Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis
Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis

Aparat do kriochirurgii CryoAlfa LUX CONTACT 5mm z 16g N2O + apl.DST gratis

Kod produktu:376-CR-CA-L-L/C5
Producent:Cryoalfa
2 299,00 zł
/ szt.
2 128,70 zł
netto
Chwilowo brak
Chwilowo brak

Podręczny aparat kriochirurgiczny z aplikatorem kontaktowym 5mm, dodatkowym ceramicznym aplikatorem natryskowym i wkładem 16g N2O wystarczającym na ponad 30-60 aplikacji. Przeznaczony jest do zastosowania medycznego w dermatologii i w prosty sposób może być rozbudowany do innych zastosowań, np. w ginekologii lub stomatologii.

CryoAlfa Lux Contact jest nowej generacji urządzeniem kriochirurgicznym wykorzystującym jako czynnik chłodniczy sterylny podtlenek azotu (N2O).

Dlaczego CryoAlfa LUX Contakt?

 • Bardzo poręczny
  Mały rozmiar, przenośny, lekki, mieści się w kieszeni fartucha. Zawsze gotowy do użycia. Optymalnie dopasowany do dłoni podczas zabiegu.
 • Wszechstronność
  Możliwość zamrażania natryskowego, bezpośrednio medium zamrażającym (liquid freezing) lub kontaktowego (contact freezing).
  Możliwe jest zastosowanie aplikatorów o różnych rozmiarach i kształtach.
  Krioaplikator kontaktowy pokryty jest ze względów technicznych i higienicznych cienką warstwą złota.
 • Wysoka precyzja
  Urządzenie jest niezwykle dokładnym aparatem do kriochirurgii, pozwalającym na precyzyjną destrukcję tkanek. Standardowy punktowy krioaplikator natryskowy do prostych zastosowań posiada dyszę o średnicy 60µm. Jeszcze lepszą precyzję zapewnia krioaplikator kontaktowy z głowicą o średnicy 5 mm - zapewnia podczas zabiegu absolutną ochronę zdrowych tkanek otaczających tkanki chore.
 • Sterylność
  Zastosowanie wkładów z N2O, mających wbudowany filtr 5 mikronowy pozwala na aplikację gazu sterylnego, co ma kapitalne znaczenie w przypadku operowania zmian sączących, mogących ulegać zakażeniu.
 • Wydajne wkłady
  Nowatorski system wkładów N2O z wbudowanym zaworem bezpieczeństwa pozwala na odłączenie wkładu, gdy jest jeszcze pełny, w dowolnym momencie i jego ponowne załączenie bez strat gazu.
  Standardowa pojemność wkładów wynosi aż 16g. Możliwe jest zastosowanie jeszcze większych pojemności - 25g, oraz małych 8gr.
 • Ekonomiczny
  Doskonały stosunek ceny do wydajności zapewnia szybki zwrot inwestycji.
  Ponadto, żadnych strat gazu w trakcie zabiegu, podczas wymiany wkładu lub aplikatora i w czasie przechowywania.

 

CryoAlfa Lux jest najnowszym rozwiązaniem Szwajcarskiej firmy CryoSwiss sprzedawanym aktualnie pod marką CryoAlfa Europe GmbH z siedzibą w Niemczech. Produkty CryoAlfa są technologicznym rozwinięciem starszych typów urządzeń, opracowanych również przez CryoSwiss, m.in. CryoPen.

 

Zastosowanie aparatu CryoAlfa Lux Contact :

 • Dermatologia
 • Chirurgia estetyczna
 • Ginekologia
 • Onkologia
 • Proktologia
 • Stomatologia
 • Weterynaria
 • Medycyna kosmetyczna
 • Podologia
 • Chirurgia mało inwazyjna

Urządzenie pozwala na efektywną, szybką i tanią krioterapię zmian skórnych, takich m.in. jak naczyniaki, brodawki, zmiany pigmentowe, kłykciny kończyste, nowotwory skóry, będąc pełną alternatywą dla dużych i niezwykle drogich urządzeń do krioterapii, wykorzystujących ciekłe gazy.

Przeczytaj również: Dlaczego system CryoAlfa ?

 

Jak działa CryoAlfa ?

Krioterapia zamrażanieParowanie podtlenku azotu (N2O) odbywa się w temperaturze -89 °C i przekształcane jest w energię terapeutyczną praktycznie bez strat. Wynikiem pochłaniania energii z otoczenia jest efekt zamrożenia i pękania komórek, dzięki wytrącaniu się kryształków lodu.
Głębokość zamrażania wynosi 2-3 mm, czyli pełną grubość naskórka i skóry właściwej łącznie.

Zastosowana technologia zapewnia utrzymanie stabilnych parametrów pracy (temperatury -89 °C i poziomu zamrażania: 100K/min), dzięki czemu urządzenie spełnia rygorystyczne wymagania nowoczesnych aparatów do kriochirurgii.

W ciągu 24-48 godzin od chwili zabiegu w zamrożonym miejscu uformuje się strup, który odpadnie po 10-14 dniach pozostawiając ziarninę. Dzięki zachowaniu dobrej włóknistości tkanki, cały zabieg kriochirurgiczny znacznie ogranicza powstanie widocznej blizny, podobnie jak przebarwienia, np. po usunięciu brodawki pigmentowej.

Aparat pozwala także na stosowanie pozłacanych krioaplikatorów kontaktowych, gdzie parowanie gazu N2O odbywa się w zamkniętej przestrzeni aplikatora będącego w bezpośrednim kontakcie z tkanką, co zapewnia odpowiednią precyzję aplikacji.

Jak stosować CryoAlfa LUX? - Prezentacja video (EN):


Załączony standardowo wkład z podtlenkiem azotu (16g) pozwala na około 180 sekund aplikacji (średni czas aplikacji na zmianę skórną wynosi od 2 do 8 sekund - zależnie od wielkości zmiany i jej typu).

Instrukcja obsługi aparatu kriochirurgicznego CryoAlfa LUX (PL)

Zawartość zestawu CryoAlfa LUX CONTACT:

 1. Standardowy punktowy krioaplikator natryskowy o długości 10 mm (CAL-DST),
 2. Korpus LUX z dźwignią (CAL-VK),
 3. Wkład 16g N2O (CA-K V16)
 4. Nasadka zabezpieczająca (CAL-PCa)
 5. Krioaplikator kontaktowy z głowicą o średnicy 5 mm (CAL-C5),
 6. Profesjonalne opakowanie

cryoalfa lux contact budowaDostępne są także aplikatory innego rozmiaru, zarówno natryskowe, jak i kontaktowe, specjalizowane do różnych zastosowań, również w miejscach trudno dostępnych, dermatologiczne, ginekologiczne i dentystyczne.

Porównaj poszczególne modele CryoAlfa,
wybierz najbardziej odpowiedni model.

Strona zawiera ofertę dostępną wyłącznie dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych profesjonalistów medycznych. Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami medycznymi:
TAK
NIE
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel