Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane
Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane
Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)
Elektrody 4x8cm MediHighTec zintegrowane
Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane
Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane
Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)
Elektrody 4x8cm MediHighTec zintegrowane

Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane

Kod produktu:462-AP-Z13

469,00 zł
/ szt.
434,26 zł
netto
Chwilowo brak
Chwilowo brak

Skład zestawu:

Elektrody 4x8cm MediHighTec zintegrowane
2x Elektrody 4x8cm MediHighTec zintegrowane
49,00 zł / komplety

Wszechstronny, 2-kanałowy aparat TENS oraz EMS ze specjalnie opracowanymi programami do uśmierzania bólów okołoporodowych z dodatkowymi 2 kompletami elektrod prostokątnych (po 2 sztuki w komplecie) zintegrowanych już z przewodem, co zwiększa komfort i bezpieczeństwo pacjentki podczas akcji porodowej.

Dołączany poprzez przewód przycisk ręczny służący do stosowania TENS podczas porodu (program P4) pozwala na przełączanie się pomiędzy stymulacją podstawową, a intensywną i tym samym na lepsze kontrolowanie bólu przez rodzącą. 

Nie tylko na bóle porodowe!

Nie tylko na bóle porodoweElektrostymulator MediHighTec MH8200P posiada kilka kluczowych cech wyróżniający go spośród innych dostępnych na rynku porodowych aparatów TENS. Oprócz zdalnego przycisku, należy tu wymienić przede wszystkim możliwość zastosowania urządzenia nie tylko przy bólach porodowych, ale też przy innych rodzajach bólu występujących przed porodem oraz w okresie połogu.

Dostępne programy manualne pozwalają ponadto na dowolne zaprogramowanie parametrów stymulacji, dzięki czemu urządzenie łagodzi dowolne rodzaje bólów, np. bóle lędźwiowe, reumatyczne, pourazowe, czy bóle miesiączkowe. Aparat z powodzeniem może być też stosowany przez innych członków rodziny, co wymaga jednak zaopatrzenia się w oddzielny komplet elektrod (ze względów higienicznych).

Stymulacja mięśni (EMS)

Bardzo cenną funkcją aparatu MediHighTec MH8200P jest posiadanie trybu stymulacji nerwowo-mięśniowej (EMS), która oddziałuje na nerwy motoryczne. Stymulacja EMS jest bardzo popularna w rehabilitacji mięśni, w gabinetach urody, w sporcie, czy w terapii nietrzymania moczu.

Wzmocnienie mięśni brzucha
Programy EMS pozwalają w sposób bezpieczny i efektywny prowadzić do retrakcji mięśni brzucha po porodzie, dzięki czemu kobieta może w sposób bezpieczny i skuteczny modelować swoją sylwetkę, skracając czas powrotu do sylwetki z przed okresu ciąży.

Nietrzymanie moczu
Po porodzie bardzo często dochodzi do osłabienia mięśni dna miednicy mniejszej (mięśnie Kegla), co prowadzi do mimowolnego wycieku moczu z cewki moczowej. Po dokupieniu specjalnej sondy dopochwowej, aparat MediHighTec MH8200P można wykorzystać do wzmocnienia siły mięśni Kegla i poprawy ich sprawności. Elektrostymulacja EMS posiada tu stosunkowo wysoką efektywność leczniczą. Chociaż dedykowane elektrostymulatory EMS na nietrzymanie moczu są zapewne nieco wygodniejszym rozwiązaniem, to wykorzystanie do tego celu aparatu wielofunkcyjnego jest tak samo możliwe a przede wszystkim tańsze, biorąc pod uwagę również możliwość wykorzystania MediHighTec MH8200P do innych celów.

Elektrody zintegrowane

Zestaw zawiera dodatkowo w 4 prostokątne elektrody zintegrowane z przewodem łączącym elektrody bezpośrednio z elektrostymulatorem. Brak pośrednich połączeń zapobiega rozłączeniu się podczas akcji porodowej i silnym, negatywnym bodźcom ze strony obnażonych połączeń. Dzięki temu elektrody są zawsze bezpiecznie umiejscowione i połączone z aparatem.
Wyprodukowane z zastosowaniem technologii MultiStick® Gel firmy Axelgaard, opracowanej specjalnie dla potrzeb znieczulenia elektrostymulacją TENS.

Zastosowanie podczas porodu w sumie 4 elektrod, czyli 2 kanałów stymulacji, zwiększa efektywność elektrostymulacji przeciwbólowej TENS.

Czy metoda TENS jest skuteczna?

TENS stosowany jest w medycynie od lat jako sprawdzona metoda łagodzenia dolegliwości bólowych. Należy jednak pamiętać, że TENS nie likwiduje przyczyn bólu, a jedynie ogranicza jego odczuwanie. Wynika to z oddziaływania na dwa fizjologiczne mechanizmy o naturalnym działaniu przeciwbólowym (w zależności od ustawionych parametrów impulsów):

 • uwalnianie endorfin - naturalnych opiatów o działaniu podobnym do morfiny.
 • blokowanie bramki bólowej odpowiedzialnej za doprowadzanie bodźców bólowych do mózgu.

TENS wyzwala zatem naturalne mechanizmy hamujące doznania bólowe i przy umiejętnym zastosowaniu, sprawdza się również podczas porodu, szczególnie w początkowych fazach porodu (przed całkowitym rozwarciem), co skraca czas trwania pierwszego etapu porodu i pozwala rodzącej zachować więcej sił potrzebnych podczas parcia. 

Metoda TENS jest przy tym całkowicie bezpieczna (za wyjątkiem takich przeciwwskazań). Prądy TENS oddziałują jedynie na nerwy czuciowe, przepływają po powierzchni skóry i odczuwane są jako przyjemne mrowienie. Nie stwarzają żadnego zagrożenia ani dla dziecka, ani dla matki. W przeciwieństwie do metod farmakologicznych, TENS nie posiada żadnych efektów ubocznych.

Dodatkowe cechy MediHighTec MH8200P

 • Zasilany z baterii 9V 6F22
 • Automatyczna blokada klawiatury po 30s bezczynności w trakcie zabiegu
 • Automatyczne wyłączenie po 30s braku stymulacji lub 15s po zakończeniu się zabiegu.
 • Duża obudowa z klipsem na pasek.
 • Funkcja kontroli czasu wykorzystania (przydatna dla lekarza)
 • W zestawie:
  • 1 komplet po 4 elektrody 4x4cm
  • 2 komplety po 2 elektrody 4x8 cm
  • wygodne opakowanie
  • instrukcja w języku polskim

Dlaczego MediHighTec MH8200P?

Wiele oddziałów porodowych w Polsce stosuje już metodę TENS wykorzystując do tego celu własne, dedykowane do porodu aparaty TENS, np. MamaTens. Większość szpitali nie posiada jednak na swoim wyposażeniu takich aparatów, co nie wyklucza tego, aby pacjentka mogła przynieść ze sobą własny aparat TENS. Decydując się na zakup porodowego aparatu TENS należy liczyć się z wydatkiem rzędu 240-350 zł, co dla wielu przyszłych matek nie jest małą kwotą, biorąc pod uwagę fakt, że aparat taki będzie wykorzystany tylko do jednego celu. MediHighTec MH8200P posiada tu tą zaletę, że ma zastosowanie wszechstronne i może być stosowany przez lata.

Dodatkowym atutem posiadania własnego aparatu TENS jest możliwość odpowiedniego przygotowania się do stosowania aparatu już w domu, czy w szkole rodzenia.


Niebagatelne znaczenie ma również ręczny przycisk połączony odrębnym przewodem do urządzenia. W zależności od tego, czy jest on wciśnięty, czy wyciśnięty, urządzenie stosuje TENS łagodny lub intensywny. Pomaga to lepiej kontrolować ból przy zachowaniu odpowiedniej koncentracji podczas porodu. Ręczny przycisk podłącza się tylko w programie P4, który jest przewidziany do porodu.

Istotną zaletą MediHighTec MH8200P jest jego bardzo przystępna cena, jak na urządzenie, które spełnia tak wiele funkcji. Takiej ceny nie osiągają nawet te aparaty, które realizują te funkcje osobno. Znajdujący się poniżej opis programów świadczy ponad to o tym, że możliwości MediHighTec MH8200P dorównują najwyższej klasy aparatom do elektrostymulacji w domu.

Opis programów elektrostymulatora MediHighTec MH8200P

Programy preinstalowane

ProgramOpis
 P4

BÓLE PORODOWE
Program może być stosowany w czasie porodu z podłączonym ręcznym przełącznikiem, który pozwala na przełączanie się stymulacji pomiędzy trybem podstawowym (B-przycisk wyciśnięty) a intensywnym (N-przycisk wciśnięty).

Stymulacja podstawowa B: tryb Burst (uderzenia)
częstotliwość uderzeń 2Hz impulsami o częstotliwość 100 Hz i szerokości 200 μs.
Stymulacja intensywna N: tryb ciągły impulsami o częstotliwości impulsu 100Hz i szerokość 200 μs.

 P5

BÓLE OKOŁOPORODOWE
Ten program może być używany, gdy czujesz ból w okolicy miednicy, pleców, szyi lub ramion w trakcie ciąży i w okresie połogu.

Tryb modulacji szerokości impulsu. Częstotliwość impulsów 80 Hz, szerokość 200 μs.

 P6

MASAŻ OKOŁOPORODOWY
Program służy do masażu i może być stosowany w czasie ciąży i po porodzie, kiedy mięśnie są jeszcze w napięciu. Program masażu okołoporodowego wywołuje drgania mięśni, które pomogą zrelaksować napięte mięśnie i poprawiają krążenie.

Tryb modulacji częstotliwości. Częstotliwość impulsów 15 Hz, szerokość 250 μs.

 P7

POMPA MIĘŚNIOWA
Ten program daje efekt pompowania mięśni, który poprawia krążenie w okolicach miednicy i w układzie chłonnym w trakcie i po okresie ciąży.

Tryb modulacji  szerokości impulsu. Częstotliwość impulsów 10 Hz, szerokość 300 μs.

 P8

ROZBUDOWA MIĘŚNI
Program do stymulacji mięśni ułatwiający powrót do sylwetki sprzed okresu ciąży.

Stymulacja mięśniowa EMS oraz tryb modulacji częstotliwości, częstotliwość impulsu 80Hz, szerokość 250 μs.

 

Tryby stymulacji w programach indywidualnych P1, P2 i P3

TrybOpis
S

EMS
Stymulacja nerwowo-mięśniowa o charakterze przerywanym.  Wykonywana jest zgodnie z ustawionymi parametrami czasowymi: czas stymulacji (2-90 s), czas relaksacji (2-90 s) i czas opadania/narastania (1-8 s). Skurcz wzrasta stopniowo i osiąga maksymalną wartość, po czym stopniowo opada i dochodzi do relaksacji mięśni.

N TENS Normalny
Sygnał wyjściowy jest ciągły, a częstotliwość impulsów i ich szerokość jest regulowana.
M TENS - Mieszany
Ten tryb jest kombinacją stymulacji górną i dolną częstotliwością impulsów w cyklach trwających 6 sekund. Każdy cykl składa się z dwóch faz. W fazie pierwszej trwającej 3 sekundy stosowana jest górna częstotliwość, podczas gdy w drugiej fazie (kolejne 3 sekundy) pojawia się dolna częstotliwość. Cykl ten powtarza się. Dolna częstotliwość (uwalnianie endorfin) jest stała i wynosi 2 Hz. Górna częstotliwość (blokada bramki bólowej) jest regulowana w zakresie 2-150 Hz.
B TENS - Uderzenia (Burst)
Szerokość impulsu jest regulowana w zakresie 50-300 μs w krokach co 10 μs, częstotliwość impulsów jest ustalona na 100 Hz, a częstość uderzeń (burst) wynosi na 2 Hz.
SD TENS - Modulacja szerokości
Szerokość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 40% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości. Cykl jest powtarzany. Czas cyklu wynosi 6 sekund.
MR TENS - Modulacja częstotliwości
Częstotliwość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 30% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości. Cykl jest powtarzany. Czas cyklu wynosi 6 sekund.

Zestawienie parametrów:

 • Natężenie wyjściowe: 0-80 mA
 • Częstotliwość impulsów: 2-150 Hz
 • Szerokość impulsów: 50-300 μs
 • Czas zabiegu (minutnik): 5-90 minut lub ciągły

Przed rozpoczęciem używania urządzenia, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi, a wcześniej skonsultuj się z lekarzem lub położną !

Przeciwwskazania elektrostymulacji:

 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • nowotwory w miejscu stosowania
 • ciąża na wczesnym etapie.

Instrukcja obsługi elektrostymulatora MH8200 (PL).

Dokup więcej elektrod
Cały zestaw oprócz urządzenia zawiera w sumie 8 elektrod. Podczas zabiegu stosuje się zwykle 4 elektrody (czasami można tylko 2, gdy wykorzystujemy jeden kanał). Każda elektroda może być użyta ok. 20-30 razy przy prawidłowej eksploatacji. Przy stosowaniu urządzenia podczas porodu najlepiej jest stosować duże elektrody, przynajmniej 4x8 cm. Przy intensywnym stosowaniu zalecamy dokupienie większej ilości elektrod, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w przyszłości.

Rozważ zakup akumulatorków 9V
Przy częstym i długotrwałym stosowaniu elektrostymulatora, dobrym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie akumulatorów 9V zamiast baterii. Akumulatorki wyładowują się nieco szybciej od baterii i aparat szybciej zasygnalizuje niski stan baterii, ale akumulatory mogą być ponownie naładowane, bez potrzeby dokupowania baterii. Polecamy zakup zestawu składającego się z ładowarki 9V i dwóch akumulatorków 9V 62FF, dzięki czemu po rozładowaniu się pierwszego akumulatora, drugi zawsze będzie w pogotowiu.

Ponadto:
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 10 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
bardzo mi pomógł w czasie porodu, po urodzeniu córki nadal używam
2022-05-20
Marta, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 1
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel