Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki
Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki

Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki

Kod produktu:280-SA-VW10
Producent:Saringer
799,00 zł
/ szt.
649,59 zł
netto
Chwilowo brak
Chwilowo brak

PRZEPRASZAMY, PRODUKT NIE JEST I NIE BĘDZIE JUŻ DOSTĘPNY.

W zamian proponujemy sprzęt do presoterapii.

 

Unikalne rozwiązanie dla osób cierpiących na schorzenia będące następstwem nieprawidłowego krążenia żylnego podudzi, w szczególności przy niewydolności zastawek żylnych, zakrzepicy, żylakach, opuchliźnie nóg i innych chorobach naczyń. Wykonując masaż w formie ruchu falowego, Venowave wymusza lepsze krążenie żylne krwi w obrębie łydki. Szybko przynosi ulgę w bólu i pozwala ograniczyć stosowanie leków na poprawę krążenia, czy leków przeciwbólowych. Bardzo dobre efekty lecznicze również przy trudno gojących się ranach podudzi i stóp.

Innowacyjne i bezpieczne rozwiązanie o wszechstronnych zastosowaniach leczniczych.

Venowave jest przeznaczony przede wszystkim do leczenia niewydolności zastawek żylnych i zapobiegania zakrzepom w kończynach dolnych po operacjach w warunkach szpitalnych jak i wg zaleceń lekarzy specjalistów, może być stosowany przez pacjenta także w domu.

 

Venowave może być noszone podczas normalnych zajęć, w domu, w pracy, czy na spacerze. Aktualnie jest to jedyne dostępne na rynku tak skuteczne i wygodne rozwiązanie, które wielu chorym daje dużą szansę na normalne funkcjonowanie.
Potwierdzają to bardzo bobre opinie naszych klientów.

 

W zestawie znajduje się jedno urządzenie na jedną nogę i może być naprzemiennie stosowane na obu nogach. Podczas pracy urządzenia, wyraźnie jest słyszalny dźwięk działającego silnika.

 

Cechy charakterystyczne Venowave:

 • Wysoka skuteczność leczenia
 • Lekkie (270 g), w pełni przenośne i dyskretne urządzenie - może być noszone podczas codziennych zajęć, np. pod nogawką spodni, czy pod spódnicą.
 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających długotrwałe stosowanie.
 • Możliwość ustawienia dwóch szybkości pracy.
 • Urządzenie jest łatwe w użyciu i proste w utrzymaniu.
 • Wymienny materiał przylegający do ciała (dla jednego pacjenta).
 • Zasilane dwiema bateriami AA (są w zestawie,
  zalecamy dokupienie ładowalnych akumulatorków wraz z ładowarką).
 • Maksymalny obwód opaski: 64 cm.
 • Urządzenie wyprodukowane w Kanadzie.
 • Gwarancja: 12 miesięcy

Wskazania:

 • Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej (CVI)
 • Leczenie i zapobieganie symptomom zespołu pozakrzepowego nóg (PTS)
 • Zapobieganie zakrzepicy żył głębokich (tromboza, DVT)
 • Leczenie opuchlizny nóg wywołanej niewydolnością żylną
 • Leczenie obrzęku limfatycznego (chłonnego) podudzi
 • Leczenie żylaków kończyn dolnych
 • Zmniejszanie bólów i obrzęków pooperacyjnych
 • Przyspieszenie gojenia trudnogojących się ran i owrzodzeń (np. przy cukrzycy)
 • Poprawa cyrkulacji krwi

 

Instrukcja obsługi Venowave (PL)

Ulotka informacyjna - Venowave (PL)

 

Jak działa Venowave ?

Mechanizm działania Venowave oparty jest na opatentowanej technologii generowania fali opracowanej przez Jana Saringera na licencji SARINGER LS z Somawave Inc.


Venowave usprawnia przepływ żylny w obrębie żył łydki i uda, zapobiegając jednocześnie cofaniu się krwi w kierunku stóp.
Perystaltyczna pompa żylna, jaką jest Venowave wykonuje w ciągu 1 minuty ok. 6 cykli przetaczając ok. 1 litr krwi w kierunku serca! Prowadzi to do odciążenia zastawek, pomagając w ich regeneracji, zmniejsza obrzęki i uczucie ciężkich nóg oraz zapobiega zakrzepom.

Venowave wykonuje jednocześnie masaż w formie drenażu limfatycznego, co skutecznie ogranicza występowanie obrzęku limfatycznego.

 

Perystaltyczny ruch masujący Venowave nie sprawia żadnego bólu, jest odczuwalny jak łagodny, niepozorny masaż, ale po 20 minutach, gdy zdejmiemy urządzenie z łydki, wyraźnie daje się odczuć ulgę. Bardziej długotrwałe efekty lecznicze będą zauważalne po 2-3 tygodniach codziennego stosowania Venowave, najlepiej dwa razy dziennie.


Działanie Venowave wykorzystywane jest również u pacjentów, u których stwierdzono zespół niespokojnych nóg. Mniejsze zaleganie niedotlenionej krwi stymuluje mediatory śródbłonka naczyniowego, co pomaga w regulacji dysfunkcji obwodowego układu nerwowego i łagodzi dolegliwości syndromu niespokojnych nóg.

Lepsze dotlenienie wpływa również korzystnie na procesy gojenia się ran, np. ran pooperacyjnych na nodze, czy przy owrzodzeniach wywołanych cukrzycą.


Więcej na stronie: venowave.pl.

Czym Venowave różni się od innych rozwiązań?

Venowave jest nowoczesnym i unikalnym w swoim rodzaju urządzeniem do kompresoterapii zapewniającym dużo wyższą efektywność leczniczą w porównaniu z pończochami/podkolanówkami uciskowymi, czy bandażami kompresyjnymi oraz dużo większą wygodę stosowania w porównaniu do aparatów pneumatycznych i innych metod masażu pneumatycznego wspomagających krążenie żylne łydki.

Spotyka się również rozwiązania wywołujące efekt pompy mięśniowej za pomocą elektrostymulacji mięśni łydki, ale bez efektu „perystaltycznego”, który można uzyskać za pomocą Venowave. Warunkiem skutecznego działania pompy mięśniowej jest bowiem zachowana funkcja zastawek żylnych, uniemożliwiających przepływ zwrotny krwi.

Wyższość Venowave nad takimi aparatami/metodami wynika właśnie z tego, że może być z sukcesem stosowany w niewydolności zastawek żylnych, będących przyczyną podstawową schorzeń układu żylnego dystalnych (odległych) części kończyn dolnych.


Prezentacja pierwszej wersji aparatu Venowave (polskie napisy):

(Aby włączyć polskie napisy, kliknij w CC)

 

Wielu pacjentów korzystających z Venowave pyta się, czy istnieje możliwość "urwania się skrzepu"?
Na to pytanie jest bardzo prosta odpowiedź: jest takie samo prawdopodobieństwo, jak przy codziennym spacerze. Praktycznie śladowe.
Dlaczego? Ponieważ pacjenci z zakrzepową chorobą naczyń są poddawani leczeniu przeciwzakrzepowemu a struktura naczynia nie jest naruszona przez działanie aparatu. Zastawki są niewydolne, lecz nadal stanowią barierę dla skrzepliny.
Mechanizm naturalnej pompy mięśniowej będącej efektem skurczu mięśni podczas normalnego chodzenia jest więc tak samo "groźny".
Z tego względu, nie należy się tu niczego obawiać. Dotychczas nie zanotowano powikłań związanych z zatorem spowodowanym urwaniem się skrzepliny pod wpływem aparatu Venowave. Celem stosowania Venowave jest właśnie niedopuszczenie do takich sytuacji w przyszłości.

 

Zastawka żylnaNiewydolność żylna

Przewlekła niewydolność żylna występuje, gdy zastawki w żyłach nóg są niewydolne. Anatomia żył jest wyjątkowa. Gdy zastawki działają prawidłowo, pozwalają tylko na jednokierunkowy przepływ krwi w stosunku do siły ciężkości, czyli w kierunku serca. Kiedy mięśnie nóg się kurczą, wymuszają przepływ krwi w żyłach w kierunku serca, gdyż zastawki uniemożliwiają cofanie się krwi.
Jeśli zastawki zostaną uszkodzone, przepływ krwi staje się dwukierunkowy, co z czasem może doprowadzić do gromadzenia krwi w nogach i stopach, a obrzęk żył i przesięki do otaczających tkanek powodują obrzęk kończyny.

Żyły mogą wyglądać jak "sznurki", może występować odbarwienie skóry, mogą wystąpić owrzodzenia. Ponadto, przepływ krwi staje się znacznie wolniejszy, co może przyczynić się do powstawania zakrzepów i występowania zatorów.

Zabiegi operacyjne

Venowave jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób poddającym się zabiegom operacyjnym. Dłuższe unieruchomienie w trakcie i po zakończeniu operacji, czy leczenia ambulatoryjnego sprawia, że do skurczy mięśni łydek dochodzi bardzo rzadko. Sprzyja to większemu zaleganiu krwi w żyłach podudzi, co zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepicy żył i może być przyczyną zatoru płucnego prowadzącego często do zgonu.

Z tego względu, u osób ze skłonnościami do zakrzepicy zaleca się stosowanie Venowave przez cały okres trwania zabiegu operacyjnego, a nawet jak to tylko możliwe przez okres do 90 dni po operacji, na oddziale szpitalnym lub w domu.

W przypadku wykorzystywania Venowave u wielu pacjentów, zalecamy ze względów higienicznych dokupienie indywidualnej opaski dla każdego pacjenta.

Badania kliniczne

Liczne badania kliniczne przeprowadzone z użyciem Venowave dowodzą, że ponad 80% osób stosujących regularnie Venowave osiągnęło znaczną poprawę stanu w obrębie mięśni łydki, zaś 20-30% uzyskało poprawę kliniczną w zakresie niewydolności zastawek w obrębie uda. U 88% badanych nastąpił znaczny wzrost poziomu krążenia żylnego już po 50 minutach stosowania.
Co istotne, w niewydolności zastawek żył kończyn dolnych powikłanych PTS (Post Thrombotic Syndrome - Zespół Pozakrzepowy), poprawa czynności żył dokonana została bez jakichkolwiek działań niepożądanych.

U większości badanych pacjentów wystąpiła znaczna jakościowa poprawa funkcji życiowych, m.in. w zakresie zdolności ruchowych, leczenia bólu, czy możliwość powrotu do życia zawodowego.


Jak korzystać z Venowave? (EN):

Przeciwwskazania:

 • Bezpośrednio na otwartych ranach
 • Zarostowa niewydolność tętnicza kończyn dolnych

Zasilanie

W zestawie znajdują się dwie baterie AA wystarczające na kilka godzin stosowania urządzenia. Aby ograniczyć koszty związane z zakupem baterii, zalecamy stosowanie ładowalnych akumulatorków AA NiMH o pojemności co najmniej 2600 mA, najlepiej wielu akumulatorków na wymianę. Dwa akumulatorki zapewniają czas ciągłego stosowania przez ok. 12 godzin, przy prawidłowym naładowaniu.

Polecamy do tego celu zakup ładowarki wraz z 4 akumulatorkami AA. Dwa akumulatorki mogą znajdować się zawsze w urządzeniu, a dwa w ładowarce i tak na zmianę. Proponujemy zakup jednego z dwóch rozwiązań:

 Obie ładowarki posiadają 4 niezależne kanały ładowania, co zapewnia najwyższą żywotność akumulatorów.

 

Produkt dostępny również w Venowave na ratysprzedaży ratalnej!Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

12 miesięcy
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Pompa perystaltyczna VenoWave wspomagająca krążenie żylne łydki

4.94
Liczba wystawionych opinii: 16
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 10 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
15
4
1
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Zmniejszenie obrzęku
2018-08-28
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Produkt łatwy w obsłudze, funkcjonalny nie krępuje ruchów i spełnia swoje zadanie
2018-05-09
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
4/5
Opinia potwierdzona zakupem
Urządzenie drogie, ale pomocne. Jestem zadowolony z użycia, przynosi efekty.
2017-06-15
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
VenoWave to idealne uzupełnienie pończoch uciskowych, szczególnie w okresie letnim. W odróżnieniu od wcześnijszego modelu ta wersja jest na 2 rzepy, a zmieniona obudowa jest lekka i bardziej zabezpiecza przed wkręceniem materiału.
2017-06-09
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Witam. Zakupiłam pompę w grudniu, zakładam dwa razy dziennie po 30 min na każdą nogę, po 30 dniach stosowania jest widoczna poprawa, znikają zaczerwienienia i żylaki, jestem bardzo zadowolona. POLECAM.
2017-02-06
Zuzanna, Borzyszkowy
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Kupiłam pompę 10 marca,miałam już przesięki limfy na zewnątrz,łydki były cały czas mokre(określałam to jako pot)Nogi spuchnęte-jeszcze raz zwiekszyły swoją objętosc.lekarze mowili,że zaczyna się słoniowatość.W drugiej-prawej łydce zaczęło robić się to samo.Kiedy zaobaczyłam tą malutką pompę pomyślałam,że na pewno nic z tego nie będzie... Ale bardzo się myliłam.W tej chwili -używam 25 dni)noga jest o połowę chudsz-opuchlizna zeszła znikają odbarwienia skóry a limfa przestała wyciekać na drugi dzien od założenia na łydkę.Stosuję pompę codziennie -minimum godzinę ,ale zdarza mi się i 2.wg wskazuwek korzystam z akumulatorkow. Pompa jest bardzo łatwa w obsłudze. Jestem mega zadowolona z tego małego-wielkiego sprzętu:).towar przyszedł za 2 dni kurierem.Obsługę sklepu odbieram bardzo pozytywnie-szybka odpowiedz na emaila i szybka dostawa.Bardzo dziękuję i serdecznie polecam.
2016-04-05
Ewa, Bujaków
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Pompa działa i wpływa korzystnie na stan moich nóg. Kupiłem niedawno drugą, aby nie przekładac z jednej nogi na drugą. Zdecydowanie skraca to czas. Stosuję ok 2-3 godzin na dzień. Kiedy moge. Pod spodniami sie nie zmiesci, chyba, że pod rekreacyjnymi spodniami. Pajączki powoli zmniejszają sie. Żylaki też Stosuję 3 tygodnie. Stosowanie pompy znacznie skuteczniejsze niż pończochy uciskowe! Odpada tez kłopotliwe zakładanie pończoch! Produkt godny polecenia! Zalecam kupienie dobrej klasy akumulatorków /Varta, GP o pojemności min.2600mA/
2015-01-27
SerwisOpiniiOpineo
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Witam! Ja zakupiłem 2 tygodnie temu . Używam 2-3 x dzień po ok.1 godzinie. Niestety pod spodniami się nie miesci, chyba ze dresy, spodnie rekreacyjne. Teraz planuję zakup drugiej, gdyż skróce czas użwania/2 nogi za jednym razem/. Efakty: zdecydowanie lepsze krązenie, brak opuchlizny i przesuszenia skóry.Z zylakami.... trudno powiedzieć , bo za krótki okres. Napiszę za jakiś czas. Pozdrawiam. Adam27
2015-01-22
Jarosław, Jabłonna
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Super sprzęt!!! Idealne uzupełnienie dla rajstop uciskowych, szczególnie w czasie długich podróży. Rewelacyjne dla osób, które mają "problem" z noszeniem rajstop uciskowych w okresie letnim.
2014-10-25
Agata, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Pompę zakupiłam dla taty, który od trzydziestu lat żył z ranami na żylakach w okolicach kostki. Pompę zakupiłam po konsultacji u lekarza o braku przeciwwskazań do noszenia pompy. Rany, które wcześniej tacie udawało się podleczyć w trakcie kilku zimowych miesięcy, a latem z powrotem wracały, z pomocą pompy zagoiły się w ciągu półtorej miesiąca całkowicie. Dodatkowo skóra wokół ran zaczęła się regenerować i nabierać zdrowego wyglądu.
2014-09-18
KATARZYNA, RZESZÓW
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Bóle nóg, żylaki to dolegliwości wielu z nas. Polecam po miesiącu urzytkowania pompę bo naprawdę przynosi ulgę. Obsługa bez Zadnych problemów. Uwaga! Bardzo skuteczne urządzenie na tzw. zimne stopy. Pełny relaks, zadowolenie pewne. Cena? Tak jak cena urządzeń medycznych wysokiej klasy.
2014-06-15
Zygmunt, Zielona Góra
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Witam, jest spora poprawa, noga mniej opuchnięta. Widać, że coś się dzieje dobrego, jeszcze rana nie zagojona ale wszystko na dobrej drodze w połączeniu z maściami od dermatologa, polecam!!!
2013-12-19
Maciej, Olsztyn
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Halo. Kupiłem tą pompę i noszę codziennie od 7-mej rano przez cały dzień. Mija już prawie miesiąc i wydaje mi się że opuchnięta łydka jest o połowę szczuplejsza, w każdym razie czuję się o wiele lepiej, chociaż nic mnie nie bolało to sama świadomośc że pompa pomaga krążeniu krwi w nodze - działa na moją psychikę komfortowo i nawet mam ochotę się więcej poruszac i chodzic. Dla tych którzy się zastanawiają nad kupnem, polecam bo nie będą żałowali.
2013-10-25
Ernest, Katowice
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Udało się wreszcie zmniejszyć "poduchy" ma wierzchu stóp oraz zmniejszyć opuchnięcie stawów skokowych; ranki spowodowane złym krązeniem chłonnym również lepiej się goją. Jedynie brak wyraźnego uczucia masażu w głębi mięśnia (grubej) łydki ale to nie żaden brak w działaniu tylko brak impulsu również psychicznego że coś się z nogą masowaną VenoWave dzieje :)) Cena dość spora ale to tylko kilka wizyt prywatnych u naczyniowców , które teraz będą prawdopodobnie rzadsze. Dziękuję i zalecam "opuchniętym i zmęczonym nogom".
2013-08-13
Lech, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Witam myśle że pompa warta uwagi mam trzy rany w okolicach kostki po założeniu pompy zdecydowanie mniej boli noce wreszcie przespane mniej tabletek przeciw bólowych casem jeden apap rany goją się zdecydowanie lepiej uzywam opatrunków z nfz choć przedtem miałem te z lnu modyfikowanego polecam ulga była ale z pompą wydaje się lepiej ,polecam zakup z ładowarką ja wziołem na raty coś ponad 100zł ale jestem zadowolony bo normalnie mogę chodzić nie leże całymi dniami w dokuczliwym bólu więcej chodze mam ponad 80 lat wartało zarezykować polecamm jeszcze raz gorąco inne życie bez bólu Józef
2012-12-22
JÓZEF, OTFINÓW
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
To prawda, że tania nie jest ale warto spróbować. Żylaki to wyjątkowo niemiła przypadłość i wreszcie ktoś wymyślił urzadzenie proste i łatwe w obsłudze.To wielki plus, gdy nie trzeba czytać instrukcji. Masuje relaksująco i miło buczy. A baterię wymienia się w biegu. Polecam
2012-09-19
Monika, Brwinów
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel