Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)
Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)
Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)
Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)
Polecany
FeedEtykietaA

Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)

Kod produktu:459-MH-MH8200P
Producent:MediHightec
399,00 zł
/ szt.
369,44 zł
netto
Produkt w magazynie
Produkt w magazynie

Oszczędź kupując więcej

Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane

Aparat MH8200P na bóle okołoporodowe + 4 elektrody zintegrowane

497,00 zł469,00 zł
W zestawie taniej o 28,00 zł (5%)

Wszechstronny, 2-kanałowy aparat TENS oraz EMS ze specjalnie opracowanymi programami do uśmierzania bólów okołoporodowych. Dołączany poprzez przewód przycisk ręczny służący do stosowania TENS podczas porodu (program P4) pozwala na przełączanie się pomiędzy stymulacją podstawową, a intensywną i tym samym na lepsze kontrolowanie bólu przez rodzącą. 

Nie tylko na bóle porodowe!

Nie tylko na bóle porodoweElektrostymulator MediHighTec MH8200P posiada kilka kluczowych cech wyróżniający go spośród innych dostępnych na rynku porodowych aparatów TENS. Oprócz zdalnego przycisku, należy tu wymienić przede wszystkim możliwość zastosowania urządzenia nie tylko przy bólach porodowych, ale też przy innych rodzajach bólu występujących przed porodem oraz w okresie połogu.

Dostępne programy manualne pozwalają ponadto na dowolne zaprogramowanie parametrów stymulacji, dzięki czemu urządzenie łagodzi dowolne rodzaje bólów, np. bóle lędźwiowe, reumatyczne, pourazowe, czy bóle miesiączkowe. Aparat z powodzeniem może być też stosowany przez wiele osób, co wymaga jednak zaopatrzenia się w oddzielny komplet elektrod (ze względów higienicznych).

Stymulacja mięśni (EMS)

Bardzo cenną funkcją aparatu MediHighTec MH8200P jest posiadanie trybu stymulacji nerwowo-mięśniowej (EMS), która oddziałuje na nerwy motoryczne. Stymulacja EMS jest bardzo popularna w rehabilitacji mięśni, w gabinetach urody, w sporcie, czy w terapii nietrzymania moczu.

Wzmocnienie mięśni brzucha
Programy EMS pozwalają w sposób bezpieczny i efektywny prowadzić do retrakcji mięśni brzucha po porodzie, dzięki czemu kobieta może w sposób bezpieczny i skuteczny modelować swoją sylwetkę, skracając czas powrotu do sylwetki z przed okresu ciąży.

Nietrzymanie moczu
Po porodzie bardzo często dochodzi do osłabienia mięśni dna miednicy mniejszej (mięśnie Kegla), co prowadzi do mimowolnego wycieku moczu z cewki moczowej. Po dokupieniu specjalnej sondy dopochwowej, aparat MediHighTec MH8200P można wykorzystać do wzmocnienia siły mięśni Kegla i poprawy ich sprawności. Elektrostymulacja EMS posiada tu stosunkowo wysoką efektywność leczniczą. Chociaż dedykowane elektrostymulatory EMS na nietrzymanie moczu są zapewne nieco wygodniejszym rozwiązaniem, to wykorzystanie do tego celu aparatu wielofunkcyjnego jest tak samo możliwe a przede wszystkim tańsze, biorąc pod uwagę również możliwość wykorzystania MediHighTec MH8200P do innych celów.

Czy metoda TENS jest skuteczna?

TENS stosowany jest w medycynie od lat jako sprawdzona metoda łagodzenia dolegliwości bólowych. Należy jednak pamiętać, że TENS nie likwiduje przyczyn bólu, a jedynie ogranicza jego odczuwanie. Wynika to z oddziaływania na dwa fizjologiczne mechanizmy o naturalnym działaniu przeciwbólowym (w zależności od ustawionych parametrów impulsów):

 • uwalnianie endorfin - naturalnych opiatów o działaniu podobnym do morfiny.
 • blokowanie bramki bólowej odpowiedzialnej za doprowadzanie bodźców bólowych do mózgu.

TENS wyzwala zatem naturalne mechanizmy hamujące doznania bólowe i przy umiejętnym zastosowaniu, sprawdza się również podczas porodu, szczególnie w początkowych fazach porodu (przed całkowitym rozwarciem), co skraca czas trwania pierwszego etapu porodu i pozwala rodzącej zachować więcej sił potrzebnych podczas parcia. 

Metoda TENS jest przy tym całkowicie bezpieczna (za wyjątkiem takich przeciwwskazań). Prądy TENS oddziałują jedynie na nerwy czuciowe, przepływają po powierzchni skóry i odczuwane są jako przyjemne mrowienie. Nie stwarzają żadnego zagrożenia ani dla dziecka, ani dla matki. W przeciwieństwie do metod farmakologicznych, TENS nie posiada żadnych efektów ubocznych.

Dodatkowe cechy MediHighTec MH8200P

 • Zasilany z baterii 9V 6F22
 • Automatyczna blokada klawiatury po 30s bezczynności w trakcie zabiegu
 • Automatyczne wyłączenie po 30s braku stymulacji lub 15s po zakończeniu się zabiegu.
 • Duża obudowa z klipsem na pasek.
 • Funkcja kontroli czasu wykorzystania (przydatna dla lekarza)
 • W zestawie:
  • komplet 4 elektrod 4x4cm
  • komplet przewodów doprowadzających,
  • bateria 9V,
  • wygodne opakowanie
  • instrukcja w języku polskim

Dlaczego MediHighTec MH8200P?

Wiele oddziałów porodowych w Polsce stosuje już metodę TENS wykorzystując do tego celu dedykowane do porodu aparaty TENS. Aparat MediHighTec MH8200P jak najbardziej sprawdzi się w tej roli, ale co istotne, nie musi być wykorzystany tylko do jednego celu. Swoim zakresem zastosowań obejmuje wiele innych zabiegów, przed i po porodzie. Po wcześniejszej konsultacji lekarskiej, może być nawet zakupiony przez pacjentkę, jako uniwersalny aparat przeciwbólowy lub do wzmacniania mięśni (EMS), w tym mięśni Kegla. Może być stosowany przez lata!

Dodatkowym atutem posiadania własnego aparatu TENS jest możliwość odpowiedniego przygotowania się do stosowania aparatu już w domu, czy w szkole rodzenia.

Niebagatelne znaczenie ma również ręczny przycisk połączony odrębnym przewodem do urządzenia. W zależności od tego, czy jest on wciśnięty, czy wyciśnięty, urządzenie stosuje TENS łagodny lub intensywny. Pomaga to lepiej kontrolować ból przy zachowaniu odpowiedniej koncentracji podczas porodu. Ręczny przycisk podłącza się tylko w programie P4, który jest przewidziany do porodu.

Istotną zaletą MediHighTec MH8200P jest jego bardzo przystępna cena, jak na urządzenie, które spełnia tak wiele funkcji. Takiej ceny nie osiągają nawet te aparaty, które realizują te funkcje osobno. Znajdujący się poniżej opis programów świadczy ponad to o tym, że możliwości MediHighTec MH8200P dorównują najwyższej klasy podręcznym aparatom do elektrostymulacji.

Uwaga:
Aby zapewnić jeszcze większy komfort stosowania elektrostymulatora, zakup aparat MediHighTec MH8200P z zestawem 4 dodatkowych elektrod prostokątnych, które są już na stałe zintegrowane z przewodem.

 

Opis programów elektrostymulatora MediHighTec MH8200P

Programy preinstalowane

ProgramOpis
 P4

BÓLE PORODOWE
Program może być stosowany w czasie porodu z podłączonym ręcznym przełącznikiem, który pozwala na przełączanie się stymulacji pomiędzy trybem podstawowym (B-przycisk wyciśnięty) a intensywnym (N-przycisk wciśnięty).

Stymulacja podstawowa B: tryb Burst (uderzenia)
częstotliwość uderzeń 2Hz impulsami o częstotliwość 100 Hz i szerokości 200 μs.
Stymulacja intensywna N: tryb ciągły impulsami o częstotliwości impulsu 100Hz i szerokość 200 μs.

 P5

BÓLE OKOŁOPORODOWE
Ten program może być używany, gdy czujesz ból w okolicy miednicy, pleców, szyi lub ramion w trakcie ciąży i w okresie połogu.

Tryb modulacji szerokości impulsu. Częstotliwość impulsów 80 Hz, szerokość 200 μs.

 P6

MASAŻ OKOŁOPORODOWY
Program służy do masażu i może być stosowany w czasie ciąży i po porodzie, kiedy mięśnie są jeszcze w napięciu. Program masażu okołoporodowego wywołuje drgania mięśni, które pomogą zrelaksować napięte mięśnie i poprawiają krążenie.

Tryb modulacji częstotliwości. Częstotliwość impulsów 15 Hz, szerokość 250 μs.

 P7

POMPA MIĘŚNIOWA
Ten program daje efekt pompowania mięśni, który poprawia krążenie w okolicach miednicy i w układzie chłonnym w trakcie i po okresie ciąży.

Tryb modulacji  szerokości impulsu. Częstotliwość impulsów 10 Hz, szerokość 300 μs.

 P8

ROZBUDOWA MIĘŚNI
Program do stymulacji mięśni ułatwiający powrót do sylwetki sprzed okresu ciąży.

Stymulacja mięśniowa EMS oraz tryb modulacji częstotliwości, częstotliwość impulsu 80Hz, szerokość 250 μs.

 

Tryby stymulacji w programach indywidualnych P1, P2 i P3

TrybOpis
S

EMS
Stymulacja nerwowo-mięśniowa o charakterze przerywanym.  Wykonywana jest zgodnie z ustawionymi parametrami czasowymi: czas stymulacji (2-90 s), czas relaksacji (2-90 s) i czas opadania/narastania (1-8 s). Skurcz wzrasta stopniowo i osiąga maksymalną wartość, po czym stopniowo opada i dochodzi do relaksacji mięśni.

N TENS Normalny
Sygnał wyjściowy jest ciągły, a częstotliwość impulsów i ich szerokość jest regulowana.
M TENS - Mieszany
Ten tryb jest kombinacją stymulacji górną i dolną częstotliwością impulsów w cyklach trwających 6 sekund. Każdy cykl składa się z dwóch faz. W fazie pierwszej trwającej 3 sekundy stosowana jest górna częstotliwość, podczas gdy w drugiej fazie (kolejne 3 sekundy) pojawia się dolna częstotliwość. Cykl ten powtarza się. Dolna częstotliwość (uwalnianie endorfin) jest stała i wynosi 2 Hz. Górna częstotliwość (blokada bramki bólowej) jest regulowana w zakresie 2-150 Hz.
B TENS - Uderzenia (Burst)
Szerokość impulsu jest regulowana w zakresie 50-300 μs w krokach co 10 μs, częstotliwość impulsów jest ustalona na 100 Hz, a częstość uderzeń (burst) wynosi na 2 Hz.
SD TENS - Modulacja szerokości
Szerokość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 40% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości. Cykl jest powtarzany. Czas cyklu wynosi 6 sekund.
MR TENS - Modulacja częstotliwości
Częstotliwość impulsów zmniejsza się w ciągu 3 sekund o 30% w stosunku do ustawionej pierwotnej wartości, następnie przez 3 sekundy powraca do pierwotnej wartości. Cykl jest powtarzany. Czas cyklu wynosi 6 sekund.

Zestawienie parametrów:

 • Natężenie wyjściowe: 0-80 mA
 • Częstotliwość impulsów: 2-150 Hz
 • Szerokość impulsów: 50-300 μs
 • Czas zabiegu (minutnik): 5-90 minut lub ciągły

 

Przed rozpoczęciem używania urządzenia, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi, a wcześniej skonsultuj się z lekarzem lub położną !

Przeciwwskazania elektrostymulacji:

 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • nowotwory w miejscu stosowania
 • ciąża na wczesnym etapie.

 

Instrukcja obsługi elektrostymulatora MH8200 (PL).

Dokup więcej elektrod
Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 4 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby. W zupełności będą one wystarczające na potrzeby jednego porodu (ok. 30 aplikacji). Elektrody dostarczone przez producenta mają rozmiar 4x4cm stosowany standardowo w stymulacji TENS/EMS. Przy stosowaniu urządzenia podczas porodu lepszym rozwiązaniem może okazać się jednak użycie większych elektrod. Warto dokupić więcej elektrod od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości. Polecamy zakup zestawu: aparat MH8200 + 2 dodatkowe komplety (+8 elektrod)

Rozważ zakup akumulatorków 9V
Przy częstym i długotrwałym stosowaniu elektrostymulatora, dobrym rozwiązaniem może się okazać zastosowanie akumulatorów 9V zamiast baterii. Akumulatorki wyładowują się nieco szybciej od baterii i aparat szybciej zasygnalizuje niski stan baterii, ale akumulatory mogą być ponownie naładowane, bez potrzeby dokupowania baterii. Polecamy zakup zestawu składającego się z ładowarki 9V i dwóch akumulatorków 9V 62FF, dzięki czemu po rozładowaniu się pierwszego akumulatora, drugi zawsze będzie w pogotowiu.
Klientom szukającym bardziej uniwersalnego rozwiązania, polecamy zaawansowaną ładowarkę uniwersalną everActive dedykowaną do ładowania większości rodzajów akumulatorów stosowanych na rynku, a także do urządzeń ładowanych poprzez USB (np. telefony komórkowe).

Ponadto:
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

12 miesięcy (nie dotyczy akcesoriów)
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Elektrostymulator TENS na bóle okołoporodowe MediHighTec MH8200P (+EMS)

5.00
Liczba wystawionych opinii: 2
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 10 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Przesyłka przyszła bardzo szybko, sprzęt sprawny. Bardzo dobry, polecam.
2016-02-03
Julia, Gdynia
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 1
5/5
Opinia niepotwierdzona zakupem
Miałam ten model pożyczony do porodu. Bardzo dobrze sprawdził się w domu, gdy skurcze były jeszcze nieregularne, a bóle głównie w okolicy krzyżowej - praktycznie przestaje boleć prawie natychmiast po włączeniu impulsów. Po kilku godzinach pojawiło mi się lekkie podrażnienie w miejscu przyklejenia elektrod. Jednak nie było już efektu przeciwbólowego w szpitalu, gdy skurcze były regularne i bardzo silne. Mimo to polecam i osobiście nie wyobrażam sobie czekać na poród bez uśmierzania bólu TENSem.
2014-01-28
Anna, Wrocław
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel