Roller/wałek do powięzi z wibracjami SaneoROLL+
Rolka elektryczna do masażu powięziowego i rozluźniania mięśni o wszechstronnych zastosowaniach. Dzięki głębokim wibracjom i ergonomicznej konstrukcji jest idealnym rozwiązaniem do treningu, a także do masażu mięśniowego i jako wałek powięziowy - dociera do głębszych mięśni, a tym samym jest jeszcze bardziej skuteczny.
Dzięki poziomowi twardości "twardy", roller SaneoROLL+ jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych sportowców, jak i dla początkujących trenujących.
Cechy rollera/wałka powięziowego SaneoROLL+:
- Sterowany jednym prostym przyciskiem funkcyjnym.
- 4 regulowane poziomy intensywności z wyświetlaczem LED - optymalnie dostosowuje intensywność do Twoich potrzeb.
- Klasyfikowany jako roller twardy.
- Intuicyjna obsługa za pomocą jednego przycisku.
- Szczególnie skuteczny dzięki ergonomicznej konstrukcji.
- Łatwa do wytarcia i utrzymania higieny powierzchnia.
- Kontrola czasu działania dla lepszego bezpieczeństwa - automatyczne wyłączenie po 15 minutach nieprzerwanej pracy.
- Bezprzewodowy: zintegrowany akumulator litowo-jonowy zapewniający czas pracy do 3 godzin..
- Diodowy wskaźnik naładowania akumulatora.
- Gwarancja: 2 lata.
- Skład zestawu:
- 1x roller SaneoROLL+,
- 1x instrukcja obsługi,
- 1x zasilacz sieciowy.
Producent: tic Medizintechnik (Niemcy)
Instrukcja obsługi rollera SaneoROLL+ (PL)
Roller może działać również jako zwykła rolka bez konieczności włączania urządzenia (wibracji), a przy stosowaniu na głowie, szyi i karku w ogóle nie powinno się stosować wibracji.
Stosowanie rollerów jest sprawdzoną i bardzo zalecaną metodą automasażu mięśniowego i ma bardzo korzystny wpływ na kondycję powięzi. Roller można stosować zarówno przed treningiem w celu pobudzenia mięśni, jak i po treningu, w celu zrelaksowania mięśni po wysiłku. Masaż powięziowy jest doskonałym uzupełnieniem praktycznie każdego treningu, w szczególności po bieganiu, kolarstwie, siłowni, stretchingu, czy po treningu pilatesowym. Rolowanie bardzo pomaga szczególnie w przypadku dolegliwości bólowych mięśni po forsującym wysiłku.
Jak ćwiczyć z rollerem?
Masaż powięzi najlepiej wykonywać regularnie, co zapewni nam szybszą regenerację mięśni i lepszą elastyczność układu powięziowego, a to powinno przełożyć się na większą sprawność i gibkość ciała. Nawet sporadyczne rolowanie mięśni jest bardzo korzystne, doskonale zmniejsza napięcie mięśniowe oraz stres. Ćwiczenia najlepiej wykonywać na macie, np. do jogi. Początkowo, stosowanie rollera może być nieco bolesne i mało komfortowe, dlatego w początkowym okresie można nie włączać funkcji wibracji.