Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator MediHighTec Combo MH8300 (TENS+EMS)
FeedEtykietaA

Elektrostymulator MediHighTec Combo MH8300 (TENS+EMS)

Kod produktu:1206-MH-MH8300
Producent:MediHightec
399,00 zł
/ szt.
369,44 zł
netto
Produkt w magazynie
Produkt w magazynie

Prosty w obsłudze i dobrej jakości 2-kanałowy elektrostymulator realizujący zabiegi przeciwbólowe TENS oraz stymulację mięśni EMS. Dedykowany do użytku domowego a także dla jednostek ochrony zdrowia. Cenną cechą aparatu jest możliwość zasilania z sieci po dokupieniu dedykowanego zasilacza oraz stosunkowo wysoka maksymalna intensywność: 100 mA.

W sumie 7 programów zabiegowych:

 1. S - Synchroniczny (EMS)
 2. A - Asynchroniczny (EMS)
 3. N - Normalny (TENS)
 4. M - Modulacja częstotliwości i szerokości impulsów (TENS)
 5. B - Uderzenia, "burst" (TENS)
 6. SD - Modulacja szerokości impulsów (TENS)
 7. MR - Modulacja częstotliwości (TENS)

Powyższe programy należy traktować jako wzorce stymulacji, gdzie poszczególne parametry stymulacji wymagają jeszcze ręcznego dostosowania do konkretnych wymagań terapii czy celów treningowych. Dotyczy to szczególnie stymulacji mięśni (EMS). Użytkownikom zainteresowanym rozwiązaniem oferującym programy skonfigurowane do konkretnych celów, polecamy bardziej zaawansowane elektrostymulatory. 

Cechy elektrostymulatora MediHighTec Combo MH8300

 • Duża i solidna obudowa z klipsem na pasek.
 • Zasilany z baterii 9V 6F22.
 • Możliwość zasilania z sieci poprzez zasilacz PE01 (do zakupienia oddzielnie).
 • Intensywność stymulacji: do 100 mA.
 • 7 programów zabiegowych z możliwością zmiany parametrów i zachowania w pamięci.
 • Automatyczna blokada klawiatury po 30s bezczynności w trakcie zabiegu.
 • Automatyczne wyłączenie po 30s braku stymulacji lub 15s po zakończeniu się zabiegu.
 • Funkcja kontroli czasu wykorzystania (przydatna dla lekarza)
 • W zestawie:
  • komplet 4 elektrod 4x4cm,
  • komplet przewodów doprowadzających,
  • bateria 9V,
  • wygodne opakowanie,
  • instrukcja w języku polskim.

Stymulacja mięśni (EMS)

Stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) oddziałuje na nerwy motoryczne, co wywołuje kontrolowane i intensywne skurcze mięśniowe. Stymulacja EMS jest bardzo popularna w rehabilitacji mięśni, w gabinetach urody, czy w sporcie. Model 8300 posiada dwa wzorce stymulacji EMS: S i A, które wymagają jeszcze indywidualnego dostosowania parametrów dla konkretnych celów leczniczych.

Prądy TENS

Prądy TENS oddziałują głównie na nerwy czuciowe, przepływają po powierzchni skóry i odczuwane są jako przyjemne mrowienie. TENS stosowany jest w medycynie od lat jako sprawdzona metoda łagodzenia dolegliwości bólowych. Należy jednak pamiętać, że TENS nie likwiduje przyczyn bólu, a jedynie ogranicza jego odczuwanie. Wynika to z oddziaływania na dwa fizjologiczne mechanizmy o naturalnym działaniu przeciwbólowym (w zależności od ustawionych parametrów impulsów):

 • uwalnianie endorfin - naturalnych opiatów o działaniu podobnym do morfiny.
 • blokowanie bramki bólowej odpowiedzialnej za doprowadzanie bodźców bólowych do mózgu.

W przypadku uśmierzania bólu za pomocą metody TENS ważne jest, aby organizm nie przyzwyczaj się do charakteru bodźca (habituacja), co wymaga okresowej zmiany parametrów stymulacji. Chociaż aparat Combo MH8300 nie posiada dedykowanych programów do konkretnych rodzajów bólu, to pozwala jednak na w miarę swobodną ręczną regulację parametrów w ramach 5 wzorców stymulacji (N, M, B, SD, MR). Dzięki temu, można dość skutecznie zmieniać charakter pobudzania nerwów sensorycznych w trakcie trwania terapii przeciwbólowej.

Opis programów MediHighTec Combo MH8300

TrybOpis
S

EMS - Synchroniczny
Jednoczesna stymulacja nerwowo-mięśniowa na obu kanałach zgodnie z ustawionymi parametrami czasowymi. Skurcz wzrasta stopniowo i osiąga maksymalną wartość, po czym stopniowo opada i dochodzi do relaksacji mięśni (odpoczynek).

A EMS - Asynchroniczny
Naprzemienna stymulacja nerwowo-mięśniowa na obu kanałach zgodnie z ustawionymi parametrami czasowymi. Skurcz wzrasta stopniowo na jednym kanale i osiąga maksymalną wartość, po czym stopniowo opada i dochodzi do relaksacji mięśni (odpoczynek). W tym czasie, na drugim kanale rozpocznie się analogiczny skurcz mięśniowy.
N TENS - Normalny
Sygnał wyjściowy jest ciągły z regulowaną częstotliwością i szerokością impulsów.
M TENS - Modulacja mieszana
Stymulacja w cyklach trwających 1 sekundę i podzielonych na dwie fazy. W fazie pierwszej trwającej 0,5 sekundy szerokość impulsów przyjmuje 50% wartości ustawionej.  W drugiej fazie trwającej 0,5 sekundy, częstotliwość, impulsów przyjmuje 50% wartości ustawionej.
B TENS - Uderzenia (Burst)
Stymulacja seriami impulsów - uderzeniami („burst”). Szerokość impulsów jest regulowana, a częstotliwość jest ustalona na 100 Hz. Częstość uderzeń jest regulowana w zakresie 0,5-5 Hz.
SD TENS - Modulacja szerokości
Szerokość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 60% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości.
MR TENS - Modulacja częstotliwości
Częstotliwość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 60% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości.

Zestawienie parametrów:

 • Natężenie wyjściowe: 0-100 mA.
 • Częstotliwość impulsów: 2-150 Hz.
 • Szerokość impulsów: 50-300 μs.
 • Parametry czasowe EMS:
  • czas stymulacji: 2-90 s,
  • czas relaksacji:2-90 s,
  • czas opadania/narastania: 1-8 s.
 • Czas zabiegu (minutnik): 5-90 minut lub ciągły.

Instrukcja obsługi elektrostymulatora MH8300 (PL).

Dokup więcej elektrod
Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 4 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby o rozmiarze 4x4cm i wystarczające na ok. 25 aplikacji. Z tego względu zalecamy zaopatrzyć się w dodatkowe elektrody od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości. 

Rozważ zakup akumulatorków 9V
Przy częstym i długotrwałym stosowaniu elektrostymulatora, gdy nie chcesz stosować opcjonalnego zasilacza sieciowego, dobrym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie akumulatorów 9V zamiast baterii. Akumulatorki wyładowują się nieco szybciej od baterii i aparat szybciej zasygnalizuje niski stan baterii, ale akumulatory mogą być ponownie naładowane, bez potrzeby dokupowania baterii. Polecamy zakup zestawu składającego się z ładowarki 9V i dwóch akumulatorków 9V 62FF, dzięki czemu po rozładowaniu się pierwszego akumulatora, drugi zawsze będzie w pogotowiu.
Klientom szukającym bardziej uniwersalnego rozwiązania, polecamy zaawansowaną ładowarkę uniwersalną everActive dedykowaną do ładowania większości rodzajów akumulatorów stosowanych na rynku, a także do urządzeń ładowanych poprzez USB (np. telefony komórkowe).

Ponadto:
Rodzaje stymualcji:Więcej

TENS - przeciwbólowa
EMS - nerwowo-mięśniowa
INF - interferencyjna
MET - mikroprądy
HVPS - wysokonapięciowa

TENSWięcej

Przeciwbólowa

EMSWięcej

Nerwowo-mięśniowa

Kanały:Więcej

Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

2
Natężenie wyjściowe:
100 mA
Częstotliwość [Hz]:Więcej

Częstotliwość impulsów

2-150 Hz
Zasilanie:Więcej

Sposób zasilania urządzenia

Bateria 9V (6LR61) lub zasilacz
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

12 miesięcy (nie dotyczy akcesoriów)
Standard połączenia elektrod:Więcej

Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

pin 2mm
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel