Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Boso ABI-system 100 do oznaczania wskaźnika kostkowo-ramiennego
Boso ABI-system 100 do oznaczania wskaźnika kostkowo-ramiennego
Boso ABI-system 100 do oznaczania wskaźnika kostkowo-ramiennego
Boso ABI-system 100 do oznaczania wskaźnika kostkowo-ramiennego
Boso ABI-system 100 do oznaczania wskaźnika kostkowo-ramiennego
Boso ABI-system 100 do oznaczania wskaźnika kostkowo-ramiennego

Boso ABI-system 100 do oznaczania wskaźnika kostkowo-ramiennego

Kod produktu:188-BO-466-0-141
Producent:BOSO
10 699,00 zł
/ szt.
9 906,48 zł
netto
Produkt na zamówienie
Produkt na zamówienie

Nowość na rynku technologii badań przesiewowych i pomiaru ciśnienia krwi! Zapewnia prosty sposób określania wskaźnika kostkowo-ramiennego (ABI-Ankle Brachial Index) dzięki zastosowaniu zupełnie nowej technologii opartej na pomiarze oscylometrycznym.

Uwaga: Czas dostawy produktu 1 dzień roboczy, gdy jest na naszym magazynie (patrz dostępność wyżej). W przeciwnym wypadku do 7-9 dni roboczych (prosimy o kontakt ze sklepem).

Boso ABI-system 100, to rewolucyjny aparat, który nie wymaga obsługi przez lekarza. Badanie może być prowadzone przez asystentkę medyczną, a cały pomiar jest w pełni zautomatyzowany. System mierzy ciśnienie krwi symultanicznie na czterech kończynach. Badanie jest łatwe do wykonania i dokładne. Zebrane pomiary są zapisywane i oceniane przez mikroprocesor. Wyniki przekazywane są przewodem USB do komputera, gdzie są analizowane przez program dołączony do systemu.
Na podstawie zmierzonego wskaźnika ABI, system pozwala na odpowiednią klasyfikację PAD/PAOD (miażdżyca zarostowa tętnic).

Pomiar współczynnika kostkowo-ramiennego jest pozbawiony wad pomiaru współczynnika TBI, który wykonywany m.in. na paluchu i nie może być często wykonywany przy zaawansowanej miażdżycy naczyń kończyn dolnych. Zmiany miażdżycowe dotyczą najbardziej dystalnych naczyń (np. w cukrzycy), więc pomiar ABI jest łatwiejszy (pomiar na tętnicach piszczelowych przedniej i tylnej, później podlegającym zmianom, niż naczynia palucha) i daje częściej pożądane wyniki.

Zastosowanie jednoczesnych pomiarów aż na czterech kończynach pozwala na uzyskanie większej dokładności pomiarów i lepszej interpretacji wyników. Urządzenie automatycznie informuje, gdy różnica ciśnień SYS i DIA na obu rękach oraz SYS na obu nogach przekroczy 19 mmHg, co ma znaczenie diagnostyczne.

Metoda oscylometryczna pozwala na dokonanie pomiaru ABI z dokładnością porównywalną do tradycyjnej metody Dopplera, ale w zdecydowanie krótszym czasie.

Dlaczego ABI?

Miażdżyca zarostowa tętnic obwodowych (PAOD) jest często zwiastunem zdarzeń w układzie sercowo-naczyniowym z poważnymi konsekwencjami. Nawet w grupach wysokiego ryzyka, takich jak palacze, diabetycy i osoby starsze, PAOD jest często rozpoznawane zbyt późno.
Wskaźnik kostkowo-ramienny (ABI) pozwala na identyfikowanie PAOD z wysokim stopniem precyzji już na wczesnym jej etapie. Jest najbardziej zrozumiałą prognozą przewidywanego zawału serca, udaru mózgu i śmierci. Szczegółowa kontrola stanu zdrowia pacjenta powinna być uznawana za kompletną, dopiero po obliczaniu ABI.

 

Dlaczego boso ABI System 100?

Do tej pory ABI było tylko sprawdzane zwykle w przypadku podejrzenia choroby – ponieważ wiąże się z kosztem zatrudnienia lekarza do obsługi USG typu Doppler.
Boso ABI-system 100 oblicza tę kluczową wartość szybko, precyzyjnie i niezawodnie - bez Dopplera. Jego łatwość obsługi daje o wiele szersze zastosowania. To sprawia, że wczesne wykrycie schorzenia jest możliwe, nawet jeśli pacjent nie jest jeszcze doświadczony przez chorobę i nie ma żadnych objawów. Nowy aparat boso ABI-system 100 teraz sprawia, że jest to bardzo proste.

Łatwy pomiar ABI

"Innowacyjna metoda stosowana przez boso ABI-system 100 tworzy szerokie zastosowanie do oznaczania ABI w praktyce medycznej, ponieważ badanie może być przeprowadzone w kilka minut bez żadnych specjalnych przygotowań. Lekarz i pacjent otrzymuje korzyści z tego zakres usług, które umożliwiają trafną diagnozę i wczesne ukierunkowane leczenie."

Prof. Curt Diehm
Dyrektor Departamentu Chorób Wewnętrznych i Kliniki Chorób Naczyń w Karlsbad-Langensteinbach, Uniwersytet w Heidelbergu, Niemcy

Szczegóły walidacji klinicznej:
Oscillometric measurement of ankle-brachial index in patients with suspected peripheral vascular disease: comparison with Doppler method
(Pomiar oscylometryczny wskaźnika kostkowo ramiennego u pacjentów z podejrzeniem choroby naczyń - porównanie z metodą Dopplera).

Wnioski: "Wyniki zautomatyzowanego oznaczania indeksu ABI metodą oscylometryczną doskonale korelują z pomiarami wykonanymi metodą Dopplera i mogą być uzyskane w krótszym czasie. Zgodność była szczególnie wysoka u skąpo-objawowych pacjentów bez cukrzycy."

Istniejące metody pomiaru z użyciem sondy Dopplera wymagają dużych umiejętności i doświadczenia, dlatego w większości przypadków mogą być przeprowadzone tylko przez lekarza.
Korzyścią z zastosowania boso ABI-system 100 jest to, że jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu możliwym jest przeprowadzenie badania w kilka minut bez specjalnego przygotowania – wystarczy krótkie przeszkolenie i nie jest konieczna obecność lekarza.

Cena zakupu boso ABI-system 100 jest bardzo atrakcyjna i urządzenie zwraca się w stosunkowo krótkim czasie. Użycie urządzenie do rutynowych badań oznacza, że boso ABI-System może się również przyczynić się do zwiększenia dochodów.

 

 

Precyzja i wiarygodność

Boso ABI-System 100 pozwala na jednoczesny pomiar ciśnienia krwi na wszystkich czterech kończynach. Taki jednoczesny pomiar daje bardzo precyzyjne i wiarygodne wyliczenie wskaźnika ABI. Wadą istniejących metod, korzystających z metody ultradźwięków (Doppler), jest to, że pomiary musiały być brane pod rząd, więc mogą być zniekształcone przez wahania ciśnienia krwi.
Boso ABI-system 100 korzysta z metody oscylometrycznej, bez sondy Dopplera lub innych czujników. Dużą zaletą tej metody pomiaru jest to, że mankiety są bardzo łatwe do zamontowania na właściwej pozycji. Różnice w poszczególnych czasach pomiaru są minimalizowane przez inteligentną inflację systemu i regulację natężenia deflacji.

Oprogramowanie boso ABI

Raz zmierzone dane obliczane są automatycznie i przypisywane do wybranego pacjenta. Gdy dokonywane są obliczenia ABI, lekarz jest również informowany o innych ważnych danych dotyczących oceny stanu zdrowia pacjenta, np. indywidualne pomiary ciśnienia krwi na rękach i nogach, a także różnicy ciśnień „lewo-prawo” (zwężenie tętnicy podobojczykowej).
Dodatkowo, urządzenie jest w stanie wskazać na ewentualną obecność zaburzeń rytmu serca. Ponadto, szybki i łatwy przegląd stanu zdrowia pacjenta jest wspomagany poprzez podkreślenie w kolorze wszystkie wartości krytycznych.Pomiar ABI PAOD

Graficzne przedstawienie mierzonych danych zapewnia doskonały przegląd, szczególnie dla profili długoterminowych. 
Wszystkie dane można wydrukować łatwo i prosto w dowolnym momencie.

Baza danych pacjenta ułatwia optymalne zarządzanie danymi pomiaru i pozwala połączyć ważne wskaźniki, które będą przeznaczone bezpośrednio do pomiarów.

Oprogramowanie może działać w wersji jednostanowiskowej lub wielostanowiskowej z serwerem w sieci szpitalnej. Dane mogą być eksportowane do arkusza Excel. Istnieje możliwość integracji z zewnętrznymi systemami przetwarzania danych medycznych (EPD) za pośrednictwem zbioru w formacie GDT.

Podsumowanie

Badanie wskaźnika ABI (kostkowo-ramiennego) jest jednym z podstawowych badań naczyń i powinno być wykonywane u każdego pacjenta z problemami naczyniowymi. Przystępna cena i prostota obsługi w powiązaniu z dokładnością wskazań powodują, że jest to sprzęt konkurencyjny z systemami wykorzystującymi metodę Dopplera pod każdym względem.

Boso ABI-system 100 jest zgodny z dyrektywami europejskimi, na których opiera się niemiecki "German Medical Devices Act" (znak CE: CE0124) i z europejską normą EN 1060, część 1: "nieinwazyjne sfigmomanometry - Wymagania ogólne" i część 3:"Wymagania dodatkowe dotyczące elektromechanicznych systemów do pomiaru ciśnienia krwi".

Kontrola kalibracji - najpóźniej co 2 lata - może być wykonane przez producenta, autoryzowany serwis producenta lub osoby, które spełniają wymagania przepisów prawnych regulujących funkcjonowanie urządzeń medycznych (niemieckie rozporządzenie: Medical Devices Operator punkt 6).

 

Instrukcja obsługi systemu Boso ABI 100 (PL).

Instrukcja obsługi i instalacji programu boso Profil Manager XD (PL)

Strona zawiera ofertę dostępną wyłącznie dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych profesjonalistów medycznych. Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami medycznymi:
TAK
NIE
Gwarancja:Więcej

Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

12 miesięcy (nie dotyczy akcesoriów)
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel