i uzyskać efekty odpowiadające różnym rodzajom masażu.

  W tradycyjnym masażu wykorzystywana jest siła zewnętrzna w celu oddziaływania w określony sposób na różne rodzaje tkanek. W przypadku elektrostymulacji wykorzystywana jest siła własnych mięśni wykonujących powtarzalne skurcze zgodnie z zaprogramowaną sekwencją.

  EMS, zmuszając mięśnie do pracy, doprowadza do spalania tłuszczu, pobudza krążenie krwi oraz limfy. Przeciwdziała również zanikowi mięśni, wspomaga ich odbudowę i relaksację. Pozwala też na zredukowanie bólów wywołanych napięciem mięśniowym.

  Ulga w bóluTENS
  Kolejnym, zupełnie odmiennym rodzajem stymulacji wykorzystywanym przez SaneoVITAL jest stymulacja nerwów czuciowych (sensorycznych) prądami TENS, z powodzeniem stosowanymi w medycynie do efektywnego leczenia bólu ostrego oraz przewlekłego. Zamiast skurczy mięśniowych odczuwane jest kojące mrowienie, ale co najważniejsze w zależności od częstotliwości impulsów elektrycznych, uruchamiane są dwa istotne mechanizmy przeciwbólowe:

  • Uwalnianie endorfin - naturalnych substancji przeciwbólowych organizmu. Endorfiny utrzymują się w organizmie przez dłuższy czas od chwili zakończenia elektrostymulacji. Mają również korzystny wpływ na sen.
  • Blokada transmisji odczuć bólowych do mózgu (blokada bramki bólowej).

   

   

  Wszystkie programy aparatu SaneoVital łączą w mniejszym lub większym stopniu zarówno elektrostymulację EMS jak i TENS, jednak osobom, które szukają urządzenia do typowych terapii przeciwbólowych (TENS) lub do rozbudowy mięśni (EMS) zalecamy nabycie specjalistycznego aparatu z dedykowanymi programami TENS lub EMS.

   

  Instrukcja obsługi masażera SaneoVITAL (PL)

  Zestawienie programów masażera SaneoVITAL

  ProgramOpis
  1. Masaż relaksujący I Wytwarza szczególnie głęboki efekt, zwalczający napięcia mięśni. Przywraca lepsze samopoczucie.
  2. Masaż relaksujący II Stosowany jest tu prąd o niskiej częstotliwości w celu złagodzenia napięć spowodowanych stresem psychologicznym i psychicznym. Usuwa on nieprzyjemne doznania i przywraca organizm do stanu równowagi.
  3. Masaż aktywujący aktywujący zwiększa dostawę tlenu do tkanek przez reaktywowanie cyrkulacji krwi, a tym samym pomaga zwalczać oznaki miejscowego zmęczenia.
  4. Masaż falujący Generuje szczególnie relaksujące efekty fal i korzysta z sekwencji różnych programów. Neutralizuje napięcia mięśni, uspokaja nerwy i uwalnia od dyskomfortu fizycznego każdego rodzaju. Poprawia elastyczność. Poprzez odpowiednie rozmieszczenie elektrod imituje technikę masażu ręcznego, który odbywa się zawsze w kierunku powrotu żylnego.
  5. Masaż twarzy Wykorzystuje delikatne impulsy elektryczne w celu stymulowania wrażliwych części skóry i tkanki podskórnej w celu stymulowania do pracy dużej liczby drobnych mięśni mimicznych. To poprawia krążenie i napięcie tkanki łącznej, a w konsekwencji - ogólne samopoczucie i urodę skóry. Będziesz odbierać ten masaż mniej więcej jak delikatne łaskotanie lub skurcze.
  6. Masaż nogi-pośladki-brzuch Wspomaga rozszerzenie naczyń krwionośnych i rozproszenie grup komórek tłuszczowych.
  7. Masaż cyrkulacyjny Uaktywnia krążenie krwi i płynów tkankowych. Oczyszcza i ujędrnia skórę oraz tkanki, dzięki czemu dochodzi do regeneracji. Masaż cyrkulacyjny może również doprowadzić do rozpadu komórek tłuszczowych i ułatwia lokalne spalanie tłuszczu.
  8. Masaż żylny Pozwala na przyspieszenie powrotu żylnego. Pomaga odczuwać lekkość i mobilność.
  9. Masaż ostukujący I


  Zestaw programów odpowiadających różnym rodzajom masaży leczniczych SPA.
  Zaleca się wybrać ten program, który pozwala na osiągnięcie najlepszego relaksu. Elektrody możesz umieścić w dowolnym miejscu ciała (ostrożnie w okolicy serca i szyi!). Najczęściej region aplikacji będzie z tyłu szyi, ramienia i na plecach.


  Nowość na rynku!
  10. Masaż ostukujący II
  11. Masaż ostukujący i chwytający
  12. Masaż ugniatający i chwytający
  13. Masaż brzegami dłoni
  14. Masaż wstrząsami
  15. Masaż strumieniowy
  16. Hydromasaż strumieniowy
  17. Masaż kombinowany

   

  Dokup więcej elektrod
  Chociaż urządzenie zaopatrzone jest w zestaw aż 8 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby, to jedna para elektrod (na jeden kanał) może wystarczyć na okres do kilku tygodni w zależności od stopnia użytkowania.
  Z tego względu prosimy rozważyć zaopatrzenie się w dodatkowe elektrody samoprzylepne od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w przyszłości.
  Urządzenie współpracuje z elektrodami, które są powszechnie dostępne na rynku. W naszym sklepie oferta elektrod do elektrostymulacji jest szczególnie atrakcyjna, zarówno z uwagi na bogaty wybór, jak i bardzo przystępne ceny.

  Rozważ zakup akumulatorków 9V
  Przy częstym i długotrwałym stosowaniu elektrostymulatora, dobrym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie akumulatorów 9V zamiast baterii. Akumulatorki wyładowują się nieco szybciej od baterii i aparat szybciej zasygnalizuje niski stan baterii, ale akumulatory mogą być ponownie naładowane, bez potrzeby dokupowania baterii. Polecamy zakup zestawu składającego się z ładowarki 9V i dwóch akumulatorków 9V 62FF, dzięki czemu po rozładowaniu się pierwszego akumulatora, drugi zawsze będzie w pogotowiu.
  Klientom szukającym bardziej uniwersalnego rozwiązania, polecamy zaawansowaną ładowarkę uniwersalną everActive dedykowaną do ładowania większości rodzajów akumulatorów stosowanych na rynku, a także do urządzeń ładowanych poprzez USB (np. telefony komórkowe).

  Ponadto:
  Parametry techniczne:
  Rodzaje stymualcji

  TENS - przeciwbólowa
  EMS - nerwowo-mięśniowa
  INF - interferencyjna
  MET - mikroprądy
  HVPS - wysokonapięciowa

  TENS

  Przeciwbólowa

  EMS

  Nerwowo-mięśniowa

  Kanały

  Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

  2
  Napięcie wyjściowe

  Maksymalna amplituda napięcia wyjściowego impulsu.

  100 V
  Częstotliwość [Hz]

  Częstotliwość impulsów

  2-100 Hz
  Standard połączenia elektrod

  Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

  pin 2mm
  Zasilanie

  Sposób zasilania urządzenia

  Bateria 9V (6LR61)
  Gwarancja

  Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

  24 miesiące (nie dotyczy akcesoriów)
  Opinie użytkowników
  Ilość opinii: 7 Średnia ocena: 5.00
  Autor: Ocena:
  Skuteczny i łatwy w użyciu masażer. Używam go codziennie jestem bardzo zadowolona z tego zakupu. Produkt poleciłam również swoim bliskim. Wpływ na zakup miał m.in. bardzo obszerny opis urządzenia. Pozdrawiam:)
  Autor: JoannaOcena:

  Bardzo dobry zakup. Super błyskawiczna dostawa. A elektrostymulator doskonały. Korzystam codziennie masując różne obszary ciała. Masaż karku i kawa po powrocie z pracy - bezcenne! To jeden z lepszych moich zakupów w ostatnich miesiącach. Przy tak intensywnym użyciu (od 3 tygodni) wszystkie elektrody, przy zalecanej konserwacji, są w świetnym stanie. Cały czas korzystam też z baterii, którą otrzymałam w komplecie z urządzeniem. Dodatkowo dokupiłam polecaną ładowarkę i 2 akumulatorki ale póki co, nie mam potrzeby z nich korzystać więc nie mogę ocenić. Jedyną wadą zakupu jest bardzo niewyraźny rysunek w instrukcji pokazujący zalecane rozmieszczenie na ciele elektrod - na szczęście w necie można znależć wyraźne zdjęcia.

  Autor: RenataOcena:
  Aparat używam od ponad roku; w pełni spełnia moje oczekiwania; działanie p/bólowe prawie natychmiast po zastosowaniu.
  Autor: IwonaOcena:
  Przesyłka szybka. Obsługa w pełni profesjoonalna i uprzejma.
  Autor: PrzemekOcena:

  Niebywale prosty w obsłudze i skuteczny. intuicyjna obsługa. Doskonała cena i szybka, profesjonalna obsługa. Polecam

  Autor: Ocena:
  Profesjonalizm firmy diaMedica na najwyższym poziomie! Przesyłka ekspresowa! Produkt rewelacyjny. Polecam program 13 urządzenia! Niesamowite odczucia. Do tego konkurencyjna cena w stosunku do innych firm oferujacych takie samo urządzenie. Polecam!
  Autor: JacekOcena:
  Przesyłkę otrzymałem bardzo szybko. Prezent dla żony sprawdza się.Zabiegi na mięśnie w okolicach kręgów szyjnych kręgosłupa przynoszą ulgę. Najczęściej wykonujemy zabieg 17 - masaż kombinowany. Polecam produkt w bólach mięśni i okolic kręgosłupa..
  Zapytaj o produkt:

  Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

  E-mail:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Potwierdzam prawidłowość adresu e-mailTo pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Pytanie:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
  Poleć ten produkt:

  Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

  Do:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
  Podpis:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Treść:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  Zamknij
  pixel