Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)
Bestseller
FeedEtykietaA

Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)

Kod produktu:1692-TC-K00176-K-UNIFIT
Producent:TENSCARE
399,00 zł
/ szt.
369,44 zł
netto
Zamów więcej, zapłać mniej!
Produkt w magazynie
Produkt w magazynie

Nowość na rynku!Zaawansowany dwukanałowy elektrostymulator realizujący w sumie 66 różnych programów do celów medycznych, sportowych i relaksacyjnych. Łączy w jednym urządzeniu zabiegi TENS, EMS oraz programy masażu, które można wykonywać w warunkach domowych.

Stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) poprawia kondycję i wydajność określonych partii mięśni, sylwetkę ciała i strukturę mięśni. Prądy TENS bardzo skutecznie łagodzą dolegliwości bólowe układu mięśniowego i stawowego, w tym po forsownym wysiłku oraz po przebytych kontuzjach. Dodatkowa funkcja masażu posiada właściwości odprężające i antystresowe.

UNIFIT jest unowocześnioną wersją modelu Sports TENS 2, flagowego elektrostymulatora firmy Tenscare, z bardziej intuicyjnym kolorowym interfejsem, lepszą charakterystyką prądową, nowym trybem stymulacji EMS i lepszym akumulatorem.

Rekomendowane zastosowania UNIFIT:

  TENSEMS
Rehabilitacja medyczna Leczenie przewlekłych i ostrych dolegliwości bólowych różnego rodzaju. Rehabilitacja przy niedowładach mięśni, urazach nerwów, po udarze, przy atrofii mięśniowej.
Sport Zmniejsza stany bólowe po forsownym treningu oraz podczas kontuzji. Doskonałe uzupełnienie treningu dla osób aktywnie uprawiających sport, w tym również dla kulturystów. Przyspiesza okres powrotu do formy po dłuższej przerwie. Rozluźnia mięśnie w okresach przetrenowania. Zachowuje lepszą sprawność mięśni w okresie kontuzji (EMS ćwiczy mięśnie, ale nie obciąża ścięgien i stawów).
Odnowa biologiczna masaż relaksujący, poprawa lokalnego krążenia krwi oraz limfy.

Aparat UNIFIT posiada również liczne zastosowania logopedyczne w zabiegach na twarzy. Tego rodzaju zabiegi powinny być jednak wykonywane po odpowiednim przeszkoleniu i za zgodą logopedy.

 

Cechy szczególne stymulatora UNIFIT:

 • Zasilany wbudowanym akumulatorem Li-ion (na stałe).
  • W zestawie zewnętrzna ładowarka sieciowa (podczas ładowania nie można wykonywać zabiegu) z wtyczką micro USB,
  • Można zastosować dowolną ładowarkę USB do telefonów komórkowych o wydajności min. 1000 mA.
  • Czas pracy akumulatora: 10 godzin (tryb TENS, przy prądzie 50 mA, 300 μs, 50 Hz).
 • Kolorowy ekran wysokiej rozdzielczości.
 • Stymulacja EMS dostosowana do wszystkich etapów treningu sportowego
  (rozgrzewka, trening zasadniczy, schładzanie).
 • Duża ilość programów:
  • 4x11=44 x EMS (w tym 8 manualnych)
  • 12 x TENS (w tym 2 manualne)
  • 10 x masażer
 • Łagodna regulacja intensywności stymulacji z krokiem co 1 mA.
 • Duża moc stymulacji do 99 mA. Pozwala na efektywną stymulację mięśni w celu rozbudowy masy mięśniowej, poprawy sylwetki, czy zwiększenia wytrzymałości mięśni.
 • Każdy z 11 programów EMS można uruchomić w 4 trybach (I, II, III, IIII) dedykowanych różnym rodzajom grup mięśniowych (małym, średnim, dużym, dużym mocno umięśnionym). Ułatwia do wybór właściwego programu w zależności od rodzaju uprawianego sportu i rodzaju partii mięśni podlegających treningowi.
 • Funkcja aktywnej relaksacji (Active Rest) w programach EMS minimalizuje zmęczenie mięśni w przerwach pomiędzy skurczami.
 • Specjalny program masażu (8) dedykowany do redukcji obrzęku nóg i poprawy krążenia lokalnego krwi i limfy.
 • Pamięć stosowania - przechowuje czas użytkowania i średnią intensywność.
 • Niezależna regulacja intensywności w obu kanałach pozwala na równoczesną stymulację dwóch odmiennych obszarów.
 • Wbudowany minutnik odliczający czas zabiegu.
 • Automatyczna blokada klawiatury i przyciemnienie ekranu - po 30 sekundach braku regulacji i odblokowanie za pomocą jednego przycisku.
 • Automatyczne wyłączenie po 2 minutach braku przepływu prądu, np.przy odłączonych elektrodach.
 • Praktyczny i zdejmowalny uchwyt na pasek
 • W zestawie:
  • Obszerna instrukcja w języku polskim
  • 4 elektrody 5x5cm
  • 2 przewody 2-żyłowe
  • Etui
  • Ładowarka sieciowa z USB (micro).

Elektrostymulator TENS, EMS i do masażu        

Uwaga: W celu naładowania akumulatora, wystarczy podłączyć ładowarkę sieciową i pozostawić na ok. 2 godziny. W tym czasie korzystanie z elektrostymulatora nie jest możliwe.

 

 

Programy EMS

Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa EMS ma dwa główne zastosowania. Po pierwsze wzmacnia i rozbudowuje mięśnie a po drugie ma działanie relaksujące i pobudza lokalne krążenie krwi i limfy. W medycynie EMS stosowany jest jako skuteczna metoda rehabilitacji, natomiast w zastosowaniach sportowych, EMS stosowany jest uzupełniająco przy regularnych treningach. Stymulacja EMS działa na nerwy ruchowe, które pobudzają mięśnie do skurczu. To, jaki będzie charakter tego skurczu zależy od właściwości impulsów pobudzających oraz od miejsca przyłożenia elektrod.

Więcej informacji na temat EMS znajdziesz na stronie: Czym jest elektrostymulacja EMS?

Dobór odpowiednich parametrów stymulacji nie jest sprawą łatwą, dlatego opracowane w aparacie UNIFIT gotowe programy EMS są dużym udogodnieniem, tym bardziej, że działają one w kolejnych sekwencjach treningowych.

Każdy program EMS składa z trzech następujących po sobie faz: 2-5 minutowej rozgrzewki, zasadniczego treningu i 2-5 minutowego schładzania (restytucja powysiłkowa). Każda faza składa się z cykli skurcz/relaksacja (Praca/Odpoczynek), przy czym w fazie treningu zasadniczego odpoczynek ma charakter aktywny (urządzenie wysyła niewielkie impulsy pobudzające o niskiej częstotliwości). 

Poniżej znajduje się zestawienie programów z charakterystyką etapu zasadniczego treningu z pominięciem rozgrzewki i schładzania. Czas zabiegu obejmuje wszystkie fazy.

Pr.ZastosowanieCzęst. HzPraca sekOdpo. sekZabieg min
1 Łagodzenie mięśni
Relaksacja mięśni w stopniu jak najwyższym, pobudzanie endorfin do uśmierzania bólu i poprawy cyrkulacji krwi oraz zaopatrzenia mięśni w tlen.
10 9 2 56
2

Przywrócenie sprawności fizycznej 1
Powolne drgania włókien mięśniowych budują siłę mięśni, które uległy lub ulegają zanikowi w wyniku przerwy w treningu. Program przyspiesza powrót do aktywności fizycznej i może być stosowany w dowolnych rodzajach sportu.

22 7 11 23
3 Przywrócenie sprawności fizycznej 2
Kontynuacja programu 2 stosowana przy wzrastającej sprawności.
25 7 11 26
4 Ćwiczenia wytrzymałościowe 1
Poprawa i zwiększenie wydajności, co pozwala na osiągnięcie wysokiego poziomu siły mięśniowej w długim okresie czasu. Program doprowadza do lepszej konsumpcji tlenu na poziomie mięśniowym i przeciwdziała gromadzeniu się toksyn, takich jak kwas mlekowy. Idealny w aktywnościach sportowych wymagających wysokiego poziomu aktywności mięśniowej, np. kajakarstwo, kolarstwo, biegi średniodystansowe.
40 7 11 23
5 Ćwiczenia wytrzymałościowe 2
Odmiana programu 4 stosowana przy ciągłej poprawie wysokiego poziomu siły mięśni.
Zastosowanie alternatywne: rozkład tłuszczu (lipoliza)
Wzrost cyrkulacji krwi oraz poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych (zmiana metabolizmu lipocytów). Stymulacja podskórnych magazynów tłuszczu. Pomocniczo przy ograniczaniu lub eliminacji efektu "skórki pomarańczy".
55 5 11 32
6 Maksymalny skurcz mięśniowy
Poprawia rozmiar i objętość mięśni oraz zwiększa ich siłę. Program sprzyja powstawaniu hipertrofii mięśniowej.
60 4 10 56
7 Wzmacnianie mięśni 1
Wzmacnia mięśnie, poprawia lokalne krążenie krwi i gęstość naczyń włosowatych. Idealny do stosowania przy mięśniach uda, nóg, stopy i brzucha. W trybie EMS I, można stosować zabiegi na twarz z użyciem małych elektrod E-CM25 lub podwójnych E-CM3050.
65 4 11 35
8 Wzmacnianie mięśni 2
Działa podobnie jak w program 7, ale z większym naciskiem na objętość mięśni, niż  ich wytrzymałość.
75 4 14 30
9 Trening siły eksplozywnej
Aktywność anaerobowa – zwiększa wydajność mięśni do poziomu pozwalającego na osiągnięcie natychmiastowej i maksymalnej siły, nadając mięśniom siłę eksplozywną. Program stosowany we wszystkich dyscyplinach wymagających osiągnięcie maksymalnych możliwości w jak najkrótszym czasie, np. judo, biegi sprinterskie, rzut dyskiem, czy pchnięcie kulą.
100 6 36 43
10 Manualny 1 10-120 1-30 1-60 1-90
11 Manualny 2 10-120 1-30 1-60 1-90


Każdy z powyższych 11 programów posiada do wyboru 4 tryby (w sumie 44 programy) różniące się szerokością impulsu i dostosowane do różnych rodzajów grup mięśniowych:

TrybSzerokość impulsu [μs]Rodzaj mięśni
I 200 małe mięśnie, np. dłoni, twarzy
II 280 średnie mięśnie, np. rąk, nóg, na plecach
III 340 duże mięśnie, np. ud, pośladków, brzucha
IIII 400 duże mięśnie, ale o bardzo dużej masie


W programach manualnych, szerokość impulsu w fazie treningowej jest regulowana w zakresie 100-350 µs.

We wszystkich programach EMS czasy narastania/opadania impulsów (tzw. Ramp) są ustawione na stałą wartość jednakową dla każdego programu, ale inną dla poszczególnych faz (1.5s/0.75s dla TRE, 0.5s/0.5s dla ROZ i SCH).

W fazie treningu, amplituda stymulacji jest automatycznie zmniejszana o 20% w stosunku do fazy rozgrzewki. Jest to ważne z uwagi na ochronę mięśnia podlegającego stymulacji, gdyż impulsy treningowe mają dłuższy czas skurczu od impulsów w fazie rozgrzewki. Jest to działanie prawidłowe opisane w instrukcji. Oczywiście poziom intensywności można potem ręcznie zwiększyć lub zmniejszyć.

 

Programy TENS

TENS pobudza w organizmie własne, naturalne mechanizmy obrony przed bólem:

 • Bramka bólowa - silny sygnał sensoryczny blokuje sygnał bólu prowadzony do rdzenia i dalej do mózgu. Jest to znane jako efekt "zamknięcia bramki bólowej" i działa bardzo szybko po włączeniu urządzenia.
 • Uwolnienie endorfin - przy ustawieniu niskich częstotliwości, następują małe skurcze mięśniowe, które doprowadzają do wydzielania się endorfin - naturalnego środka przeciwbólowego, produkowanego przez nasz organizm. Powstający mechanizm przeciwbólowy utrzymuje się na maksymalnym poziomie przez  około 40 minut, a efekt przeciwbólowy może trwać jeszcze kilka godzin po wyłączeniu urządzenia.

Więcej informacji na temat TENS znajdziesz na stronie: Czym jest elektrostymulacja TENS?

Poniżej znajduje się zestawienie programów, które bardzo efektywnie wykorzystują powyższe mechanizmy:

PrEfektZastosowanieOdczucia
1 Bramka bólowa
(stymulacja ciągła)
Do pierwszego użycia TENS. Oba programy mają nieco inne parametry, więc wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Silne mrowienie
2 Bramka bólowa
(stymulacja ciągła)
Silne mrowienie
3 Endorfiny Bóle przewlekłe, takie jak bóle pleców czy zapalenie stawów. Pukanie
4 Bramka bólowa+endorfiny
(uderzenia 2 Hz)
Przy promieniującym bólu rąk i nóg oraz przy głębokim bólu mięśni (ból zwyrodnieniowy stawów kolanowych, ból centralny rwy kulszowej). Oba programy mają nieco inne parametry, więc wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.
Bardziej przyjemna wersja stymulacji Han’a 1.
Ściskanie/Pulsowanie
5 Bramka bólowa+endorfiny
(uderzenia 2 Hz)
Ściskanie/Pulsowanie
6 Bramka bólowa+endorfiny
(stymulacja Han’a)
Dla maksymalnej produkcji dwóch centralnych peptydów opioidowych związanych z łagodzeniem bólu. Oba programy mają nieco inne parametry, więc wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.
Na przemian wysoka i niska częstotliwość optymalna zarówno dla bramki bólowej jak i uwalnianiu endorfin.
Pukanie po mrowieniu
7 Bramka bólowa+endorfiny
(stymulacja Han’a)
Mrowienie po pukaniu
8 Bramka bólowa+endorfiny
(FM)
Modulacja częstotliwości tworząca ciągłą zmianę odczuć przeciwdziałającą efektowi akomodacji. Pukanie zmieniające się w mrowienie z siłą zmieniającą się w czasie
9 Bramka bólowa+endorfiny
(PFM)
Modulacja częstotliwości i szerokości impulsu przeciwdziałająca efektowi akomodacji. Pukanie zmieniające się w mrowienie
10 Bramka bólowa
(Głęboki TENS - DTENS)
 Leczenie obszarów mocno unerwionych (np. ból twarzy, ból szyi). Średnie mrowienie
11 Bramka bólowa lub endorfiny   Programy manualne do różnych zastosowań  Stałe odczucia
12 Bramka bólowa +/lub endorfiny
(uderzenia 2 Hz)
 Pulsowanie

Powyższe programy mogą przynosić odmienne efekty u różnych osób, dlatego można wypróbować różne programy i sprawdzić zarówno ich efekt przeciwbólowy, jak i komfort odczuwania. Cenną cechą urządzenia są programy 8 i 9, które warto zastosować wtedy, gdy organizm przyzwyczai się do określonego programu (habituacja) i efekt przeciwbólowy przestanie działać. 

Programy do masażu

Programy do masażu możesz stosować w celu złagodzenia stanów zesztywnienia wywołanych nieprawidłową postawą podczas pracy (długie przesiadywanie za biurkiem, praca przy komputerze, długie prowadzenie samochodu, długotrwała pozycja stojąca, nieprawidłowe podnoszenie, czy dźwiganie ciężarów itd.).
Możesz zastosować również te programy po intensywnych ćwiczeniach, aby zapobiec zesztywnieniu mięśni lub szybciej zmniejszyć stany napięcia mięśni.
UNIFIT posiada 10 zróżnicowanych programów do masażu. Bardzo cenny może się okazać program nr 8 o charakterze masażu ściskającego - działa jak pompa żylna i limfatyczna i jest szczególnie efektywny w przypadku opuchniętych nóg oraz innych chorób spowodowanych nieprawidłowym krążeniem żylnym.


Więcej informacji:
Instrukcja obsługi elektrostymulatora UNIFIT (PL).
Rozmieszczenie elektrod w terapii prądami TENS (PL).

Przed rozpoczęciem używania urządzenia, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi, w razie wątpliwości co do zasadności stosowania elektrostymulacji, skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym fizjoterapeutą.

Przeciwwskazania elektrostymulacji:

 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • nowotwory w miejscu stosowania
 • ciąża.

 

Firma TensCare jest największym dostawcą sprzętu do elektrostymulacji w Europie. Zobacz porównanie cech i funkcji elektrostymulatorów firmy TensCare.

Dokup więcej elektrod
Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 4 elektrod wielokrotnego użytku dla jednej osoby, które mogą wystarczyć na okres do kilku tygodni w zależności od stopnia użytkowania.
Z tego względu zalecamy zaopatrzyć się w dodatkowe elektrody od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości.

Ponadto:
Rodzaje stymualcji:Więcej

TENS - przeciwbólowa
EMS - nerwowo-mięśniowa
INF - interferencyjna
MET - mikroprądy
HVPS - wysokonapięciowa

TENSWięcej

Przeciwbólowa

EMSWięcej

Nerwowo-mięśniowa

Kanały:Więcej

Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

2
Natężenie wyjściowe:
99 mA
Częstotliwość [Hz]:Więcej

Częstotliwość impulsów

2-120 Hz
Standard połączenia elektrod:Więcej

Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

pin 2mm
Zasilanie:Więcej

Sposób zasilania urządzenia

Akumulator wbudowany
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

24 miesiące (nie dotyczy akcesoriów)
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Elektrostymulator przeciwbólowy i do masażu UNIFIT (TENS/EMS)

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 10 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
używam miesiąc i jestem bardzo zadowolony, polecam osobom po kontuzjach, pozdrawiam
2024-07-05
Maciej, Pruszków
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel