Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Aparat do kriochirurgii CryoIQ PRO CONTACT N2O kontaktowy ∅ 5mm
Aparat do kriochirurgii CryoIQ PRO CONTACT N2O kontaktowy ∅ 5mm
Aparat do kriochirurgii CryoIQ PRO CONTACT N2O kontaktowy ∅ 5mm
Aparat do kriochirurgii CryoIQ PRO CONTACT N2O kontaktowy ∅ 5mm
FeedEtykietaB

Aparat do kriochirurgii CryoIQ PRO CONTACT N2O kontaktowy ∅ 5mm

Kod produktu:963-CI-CIQ-P-C5
Producent:CryoIQ Global
1 729,00 zł
/ szt.
1 600,93 zł
netto
Produkt na zamówienie
Produkt na zamówienie

Podręczny, nowej generacji aparat do kriochirurgii z wymiennym pozłacanym aplikatorem kontaktowym o średnicy 5 mm i wkładem 16g N2O, wystarczającym na około 12-16 aplikacji wymrażania kontaktowego. Zaprojektowany do bardzo precyzyjnego leczenia małych i płytkich zmian skórnych metodą zamrażania kontaktowego w temperaturze -80ºC.

Najbardziej wszechstronne rozwiązanie wśród urządzeń CryoIQ z uwagi na współpracę ze wszystkimi rodzajami krioaplikatorów.

Uwaga: Produkt sprowadzany na zamówienie.
W przypadku braku na magazynie, czas dostawy do 7-10 dni roboczych.

Obszar zastosowań obejmuje praktykę dermatologiczną, kosmetologiczną, podiatryczną, ginekologiczną, weterynaryjną i inne specjalizacje. Idealny w leczeniu początkowych stanów chorobowych skóry.

Aparaty z serii "PRO" mają możliwość odkręcenia krioaplikatora i zastąpienia go aplikatorem kontaktowym o innej średnicy lub dowolnym krioaplikatorem natryskowym.

Jako czynnik zamrażający wykorzystuje sterylny medycznie podtlenek azotu (N2O) pozwalający na silne i skoncentrowane wymrażanie tkanek metodą kontaktową.

Na czym polega wymrażanie kontaktowe?

W odróżnieniu od metody natryskowej, gdzie skroplenie gazu odbywa się na powierzchni skóry a krioaplikator nie dotyka skóry, w metodzie kontaktowej gaz skrapla się w zamkniętej komorze krioaplikatora, który przykładany jest do skóry.

Zabieg podzielony jest wtedy na dwie fazy. Najpierw uwalniamy gaz, aby zmrozić aplikator do maksymalnej temperatury, co trwa ok. 15-20 sekund, a następnie, zmrożoną końcówkę krioaplikatora przykładamy bezpośrednio na zmianę skórną, co pozwala na precyzyjne wymrożenie tkanki przy temperaturze -80ºC.

Mniejsza w metodzie kontaktowej liczba niezależnych aplikacji, jaką można wykonać z użyciem jednego wkładu N2O wynika właśnie z konieczności wstępnego zamrożenia krioaplikatora w komorze skraplania gazu, co trwa dłużej niż czas samego zamrażania tkanki. W przypadku niektórych rodzajów zmian, po wstępnym zamrożeniu aplikatora, można jednak wymrozić kilka zmian skórnych za jednym razem.

Metoda kontaktowa pozwala na uzyskanie większej precyzji wymrażania, gdyż obszar wymrożenia odpowiada dokładnie wielkości końcówki krioaplikatora, bez ryzyka "rozlania" się czynnika mrożącego na obszary sąsiednie.

 

Wymienny wkład gazu N2O posiada wbudowany zawór wewnętrzny, który pozwala na bezstratne odkręcenie wkładu, gdy jeszcze nie został w pełni zużyty.

Urządzenie jest sprzedawane w sztywnym pudełku z przegródką na dodatkowy wkład lub aplikator.

Urządzenie składa się z trzech zasadniczych elementów, które można od siebie odseparować:

 • Krioaplikator kontaktowy
 • Korpus z dozownikiem podtlenku azotu,
 • Wymienny wkład N2O.

Aparat do kriochirurgi CryoIQ PRO - kontaktowy

Dlaczego CryoIQ PRO CONTACT?

 • Łatwość użycia:
  • Mały rozmiar, przenośny i bardzo poręczny.
  • Lekki, mieści się w kieszeni fartucha. Zawsze gotowy do użycia.
  • Optymalnie dopasowany do dłoni podczas zabiegu.
  • Nie wymaga specjalnego czasu przygotowania do zabiegu.
 • Precyzja:
  • Urządzenie jest bardzo dokładnym aparatem do kriochirurgii, pozwalającym na precyzyjną destrukcję tkanek.
  • Standardowy punktowy krioaplikator kontaktowy (contact freezing) do zmian powierzchniowych.
  • Możliwość zastosowania krioaplikatorów specjalistycznych.
  • Szeroka dźwignia pozwala na dokładne dozowanie uwalnianego gazu, bez jego strat.
 • Sterylność:
  • Zastosowanie wkładów z N2O, mających wbudowany filtr 5 mikronowy, pozwala na aplikację gazu sterylnego, co ma kapitalne znaczenie w przypadku operowania zmian sączących, mogących ulegać zakażeniu.
  • Korpus urządzenia pokryty jest warstwą złota.
  • Urządzenie można dezynfekować środkiem dezynfekującym lub alkoholem, a przy kontakcie z krwią należy sterylizować (bez wkładów!) w autoklawach parowych w temperaturze 134ºC (najlepiej 133ºC).
 • Wydajne wkłady:
  • Nowatorski system wkładów N2O z wbudowanym zaworem bezpieczeństwa pozwala na odłączenie wkładu, gdy jest jeszcze częściowo pełny, w dowolnym momencie i jego ponowne załączenie bez strat gazu.
  • Dzięki niskiemu poziomowi gazu resztkowego, wkłady CryoIQ posiadają wysoką wydajność pozwalającą na wykonanie ok. 12-16 wymrożeń (kontaktowych) przy standardowej pojemności 16g N2O (ok. 240 sekund ciągłego wymrażania). W przypadku dokręcenia aplikatora natryskowego, wydajność wkładu wzrasta do 20-60 aplikacji.
  • Możliwe jest zastosowanie jeszcze większych pojemności - 25 g (ok. 360 sekund).
 • Ekonomiczny:
  • Doskonały stosunek ceny do wydajności zapewnia szybki zwrot inwestycji.
  • Wymieniamy tylko zasobnik gazu, a najdroższy element urządzenia - wysokiej jakości precyzyjny krioaplikator - może być eksploatowany bez ograniczeń.
  • Bogaty zestaw różnych aplikatorów (do zakupienia oddzielnie) przy zachowaniu wspólnego korpusu z dozownikiem
  • Ponadto, żadnych strat gazu w trakcie zabiegu, podczas wymiany wkładu i w czasie przechowywania.
 • Wymrażanie przyjazne dla pacjenta:
  • Brak lub minimalne odczuwanie bólu podczas zabiegu, co wynika z wyjątkowej precyzji oraz z zastosowanej temperatury i mocy wymrażania.
  • Niskie ryzyko infekcji. Brak krwawienia.
  • Bardzo dobre efekty kosmetyczne (ograniczone powstawanie blizn).
  • Metoda kontaktowa uniemożliwia "rozlanie" się skroplonego gazu na obszary sąsiednie.

 

CryoIQ PRO jest najnowszym rozwiązaniem Szwedzkiej firmy Cryo IQ AB specjalizującej się w produkcji nowej generacji aparatów kriochirurgicznych. Produkty CryoIQ są technologicznym rozwinięciem powszechnie znanych i cenionych na rynku urządzeń produkowanych przez firmę CryoAlfa.
Model CryoIQ PRO CONTACT jest odpowiednikiem modelu CryoAlfa LUX CONTACT.

 Aparat kriochirurgiczny N2O - CryoIQ

Zastosowanie aparatu CryoIQ PRO CONTACT:

 • Dermatologia
 • Chirurgia estetyczna
 • Onkologia
 • Proktologia
 • Stomatologia
 • Weterynaria
 • Medycyna kosmetyczna
 • Podologia
 • Chirurgia mało inwazyjna

 

Urządzenie pozwala na efektywną, szybką i tanią krioterapię niezbyt głębokich zmian skórnych, m.in. wszelkie rodzaje brodawek, naczyniaki, brodawczaki, rogowacenia, kłykciny kończyste, plamy soczewicowate, zmiany pigmentowe i inne zmiany, będąc pełną alternatywą dla dużych i niezwykle drogich urządzeń do krioterapii, wykorzystujących ciekłe gazy.

Czas zabiegu zależy od głębokości zamrażania, jaką użytkownik uzna za konieczną. Więcej informacji na ten temat znajduje się w instrukcji obsługi.

 

Jak działa wymrażanie za pomocą N2O ?

Parowanie podtlenku azotu (N2O) odbywa się w temperaturze -89 °C i przekształcane jest w energię terapeutyczną praktycznie bez strat. Wynikiem pochłaniania energii z otoczenia jest efekt zamrożenia i pękania komórek, dzięki wytrącaniu się kryształków lodu.

Głębokość zamrażania wynosi 2-3 mm, czyli pełną grubość naskórka i skóry właściwej łącznie.

Zastosowana technologia zapewnia utrzymanie stabilnych parametrów pracy (temperatury -89 °C w komorze skraplania i poziomu zamrażania: 100K/min), dzięki czemu urządzenie spełnia rygorystyczne wymagania nowoczesnych aparatów do kriochirurgii. Warunkiem prawidłowego zamrożenia w metodzie kontaktowej, jest uwalnianie gazu przez odpowiedni czas w komorze skraplania i następnie przyłożenie końcówki krioaplikatora bezpośrednio do tkanki. W celu osiągnięcia optymalnego wyniku, zaleca się powtórzenie cyklu zamrażania/rozmrażania.

W ciągu 24-48 godzin od chwili zabiegu w zamrożonym miejscu uformuje się strup, który odpadnie po 10-14 dniach pozostawiając ziarninę. Dzięki zachowaniu dobrej włóknistości tkanki, cały zabieg kriochirurgiczny znacznie ogranicza powstanie widocznej blizny, podobnie jak przebarwień, np. po usunięciu brodawki pigmentowej.

Standardowy wkład z podtlenkiem azotu (16g) pozwala na około 240 sekund aplikacji. Po wcześniejszym zmrożeniu krioaplikatora kontaktowego, średni czas aplikacji na zmianę skórną wynosi od 4 do 12 sekund (zależnie od wielkości zmiany, jej typu i utkania). Większa komponenta utkania łącznotkankowego wymaga dłuższej aplikacji, a w przypadku przewagi utkania komórkowego, czas aplikacji jest krótszy.

Instrukcja obsługi aparatów do kriochirurgii CryoIQ (PL)

Zawartość zestawu CryoIQ PRO CONTACT:

 1. Krioaplikator kontaktowy o średnicy 5 mm (C5),
 2. Korpus z dozownikiem
 3. Wkład 16g N2O
 4. Linijka pomiarowa z otworami
 5. Profesjonalne opakowanie

 


UWAGA: Wkłady N2O do aparatów CryoIQ pasują również do modeli CryoAlfa SUPER oraz modeli CryoAlfa LUX wyprodukowanych w roku 2016 i później, ale wkłady CryoAlfa nie pasują do aparatów CryoIQ.


 

Model Cryo IQ PRO w wersji CONTACT posiada krioaplikator kontaktowy o standardowej średnicy 5 mm, który może być bez problemu wymieniony na aplikator o innej średnicy lub na krioaplikator natryskowy.

Porównaj poszczególne modele aparatów i krioaplikatorów CryoIQ

 

Aparaty do kriochirurgii CryoIQ - PRO

Oprócz modeli serii "PRO", dostępne są również tańsze aparaty do kriochirurgii z serii "DERMA", w których krioaplikator jest na stałe zintegrowany z dozownikiem.

Strona zawiera ofertę dostępną wyłącznie dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych profesjonalistów medycznych. Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami medycznymi:
TAK
NIE
Krioaplikator:
ø 5 mm C5
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel