Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz
FeedEtykietaB

Kieszonkowy detektor przepływu SONOMED DOPPLER MD4 głowica 5 MHz

Kod produktu:1142-SO-MD4
Producent:SONOMED
2 349,00 zł
/ szt.
2 175,00 zł
netto
Bardzo mała ilość w magazynie
Bardzo mała ilość w magazynie

Kieszonkowy detektor przepływu (tzw. Pocket Doppler) krwi jest niezwykle wygodnym i prostym w obsłudze urządzeniem do badań dopplerowskich polskiej firmy Sonomed. Umożliwia szeroki zakres diagnostyki naczyń szyjnych, zewnątrz-czaszkowych, kończyn dolnych i górnych. Wspomaga wyznaczanie wskaźnika kostkowo-ramiennego ABI. Dedykowany do gabinetów prywatnych, przychodni lekarskich oraz w domu chorego. Może być także stosowany w szpitalach. 

W przypadku braku na magazynie, dostawa w ciągu 2-3 dni roboczych po przedpłacie (przelew).

Podstawowe zalety detektora przepływu SONOMED DOPPLER MD4:

 • Bardzo poręczny dzięki małym wymiarom.
 • Doskonały, gdy wymagana jest szybka ocena drożności tętnic obwodowych przy słabym lub niewyczuwalnym tętnie.
 • Może być z powodzeniem stosowany do badań przesiewowych i kontrolnych.
 • Uniwersalna częstotliwość ultradźwiękowa 5MHz zapewnia dobrą czułość podczas badania drobnych powierzchownych naczyń jak i położonych na większych głębokościach.
 • Niezawodne działanie.
 • Głowica podłączana poprzez wysokiej klasy złącza zatrzaskowe.
 • Cztery przyciski: do włączenia, do wyłączenia, do zmniejszania i zwiększania siły głosu.
 • Zasilanie z wewnętrznego akumulatora 3,6 V.
 • Funkcja automatycznego wyłączenia w przypadku kilkuminutowego braku sygnału (oszczędność akumulatora).
 • Wbudowany głośnik o mocy 200 mW.
 • Podłączenie słuchawek automatycznie wyłącza głośnik aparatu.
 • Wymiary 17 x 7,5 x 2,5 cm.
 • Waga 300 g.
 • Urządzenie medyczne klasy IIA, certyfikat CE 2460.
 • Gwarancja: 2 lata.

 

Jedną z istotnych zalet aparatu Sonomed Doppler MD4 jest możliwość pomiarów ciśnienia skurczowego w tętnicach kończyn dolnych, zwłaszcza stóp, gdy pulsacja w tych tętnicach nie jest wyczuwalna ani palpacyjnie, ani przy pomocy stetoskopu. Pozwala to ponadto na określenie stopnia zwężenia tętnicy poprzez wyznaczenie wskaźnika ciśnienia K/R - kostka/ramię (ABI ).

Detektor przepływu - wyznaczenie wskaźnika K/R (ABI)

 Detektor przepływu Doppler

Głowica 5MHz posiada bardzo dużą czułość, dzięki czemu pozwala na ocenę przepływu w tętnicach palcowych i w opuszkach palców zarówno rąk (w zespole Raynauda), jak i nóg (szczególnie u chorych z cukrzycą). Umożliwia również lokalizację zatorów w dużych tętnicach kończyn dolnych (tętnica udowa, podkolanowa i inne).

Dostępna jest również wersja 8 MHz (MD4-CW8) - do diagnostyki naczyń powierzchownych i o wolniejszej prędkości przepływu (w tym żylnego).

 

Instrukcja obsługi detektora przepływu Sonomed Doppler MD4 (PL)

 

Zawartość zestawu:

 • walizeczka,
 • detektor przepływu,
 • sonda CW,
 • ładowarka,
 • słuchawki,
 • żel USG,
 • instrukcja obsługi.

 

Charakter sygnałów dźwiękowych

W przypadku zdrowych tętnic kończyn dolnych, sygnały posiadają zazwyczaj trzy rozróżnialne i występujące po sobie fazy: głośniejszą o wyższej częstotliwości (przypomina silny podmuch wiatru) i dwie cichsze o częstotliwości niższej. Gdy tętnice są zwężone w niewielkim stopniu, druga faza zanika, natomiast przy dużym zwężeniu (ponad 50 %) słyszalna jest jedynie pierwsza faza odpowiadającą skurczowi serca. Częstotliwość jest wtedy wysoka i przypomina syczenie.

Poniżej zwężenia, dźwięk ma charakter złożony i składa się z wysokich częstotliwości odpowiadających przyśpieszeniu przepływu przez zwężenie z nałożonym niskim, buczącym tonem, związanym z zaburzeniami przepływu za zwężeniem.

W tętnicach szyjnych opory przepływu są znacznie mniejsze niż w tętnicach nóg. Po pierwszej fazie słyszymy wtedy zazwyczaj ciągły "szum" dopplerowski, co odpowiada ciągłemu przepływowi w fazie rozkurczu. Sygnał ten jest większy w tętnicy szyjnej wewnętrznej, niż w tętnicy szyjnej zewnętrznej. W naczyniach zmienionych miażdżycowo faza rozkurczowa zmniejsza się (częstotliwość sygnału maleje) lub zanika całkowicie.

W przypadku lokalizacji zatorów w dużych tętnicach kończyn dolnych (np. tętnica udowa, podkolanowa i itp.), odbicie się krwi od zatoru wywołuje charakterystyczny sygnał dźwiękowy "plop". Poniżej zatoru sygnał dźwiękowy zanika.

W diagnostyce zakrzepicy żył kończyn dolnych, w zdrowych żyłach sygnał dopplerowski ma jednostajny "buczący" dźwięk przypominający czasami wolno falujący szum morza, zgodny z czynnością oddechową. W zakrzepicy nie stwierdza się przepływu poniżej zakrzepu a powyżej, w części dogłowowej żył, przepływ jest niezależny od rytmu oddechowego.

 

UWAGA: Model MD4 nie współpracuje z komputerem w celu np. wydrukowania raportu. Można co najwyżej wykorzystać wyjście AUDIO do przechwycenia sygnału w celu jego obróbki przez własne oprogramowanie. Możliwość wykonania wydruku oraz analizy i drukowania danych na komputerze posiada natomiast model SONOMED UD 48V.

Strona zawiera ofertę dostępną wyłącznie dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych profesjonalistów medycznych. Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami medycznymi:
TAK
NIE
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel