Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT
Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT
Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT
Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT
Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT
Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT
Bestseller
FeedEtykietaA

Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT

Kod produktu:1516-RO-R-C101A
Producent:RoovJoy
599,00 zł
/ szt.
554,63 zł
netto
Zamów więcej, zapłać mniej!
Produkt w magazynie
Produkt w magazynie

Nowość na rynku!Wielofunkcyjny dwukanałowy aparat do elektrostymulacji posiadający aż cztery rodzaje stymulacji: TENS, EMS, prądy interferencyjne (INF) oraz pądy Kotz'a (KOT), zwane też rosyjskimi. Zasilany z wbudowanego akumulatora ładowanego przez USB. Stosowany w terapii przeciwbólowej, do wzmacniania i rozbudowy mięśni i innych zabiegów specjalistycznych.

Urządzenie oferuje łącznie aż 102 programy dostosowane do różnych obszarów ciała, w tym 34 programy do samodzielnej konfiguracji parametrów stymulacji. Przeznaczone dla osób szukających prostego w obsłudze elektrostymulatora, ale jednocześnie dość wszechstronnego. Wykorzystuje typowe rodzaje elektroterapii spotykane w gabinetach fizjoterapii, czy w sanatoriach.

Jeden z nielicznych dostępnych na rynku aparatów o stosunkowo atrakcyjnej cenie i oferujący oprócz TENS i EMS, również prądy interferencyjne, czy rzadziej występujące prądy rosyjskie. Posiada na stałe wbudowany akumulator, co oznacza, że wymagana wydajność urządzenia powinna wystarczyć na okres ok. 2 lat przy zachowania właściwych procedur cykli ładowania.

Wykonanie zabiegu jest bardzo proste i składa się z następujących kroków:

 1. Wybieramy odpowiedni rodzaj stymulacji (M): TENS, EMS, RUSS, IF) - w zależności od celu i charakteru terapii.
 2. Wybieramy część ciała (B) podlegającą zabiegowi, na której należy wcześniej nalepić elektrody samoprzylepne.
 3. Wybieramy jeden z trzech dostępnych programów zabiegowych (P1, P2 lub U1).
 4. Uruchamiamy zabieg.

Aparat może być ładowany ze standardowej ładowarki USB (lub z portu USB) stosowanej w typowych urządzeniach mobilnych. Na jednym ładowaniu akumulatora można wykonać od jednego do kilku zabiegów, co zależy od rodzaju stymulacji i ustawionej intensywności.

Elektrostymulator RoovJoy R-C101A jest dedykowany do stosowania przede wszystkim w warunkach domowych, ale może być też używany doraźnie w małych gabinetach fizjoterapii.

 • Mała kompaktowa obudowa.
 • 102 programy zabiegowe z podziałem na 10 części ciała (pokazane na ekranie).
 • 4 rodzaje stymulacji (4-w-1):
  • Prądy TENS - terapia przeciwbólowa,
  • Prądy EMS - wzmocnienie mięśni,
  • Prądy interferencyjne - leczenie stanów zapalnych
  • Prądy Kotz'a - trening i regeneracja mięśni.
 • Możliwość indywidualnego skonfigurowania programów własnych.
 • Wbudowany na stałe akumulator litowo-jonowy o czasie ładowania do 2 godzin.
 • Ładowanie za pomocą micro-USB (podczas ładowania nie można wykonywać zabiegu).
 • Jedno ładowanie akumulatora wystarcza maksymalnie na 10 zabiegów, a w przypadku IF i RUS na maks. 2 zabiegi.
 • Funkcja automatycznego blokowania klawiatury.
 • Funkcja wykrywania otwartego obwodu (automatyczne zerowanie).
 • Pamięć ostatnio uruchamianego programu.
 • Niezależna regulacja intensywności na obu kanałach (za wyjątkiem prądów interferencyjnych, gdzie wymagana jest jednakowa intensywność na obu kanałach).
 • 90 poziomów intensywności (0-60V).
 • Regulowany czas zabiegu (tylko U1), domyślnie 20 minut lub samodzielne zakończenie wcześniej.
 • Wysoka jakość wykonania.
 • Schludne i wygodne plastikowe opakowanie.
 • Zaczep na pasek ułatwiający stosowanie aparatu.
 • Gwarancja: 1 rok.
 • Urządzenie medyczne zgodne z dyrektywą 93/42/ECC.
 • W zestawie oprócz elektrostymulatora:
  • Komplet 4 elektrod 5x5 cm.
  • Kabel USB (mikro-USB).
  • Komplet przewodów połączeniowych.
  • Instrukcja obsługi w j. polskim.

Elektrostymulator wielofunkcyjny

Zastosowany w urządzeniu podział programów zabiegowych na poszczególne obszary ciała jest umowny i wynika z przyjęcia takich parametrów stymulacji, które są optymalnie dostosowane do występującego w danym miejscu rodzaju mięśni, czy rodzaju bólu bądź urazu. Użytkownik posiada tu jednak pełną swobodę i może dobierać poszczególne programy wg własnego uznania w zależności od stwierdzonej skuteczności działania czy odczuwanego komfortu podczas stymulacji.

 

Czym jest TENS?

TENS, to przezskórna elektryczna stymulacja nerwów sensorycznych, która jest efektywną metodą uśmierzania bólu powszechnie stosowaną i uznawaną przez fizjoterapeutów klinicznych, rehabilitantów i sportowców na całym świecie.

Prądy TENS o wysokiej częstotliwości aktywują mechanizmy blokowania bólu w systemie nerwowym wykorzystując zjawisko tzw. bramki bólowej. Impulsy elektryczne wychodzące z elektrod naklejonych na skórze nad miejscem bólu, stymulują nerwy czuciowe, aby zablokować dotarcie sygnału bólowego do mózgu, co sprawia, że ból nie jest odczuwany. Natomiast prądy TENS o niskiej częstotliwości  stymulują uwalnianie endorfin, naturalnych substancji przeciwbólowych naszego organizmu. TENS nie leczy przyczyn bólu, natomiast zmniejsza jego odczuwanie. Dotyczy to zarówno bólu ostrego jak i przewlekłego.

Aparat RoovJoy R-C101A oferuje 30 programów TENS podzielonych na 10 obszarów ciała (po 3 programy w tym jeden konfigurowalny). Programy własne (konfigurowalne) zaleca się stosować przy dłuższych terapiach przeciwbólowych, aby bardziej różnicować bodźce (habituacja). Można też w takich wypadkach zastosować programy opracowane dla innych obszarów ciała.

Aparat prądy TENS

 

Czym jest EMS?

EMS, to elektryczna stymulacja mięśni (a właściwie stymulacja nerwowo-mięśniowa), która jest powszechnie akceptowaną na świecie i uznaną metodą leczenia schorzeń mięśniowych, związanych głównie z zanikiem mięśni lub ich osłabieniem. EMS wysyła impulsy elektryczne, które dochodzą do nerwów motorycznych, czyli odpowiedzialnych za pracę mięśni, co ćwiczy mięśnie w sposób pasywny.

Impulsy EMS potrafią pobudzić działanie nerwów motorycznych obsługujących określone grupy mięśniowe. Odpowiednie parametry impulsów EMS mogą również doprowadzić mięśnie do drgań, co jest wykorzystywane do relaksacji mięśni i masażu rozluźniającego.

Aparat RoovJoy R-C101A oferuje 21 programów EMS podzielonych na 7 obszarów ciała (po 3 programy w tym jeden konfigurowalny).

Czym są prądy interferencyjne?

Stymulacja interferencyjna stosowana jest przede wszystkim w terapiach przeciwbólowych poprzez stymulację głębszych warstw tkanek. Wykorzystuje się tutaj dwa sygnały prądowe o średniej częstotliwości impulsów, dzięki czemu łatwiej przepływają w głębi tkanek niż na samej powierzchni skóry. Ponieważ oba sygnały (tzw. sygnały nośne) posiadają różną częstotliwość i są aplikowane krzyżowo, to dochodzi do ich interferencji (złożenia), w wyniku której powstaje głęboki prąd różnicowy. Tego rodzaju stymulacja posiada działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, a także prowadzi do wydzielania endorfin (podobnie jak w w TENS).

Aparat RoovJoy R-C101A oferuje 30 programów stymulacji interferencyjnej podzielonych na 10 obszarów ciała (po 3 programy w tym jeden konfigurowalny).
UWAGA: Z uwagi na wysoką energochłonność prądów interferencyjnych, pojemność akumulatora może się wyczerpać nawet już po jednym zabiegu.

Czym są prądy Kotza?

Stymulacja Kotz'a (rosyjska) maksymalizuje efekty wzmacniania mięśni, głównie w przypadku mięśni, które przez dłuższy czas były unieruchomione (np. po złamaniach kości), a także w treningu sportowym (zwiększenie wydolności mięśniowej, masy i siły mięśni, a także przy regeneracji).  Prądy Kotz'a, to prądy średniej częstotliwości odpowiednio zmodulowane do krótkich pakietów o mniejszej częstotliwości, aby wywołać skurcze głębiej położonych włókien mięśniowych.

Aparat RoovJoy R-C101A oferuje 21 programów ze stymulacją Kotz'a podzielonych na 7 obszarów ciała (po 3 programy w tym jeden konfigurowalny).

 

Przed rozpoczęciem używania urządzenia, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi, w razie wątpliwości co do zasadności stosowania elektrostymulacji, skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym fizjoterapeutą.

Przeciwwskazania elektrostymulacji:

 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • nowotwory w miejscu stosowania
 • ciąża.

 

Instrukcja obsługi elektrostymulatora ROOVJOY R-C101A (PL).

 

Porównaj poszczególne urządzenia Roovjoy

Dokup więcej elektrod
Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 4 elektrod wielokrotnego użytku dla jednego pacjenta o rozmiarze 5x5cm i wystarczające na ok. 10-20 aplikacji. Z tego względu zalecamy zaopatrzyć się w dodatkowe elektrody od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości.
Oprócz elektrod samoprzylepnych można w niektórych przypadkach (głównie TENS) stosować również elektrody tekstylne.

Ponadto:
Rodzaje stymualcji:Więcej

TENS - przeciwbólowa
EMS - nerwowo-mięśniowa
INF - interferencyjna
MET - mikroprądy
HVPS - wysokonapięciowa

TENSWięcej

Przeciwbólowa

EMSWięcej

Nerwowo-mięśniowa

INFWięcej

Interferencyjna

ROS
Kanały:Więcej

Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

2
Napięcie wyjściowe:Więcej

Maksymalna amplituda napięcia wyjściowego impulsu.

60 V
Częstotliwość [Hz]:Więcej

Częstotliwość impulsów

2-125 Hz
Standard połączenia elektrod:Więcej

Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

pin 2mm
Zasilanie:Więcej

Sposób zasilania urządzenia

Akumulator wbudowany
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

12 miesięcy
MODEL:
R-C101A
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Elektrostymulator wielofunkcyjny RoovJoy R-C101A TENS+EMS+INF+KOT

4.40
Liczba wystawionych opinii: 5
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 10 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
4
4
0
3
0
2
1
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bardzo dobry stymulator. prosty w obsłudze. polecam zakup osobom poszukującym podobnych produktów
2024-02-13
Hanna, Elbląg
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Dobry sprzęt, łatwy w użyciu i przede wszystkim działa. Wbrew niektórych opinii akurat u mnie bateria trzyma naprawdę dobrze. Używam od 6 tygodni, głównie RUS i EMS + czasami IF i bateria wytrzymuje spokojnie 10 zabiegów 20 minutowych.
2023-12-18
Kamil, Głogoczów
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Na razie jestem zadowolona. Obawiałam się, że przy dużej zawartości funkcji aparat będzie działać na tzw. "pół gwizdka", a tak nie jest. Prądy są intensywne, jak w sprzęcie w przychodni rehabilitacyjnej. Kupiłam ten model ze względu na IF, są obłędne. Mam nadzieję, że wydatek się opłacił i sprzęt posłuży mi długo.
2023-02-15
Marzena, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 5 Nie 1
2/5
Opinia potwierdzona zakupem
Czas działania na prądzie IF jest dramatycznie niski. To zaledwie jeden zabieg, może dwa…To samo na prądach rosyjskich. Gwarancja na urządzenie to tylko 12 miesięcy, a żywotność urządzenia za 600zł to dwa lata. Ni trochę słabo…
2023-01-25
Grzegorz, Pucice
Czy opinia była pomocna? Tak 7 Nie 1
Odpowiedź sklepu
Zdajemy sobie sprawę z tego ograniczenia. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę aparatu i łączny koszt tego rodzaju zabiegów wykonywanych w gabinetach nawet w ciągu 1 roku, jest to i tak korzystne.
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
2022-10-28
Jerzy, Sosnowiec
Czy opinia była pomocna? Tak 3 Nie 6
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel