Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa SUPER CONTACT 3mm z 16g N2O w pudełku

Aparat do kriochirurgii CryoAlfa SUPER CONTACT 3mm z 16g N2O w pudełku

Kod produktu:382-CR-CA-S-C3
Producent:Cryoalfa
1 099,00 zł
/ szt.
1 017,59 zł
netto
Chwilowo brak
Chwilowo brak

Podręczny aparat do kriochirurgii z aplikatorem kontaktowym o średnicy 3 mm i wkładem 16g N2O wystarczającym na około 30-60 aplikacji. Przeznaczony jest do zastosowania medycznego w dermatologii estetycznej, w kosmetologii, a także w weterynarii. Dzięki małej średnicy, krioaplikator pozwala na precyzyjne leczenie drobnych zmian chorobowych skóry.
Sprzedawany w sztywnym pudełku z przegródkami.

Zasadniczą część urządzenia stanowi pozłacany krioaplikator kontaktowy zintegrowany z dozownikiem podtlenku azotu, do którego dokręca się jedynie wkład N2O.

CryoAlfa SUPER CONTACT jest nowej generacji urządzeniem kriochirurgicznym wykorzystującym jako czynnik zamrażający sterylny podtlenek azotu (N2O).

Dlaczego CryoAlfa SUPER?

 • Bardzo poręczny
  Mały rozmiar, przenośny, lekki, mieści się w kieszeni fartucha. Zawsze gotowy do użycia. Optymalnie dopasowany do dłoni podczas zabiegu.
 • Wysoka precyzja
  Urządzenie jest bardzo dokładnym aparatem do kriochirurgii, pozwalającym na precyzyjną destrukcję tkanek. Krioaplikator kontaktowy (contakt freezing) Ø 3 mm do zastosowań wymagających bardziej delikatnego zamrażania drobnych zmian skórnych - zapewnia podczas zabiegu absolutną ochronę zdrowych tkanek otaczających tkanki chore.
 • Sterylność
  Zastosowanie wkładów z N2O, mających wbudowany filtr 5 mikronowy pozwala na aplikację gazu sterylnego, co ma kapitalne znaczenie w przypadku operowania zmian sączących, mogących ulegać zakażeniu. Od strony kontaktu ze skórą, krioaplikator pokryty jest warstwą ochronną złota, co dodatkowo poprawia sterylność i zwiększa trwałość urządzenia.
 • Wydajne wkłady
  Nowatorski system wkładów N2O z wbudowanym zaworem bezpieczeństwa pozwala na odłączenie wkładu, gdy jest jeszcze częściowo pełny, w dowolnym momencie i jego ponowne załączenie bez strat gazu.
  Standardowa pojemność wkładów wynosi aż 16g. Możliwe jest zastosowanie jeszcze większych pojemności - 25 g.
 • Ekonomiczny
  Doskonały stosunek ceny do wydajności zapewnia szybki zwrot inwestycji.
  Ponadto, żadnych strat gazu w trakcie zabiegu, podczas wymiany wkładu i w czasie przechowywania.
 • Gwarancja 2 lata (przy postępowaniu zgodnie z instrukcją obsługi).

 

CryoAlfa SUPER CONTACT jest najnowszym rozwiązaniem Szwajcarskiej firmy CryoSwiss sprzedawanym aktualnie pod marką CryoAlfa Europe GmbH z siedzibą w Niemczech. Produkty CryoAlfa są technologicznym rozwinięciem starszych typów urządzeń, opracowanych również przez CryoSwiss, m.in. CryoPen.

 

Zastosowanie aparatu CryoAlfa SUPER CONTACT:

 • Krioterapia kosmetologiaDermatologia
 • Chirurgia estetyczna
 • Onkologia
 • Proktologia
 • Stomatologia
 • Weterynaria
 • Medycyna kosmetyczna
 • Podologia
 • Chirurgia mało inwazyjna

Urządzenie pozwala na efektywną, szybką i tanią krioterapię zmian skórnych, takich m.in. jak naczyniaki, brodawki, zmiany pigmentowe, kłykciny kończyste, nowotwory skóry, będąc pełną alternatywą dla dużych i niezwykle drogich urządzeń do krioterapii, wykorzystujących ciekłe gazy.

Przeczytaj również: Dlaczego system CryoAlfa ?

 

Jak działa CryoAlfa ?

Krioterapia zamrażanieParowanie podtlenku azotu (N2O) odbywa się w temperaturze -89 °C i przekształcane jest w energię terapeutyczną praktycznie bez strat. Wynikiem pochłaniania energii z otoczenia jest efekt zamrożenia i pękania komórek, dzięki wytrącaniu się kryształków lodu.
Głębokość zamrażania wynosi 2-3 mm, czyli pełną grubość naskórka i skóry właściwej łącznie.

Zastosowana technologia zapewnia utrzymanie stabilnych parametrów pracy (temperatury -80 °C na końcówce kontaktowej i poziomu zamrażania: 100K/min), dzięki czemu urządzenie spełnia rygorystyczne wymagania nowoczesnych aparatów do kriochirurgii.

W ciągu 24-48 godzin od chwili zabiegu w zamrożonym miejscu uformuje się strup, który odpadnie po 10-14 dniach pozostawiając ziarninę. Dzięki zachowaniu dobrej włóknistości tkanki, cały zabieg kriochirurgiczny znacznie ogranicza powstanie widocznej blizny, podobnie jak przebarwienia, np. po usunięciu brodawki pigmentowej.

Aparat wykorzystuje pozłacany krioaplikator kontaktowy, gdzie parowanie gazu N2O odbywa się w zamkniętej przestrzeni aplikatora będącego w bezpośrednim kontakcie z tkanką, co zapewnia odpowiednią precyzję aplikacji.

Standardowy wkład z podtlenkiem azotu (16g) pozwala na około 270 sekund aplikacji (średni czas aplikacji na zmianę skórną wynosi od 2 do 8 sekund - zależnie od wielkości zmiany i jej typu).

Instrukcja obsługi aparatu kriochirurgicznego CryoAlfa SUPER (PL)

Zawartość zestawu CryoAlfa SUPER CONTACT:

 1. Krioaplikator kontaktowy o średnicy 3 mm, pokryty złotem, zespolony z dozownikiem,
 2. Wkład 16g N2O
 3. Nasadka zabezpieczająca
 4. Profesjonalne opakowanie

cryoalfa super budowaModel CryoAlfa SUPER CONTACT można również zakupić w wersji blister (bez pudełka) i bez dodatkowych wkładów N20.

Porównaj poszczególne modele CryoAlfa,
wybierz najbardziej odpowiedni model.

 

Krioaplikator kontaktowy do precyzyjnego leczenia drobnych zmian chorobowych skóry. Mała średnica. Po dokręceniu wkładu z N2O staje się w pełni funkcjonalnym aparatem do kriochirurgii CryoAlfa SUPER CONTACT. Skroplony gaz odparowuje w zamkniętej komorze i nie ma kontaktu z tkanką.
Zamrażanie kontaktowe Wysokiej jakości krioaplikator opracowany przez szwajcarską firmę CryoSwiss.

Cechy charakterystyczne:

 • Posiada wbudowany podajnik (z dźwignią) dozujący ciekły podtlenek azotu.
 • Od strony kontaktu ze skórą, pokryty warstwą ochronną złota.
 • Powierzchnia kontaktu ze skórą 3 mm Ø.

Przeznaczony do zastosowań dermatologicznych, przy krioterapii naczyniaków, przebarwień (pigmentacji) starczych, brodawek itd. Niezwykle przydatny do krioterapii w medycynie estetycznej, podologii, kosmetologicznej.

Głębokość aplikacji (temp. -89 st.C) sięga 2-3 mm, czyli pełną grubość naskórka i skóry właściwej.

Strona zawiera ofertę dostępną wyłącznie dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych profesjonalistów medycznych. Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami medycznymi:
TAK
NIE
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel