Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator na nietrzymanie moczu Everyway EM-2400
Polecany

Elektrostymulator na nietrzymanie moczu Everyway EM-2400

Kod produktu:924-DI-EM-2400
Producent:Everyway Medical
379,00 zł
/ szt.
350,93 zł
netto
Zamów więcej, zapłać mniej!
Produkt w magazynie
Produkt w magazynie

Aparat do leczenia nietrzymania moczu poprzez elektrostymulację mięśni dna miednicy mniejszej (mięśni Kegla), co jest sprawdzoną i zalecana przez lekarzy metodą terapii NTM u kobiet i mężczyzn. W sumie aż 5 programów leczniczych na różne rodzaje nietrzymania moczu a także w celu ogólnej poprawy i utrzymania sprawności mięśni Kegla.

Aparat Everyway EM-2400 cechuje się dobrą jakością wykonania i jak na urządzenie stosunkowo niedrogie, posiada ponadprzeciętne możliwości, szczególnie w leczeniu nietrzymaniu moczu typu wysiłkowego, ponieważ mamy do wyboru więcej programów.

Sprzedawany w komplecie z sondą dopochwową. Bardzo łatwy w użyciu i przeznaczony dla kobiet w każdym wieku. Zasilany bateryjnie.

Zalety elektrostymulacji

Elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) jest stosowana od wielu lat w celu pobudzenia włókien mięśniowych w leczeniu wielu chorób skutkujących osłabieniem lub zanikiem mięśni. Elektrostymulacja odbudowuje normalne, fizjologiczne mechanizmy odruchowe chorych mięśni.

Wynikiem udanej terapii wzmocnienia siły i kurczliwości mięśni Kegla za pomocą elektrostymulacji jest również poprawa czynności seksualnych oraz odczuć przy współżyciu.

W leczeniu nietrzymania moczu, elektrostymulacja uważana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod terapii i jest metodą zalecaną przez lekarzy, zanim podjęta zostanie ewentualna decyzja o zabiegu operacyjnym. W większości przypadków, efekty lecznicze powinny być widoczne już po kilku tygodniach.

Aparat EM-2400 firmy Everyway pozwala na stosowanie zabiegów elektrostymulacji w warunkach domowych w sposób bezpieczny i bez ograniczeń ilości zabiegów. Poprawia komfort życia pacjenta, jego samopoczucie, a także komfort innych osób z najbliższego otoczenia. Zapewnia dyskrecję. Pozwala na znaczne ograniczenie stosowania leków w terapii nietrzymania moczu.

 • Bardzo łatwa obsługa urządzenia.
 • Pięć gotowych programów zabiegowych.
 • Ustawiony stały czas zabiegu 30 min.
 • Funkcja automatycznego wyłączenia po 5 minutach bezczynności.
 • Funkcja blokady klawiatury.
 • Wskaźnik niskiego stanu baterii.
 • Regulacja intensywności w zakresie 0-80 mA.
 • 1 kanał stymulacji.
 • W zestawie:
  • Sonda dopochwowa PR-02
  • Kabel połączeniowy do sondy
  • 2 baterie AA
  • Twardy futerał do przechowywania
  • Instrukcja obsługi w języku polskim

    

 

Jak działa elektrostymulacja typu EMS?

Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) zmusza mięśnie do pracy, przy czym w przypadku osłabionych mięśni skurcz wywołany sztucznym bodźcem zewnętrznym jest z reguły większy i silniejszy niż skurcz naturalny. Wymuszona i intensywna praca mięśni doprowadza do szybkiej rozbudowy struktur mięśniowych oraz do ich wzmocnienia.

Przy elektrostymulacji dopochwowej stosowana jest sonda zakończona dwiema płytkami metalowymi pełniącymi rolę elektrod doprowadzających do mięśni delikatne impulsy prądowe wywołujące skurcz mięśniowy. W początkowym okresie stymulacji mięśni dna miednicy nie należy przesadzać z intensywnością zabiegu, aby nie doprowadzić do przetrenowania i związanych z tym niekiedy dolegliwości bólowych.

NTM elektrostymulacja po porodziePodczas typowego zabiegu odczuwalne jest silne przyciąganie mięśni pochwy ciągnące się od dna miednicy. Cała stymulacja składa się z cykli, w których po każdym skurczu (praca) następuje odpoczynek mięśni (relaksacja). Dobre wyniki daje samodzielne utrzymanie skurczu jeszcze w fazie relaksacji, gdy urządzenie przerywa wysyłanie impulsów.
Skuteczne leczenie wymaga stymulacji przynajmniej raz dziennie, a poprawę można zobaczyć w ciągu 4 tygodni.

Po uzyskaniu pełnej sprawności mięśni miednicy, można dalej stosować elektrostymulację (np. program P04, a także P05), w celu utrzymania dobrego stanu i kondycji mięśni.

Jak stosować?

Urządzenie może być stosowane codziennie najlepiej przez przynajmniej 20 minut. Po włożeniu sondy do pochwy, włącz urządzenie, wybierz dogodny program i powoli zwiększaj intensywność stymulacji.

Warunkiem użycia jest zachowanie czucia powierzchniowego śluzówki pochwy. Przy większej suchości w pochwie, zaleca się naniesienie na sondę żelu przewodzącego, a przynajmniej zwilżenie jej wodą. W przeciwnym razie stymulacja nie będzie możliwa lub będzie mniej komfortowa.

Na początku terapii, należy codziennie stosować programy podstawowe: P1 lub P2 przy NTM wysiłkowym albo P3 przy NTM "z parcia". W przypadku nietrzymania moczu typu mieszanego, można stosować naprzemiennie oba rodzaje programów jeden po drugim. Po uzyskaniu zadowalającej sprawności mięśni, zalecane jest stosowanie programów P4 i P5, które można wykonywać już rzadziej, np. co kilka dni.

Programy P4 i P5 można zastosować od razu u osób zdrowych, gdy celem zabiegów jest uzyskanie jeszcze lepszej siły i sprawności mięśni Kegla.

Terapia elektrostymulatorem w nietrzymaniu moczu często jest uzupełniana ćwiczeniami za pomocą innych urządzeń, np. stożkami dopochwowymi Hee MC-200.

Nietrzymanie moczu jest chorobą dotyczącą przede wszystkim kobiet po porodach lub zabiegach na mięśniach dna miednicy mniejszej. Dotyczy kilku procent populacji.
Leczenie farmakologiczne niesie ze sobą ryzyko działań niepożądanych, zaś operacyjne - ryzyko powikłań.

Elektrostymulacja mięśni Kegla jest uznaną metodą wspomagającą leczenie tej przypadłości, bez powyższych działań niepożądanych.

Zasilanie

Urządzenie jest zasilane za pomocą 2 baterii alkalicznych AA, które wystarczają na kilka godzin zabiegów, po czym powinny być wymienione na nowe. Urządzenie może być również zasilane za pomocą akumulatorków AA, które posiadają zwykle krótszy okres pracy, ale mogą być doładowywane.

Z tego względu można rozważyć dokupienie ładowarki z 4 akumulatorami AA, dzięki czemu 2 akumulatorki będą rotacyjnie zawsze gotowe do natychmiastowego zastosowania.

 

Przed rozpoczęciem używania urządzenia, dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi, w razie wątpliwości co do zasadności stosowania elektrostymulacji, skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym fizjoterapeutą.

Przeciwwskazania elektrostymulacji:

 • rozrusznik serca,
 • padaczka,
 • nowotwory w miejscu stosowania
 • ciąża.

 

Ponad 95% kobiet może stosować ten rodzaj terapii.
Elektrostymulacje można stosować pod nadzorem lekarskim jako metodę z wyboru lub jako leczenie uzupełniające inny rodzaj terapii.

 

Parametry programów:

ProgramOpisCzęstotliwość
[Hz]
Szer.imp. [μs]Ramp
[s]
Praca
[s]
Odpoczynek
[s]
P1 NTM wysiłkowe 1 35 250 2 4 8
P2 NTM wysiłkowe 2 40 200 2 6 15
P3 NTM z parcia 10 250 2 5 3
P4 utrzymanie 7-16 150 2 4 4
P5 trwała budowa 20 250 2 5 5

Program P4 składa się z 12 faz o różnej częstotliwości impulsów po 30 skurczy na każdą fazę.


Instrukcja obsługi elektrostymulatora EM-2400 (PL).

Aparat EM-2400 przystosowany jest do podłączenia również innych rodzajów sond do elektrostymulacji oraz elektrod samoprzylepnych na skórę dostępnych w naszym sklepie i powszechnie stosowanych na rynku.

Zasady higieny

Eksploatacja sondy dopochwowej wymaga przestrzegania pewnych zasad higieny. Sonda po każdym użyciu powinna być dokładnie umyta wodą z mydłem i dokładnie wysuszona. Należy ją przechowywać w suchych warunkach, najlepiej w niskiej temperaturze. Po 6 miesiącach użytkowania, gdy nadal będzie konieczna terapia, sonda powinna być wymieniona na nową sondę.

 

 Ponadto:
Kanały:Więcej

Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

1
Rodzaje stymualcji:Więcej

TENS - przeciwbólowa
EMS - nerwowo-mięśniowa
INF - interferencyjna
MET - mikroprądy
HVPS - wysokonapięciowa

EMSWięcej

Nerwowo-mięśniowa

Standard połączenia elektrod:Więcej

Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

pin 2mm
Zasilanie:Więcej

Sposób zasilania urządzenia

Baterie 2xAA (LR6), 3V
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

12 miesięcy
Pliki do pobrania:Instrukcja obługi
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel