Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Aparat do kriochirurgii CryoIQ DERM+ CONTACT N2O kontaktowy
Aparat do kriochirurgii CryoIQ DERM+ CONTACT N2O kontaktowy
Aparat do kriochirurgii CryoIQ DERM+ CONTACT N2O kontaktowy
Aparat do kriochirurgii CryoIQ DERM+ CONTACT N2O kontaktowy
Aparat do kriochirurgii CryoIQ DERM+ CONTACT N2O kontaktowy
Aparat do kriochirurgii CryoIQ DERM+ CONTACT N2O kontaktowy
FeedEtykietaB

Aparat do kriochirurgii CryoIQ DERM+ CONTACT N2O kontaktowy ø 5 mm C5

Kod produktu:960-CI-CIQ-DP-C5
Producent:CryoIQ Global
Krioaplikator
1 069,00 zł
/ szt.
989,81 zł
netto
Bardzo mała ilość w magazynie
Bardzo mała ilość w magazynie

Podręczny, nowej generacji aparat do kriochirurgii z pozłacanym aplikatorem kontaktowym o średnicy 5 mm i wkładem 15g N2O, wystarczającym na około 18-24 aplikacji wymrażania kontaktowego. Zaprojektowany do bardzo precyzyjnego leczenia małych i płytkich zmian skórnych o średnicy ok. 5 mm metodą zamrażania kontaktowego w temperaturze -80ºC.

Obszar zastosowań obejmuje praktykę dermatologiczną, kosmetologiczną, podiatryczną, weterynaryjną i inne specjalizacje. Idealny w leczeniu początkowych stanów chorobowych skóry.

Jako czynnik zamrażający wykorzystuje sterylny medycznie podtlenek azotu (N2O) pozwalający na silne i skoncentrowane wymrażanie tkanek metodą kontaktową.

Na czym polega wymrażanie kontaktowe?

W odróżnieniu od metody natryskowej, gdzie skroplenie gazu odbywa się na powierzchni skóry a krioaplikator nie dotyka skóry, w metodzie kontaktowej gaz skrapla się w zamkniętej komorze krioaplikatora, który przykładany jest do skóry.

Zabieg podzielony jest wtedy na dwie fazy. Najpierw uwalniamy gaz, aby zmrozić aplikator do maksymalnej temperatury, co trwa ok. 15-20 sekund, a następnie, zmrożoną końcówkę krioaplikatora przykładamy bezpośrednio na zmianę skórną, co pozwala na precyzyjne wymrożenie tkanki przy temperaturze -80ºC.

Mniejsza w metodzie kontaktowej liczba niezależnych aplikacji, jaką można wykonać z użyciem jednego wkładu N2O wynika właśnie z konieczności wstępnego zamrożenia krioaplikatora w komorze skraplania gazu, co trwa dłużej niż czas samego zamrażania tkanki. W przypadku niektórych rodzajów zmian, po wstępnym zamrożeniu aplikatora, można jednak wymrozić kilka zmian skórnych za jednym razem.

Metoda kontaktowa pozwala na uzyskanie większej precyzji wymrażania, gdyż obszar wymrożenia odpowiada dokładnie wielkości końcówki krioaplikatora, bez ryzyka "rozlania" się czynnika mrożącego na obszary sąsiednie.

 

Wymienny wkład gazu N2O posiada wbudowany zawór wewnętrzny, który pozwala na bezstratne odkręcenie wkładu, gdy jeszcze nie został w pełni zużyty.

Urządzenie sprzedawane w sztywnym pudełku z przegródką na dodatkowy wkład lub aplikator.

Zasadniczą część urządzenia stanowi krioaplikator z pozłacaną metalową końcówką kontaktową zintegrowany z dozownikiem podtlenku azotu, do którego dokręca się jedynie wymienny wkład N2O.

Aparat do kriochirurgi CryoIQ DERM Plus - kontaktowy

Dlaczego CryoIQ DERM+ CONTACT?

 • Łatwość użycia:
  • Mały rozmiar, przenośny i bardzo poręczny.
  • Lekki, mieści się w kieszeni fartucha. Zawsze gotowy do użycia.
  • Optymalnie dopasowany do dłoni podczas zabiegu.
  • Nie wymaga specjalnego czasu przygotowania do zabiegu.
 • Precyzja:
  • Urządzenie jest bardzo dokładnym aparatem do kriochirurgii, pozwalającym na precyzyjną destrukcję tkanek.
  • Standardowy punktowy krioaplikator kontaktowy (contact freezing) do zmian powierzchniowych.
  • Szeroka dźwignia pozwala na dokładne dozowanie uwalnianego gazu, bez jego strat.
 • Sterylność:
  • Zastosowanie wkładów z N2O, mających wbudowany filtr 5 mikronowy, pozwala na aplikację gazu sterylnego, co ma kapitalne znaczenie w przypadku operowania zmian sączących, mogących ulegać zakażeniu.
  • Korpus urządzenia pokryty jest warstwą złota.
  • Urządzenie można dezynfekować środkiem dezynfekującym lub alkoholem, a przy kontakcie z krwią należy sterylizować (bez wkładów!) w autoklawach parowych w temperaturze 134ºC (najlepiej 133ºC).
 • Wydajne wkłady:
  • Nowatorski system wkładów N2O z wbudowanym zaworem bezpieczeństwa pozwala na odłączenie wkładu, gdy jest jeszcze częściowo pełny, w dowolnym momencie i jego ponowne załączenie bez strat gazu.
  • Dzięki niskiemu poziomowi gazu resztkowego, wkłady CryoIQ posiadają wysoką wydajność pozwalającą na wykonanie ok. 18-24 wymrożeń (kontaktowych) przy pojemności 25g N2O (ok. 360 sekund ciągłego wymrażania).
 • Ekonomiczny:
  • Doskonały stosunek ceny do wydajności zapewnia szybki zwrot inwestycji.
  • Wymieniamy tylko zasobnik gazu, a najdroższy element urządzenia - wysokiej jakości precyzyjny krioaplikator - może być eksploatowany bez ograniczeń.
  • Ponadto, żadnych strat gazu w trakcie zabiegu, podczas wymiany wkładu i w czasie przechowywania.
 • Wymrażanie przyjazne dla pacjenta:
  • Brak lub minimalne odczuwanie bólu podczas zabiegu, co wynika z wyjątkowej precyzji oraz z zastosowanej temperatury i mocy wymrażania.
  • Niskie ryzyko infekcji. Brak krwawienia.
  • Bardzo dobre efekty kosmetyczne (ograniczone powstawanie blizn).
  • Metoda kontaktowa uniemożliwia "rozlanie" się skroplonego gazu na obszary sąsiednie.

 

CryoIQ Derm Plus jest najnowszym rozwiązaniem Szwedzkiej firmy Cryo IQ AB specjalizującej się w produkcji nowej generacji aparatów kriochirurgicznych. Produkty CryoIQ są technologicznym rozwinięciem powszechnie znanych i cenionych na rynku urządzeń produkowanych przez firmę CryoAlfa.
Model CryoIQ DERM+ CONTACT jest odpowiednikiem modelu CryoAlfa SUPER CONTACT.

 Aparat kriochirurgiczny N2O - CryoIQ

Zastosowanie aparatu CryoIQ DERM+ CONTACT:

 • Dermatologia
 • Chirurgia estetyczna
 • Onkologia
 • Proktologia
 • Stomatologia
 • Weterynaria
 • Medycyna kosmetyczna
 • Podologia
 • Chirurgia mało inwazyjna

 

Urządzenie pozwala na efektywną, szybką i tanią krioterapię niezbyt głębokich zmian skórnych, m.in. wszelkie rodzaje brodawek, naczyniaki, brodawczaki, rogowacenia, kłykciny kończyste, plamy soczewicowate, zmiany pigmentowe i inne zmiany, będąc pełną alternatywą dla dużych i niezwykle drogich urządzeń do krioterapii, wykorzystujących ciekłe gazy.

Czas zabiegu zależy od głębokości zamrażania, jaką użytkownik uzna za konieczną. Więcej informacji na ten temat znajduje się w instrukcji obsługi.

 

Jak działa wymrażanie za pomocą N2O ?

Parowanie podtlenku azotu (N2O) odbywa się w temperaturze -89 °C i przekształcane jest w energię terapeutyczną praktycznie bez strat. Wynikiem pochłaniania energii z otoczenia jest efekt zamrożenia i pękania komórek, dzięki wytrącaniu się kryształków lodu.

Głębokość zamrażania wynosi 2-3 mm, czyli pełną grubość naskórka i skóry właściwej łącznie.

Zastosowana technologia zapewnia utrzymanie stabilnych parametrów pracy (temperatury -89 °C w komorze skraplania i poziomu zamrażania: 100K/min), dzięki czemu urządzenie spełnia rygorystyczne wymagania nowoczesnych aparatów do kriochirurgii. Warunkiem prawidłowego zamrożenia w metodzie kontaktowej, jest uwalnianie gazu przez odpowiedni czas w komorze skraplania i następnie przyłożenie końcówki krioaplikatora bezpośrednio do tkanki. W celu osiągnięcia optymalnego wyniku, zaleca się powtórzenie cyklu zamrażania/rozmrażania.

W ciągu 24-48 godzin od chwili zabiegu w zamrożonym miejscu uformuje się strup, który odpadnie po 10-14 dniach pozostawiając ziarninę. Dzięki zachowaniu dobrej włóknistości tkanki, cały zabieg kriochirurgiczny znacznie ogranicza powstanie widocznej blizny, podobnie jak przebarwień, np. po usunięciu brodawki pigmentowej.

Standardowy wkład z podtlenkiem azotu (25g) pozwala na około 360 sekund aplikacji. Po wcześniejszym zmrożeniu krioaplikatora kontaktowego, średni czas aplikacji na zmianę skórną wynosi od 4 do 12 sekund (zależnie od wielkości zmiany, jej typu i utkania). Większa komponenta utkania łącznotkankowego wymaga dłuższej aplikacji, a w przypadku przewagi utkania komórkowego, czas aplikacji jest krótszy.

Instrukcja obsługi aparatów do kriochirurgii CryoIQ (PL)

Zawartość zestawu CryoIQ DERM+ CONTACT:

 1. Krioaplikator kontaktowy o średnicy 5 mm zespolony z dozownikiem,
 2. Wkład 25g N2O
 3. Profesjonalne opakowanie

 


UWAGA: Wkłady N2O do aparatów CryoIQ pasują również do modeli CryoAlfa SUPER oraz modeli CryoAlfa LUX wyprodukowanych w roku 2016 i później, ale wkłady CryoAlfa nie pasują do aparatów CryoIQ.


 

Model Cryo IQ DERM+ jest sprzedawany w wersji CONTACT z krioaplikatorem kontaktowym o różnych średnicach oraz w wersji LIQUID z krioaplikatorem natryskowym.

Oprócz modeli serii "DERM+", dostępne są również aparaty do kriochirurgii serii "PRO", dedykowane do bardziej profesjonalnych zastosowań.

Porównaj poszczególne modele aparatów i krioaplikatorów CryoIQ

 

Aparat do kriochirurgi CryoIQ DERM Plus - kontaktowy

Strona zawiera ofertę dostępną wyłącznie dla lekarzy, fizjoterapeutów i innych profesjonalistów medycznych. Potwierdzam, że wykonuję zawód medyczny lub prowadzę obrót wyrobami medycznymi:
TAK
NIE
Krioaplikator:
ø 5 mm C5
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel