Zestaw narzędzi IASTM do terapii powięziowej TECAR BEAUTY
Zestaw narzędzi Globus Fascia Tools BEAUTY do terapii narzędziowej IASTM w połączeniu diatermią TECAR przy zabiegach kosmetologicznych i medycynie estetycznej. Doskonale sprawdza się przy rozdzielaniu guzków włóknistych w zabiegach do zwalczania głębokiego cellulitu i przemodelowania tkanki łącznej.
Narzędzia pełnią rolę jednobiegunowej elektrody czynnej dostarczającej w głąb ciała energię prądów wysokiej częstotliwości (fale radiowe). Mogą być stosowane również do niwelowania napięcia w strukturach mięśniowych oraz tkance powięziowej, a także w celu rozgrzania tkanek miękkich. Wykonane z anodyzowanego aluminium.
Zestaw zawiera dwa narzędzia o różnych kształtach, które wystarczają do przeprowadzania typowych zabiegów kosmetologicznych. Każde narzędzie posiada otwór do podłączenia urządzenia Globus TECAR 6000/7000 Beauty Med lub Globus Diacare 5000/7000. Narzędzia powięziowe GLOBUS są wygodne w stosowaniu przez fizjoterapeutę, a ich kształt sprawia, że są również łatwe do czyszczenia.
DiaBlade - duży |
DiaBlade - mały |
Połączenie terapii TECAR z IASTM
W porównaniu z samodzielnym stosowaniem techniki IASTM, połączenie jej z diatermią TECAR posiada następujące zalety:
- Brak bólu.
- Wyższa skuteczność zabiegu.
- Mniejsze zmęczenie terapeuty.
- Ograniczenie powstawania wybroczyn.
- Stymulacja regeneracji tkanek.
Masaż manualny stosujący technikę IASTM jest zarazem nowym sposobem wykorzystywania diatermii TECAR, ponieważ oprócz bardziej precyzyjnego aplikowania leczniczej energii w głąb tkanek, istnieje możliwość jednoczesnego wykonywania głębokiego masażu całych struktur tkankowych, w tym powięzi, co ma bardzo istotne znaczenie dla procesu leczniczego i poprawy urody skóry.
Diatermia TECAR stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny w skórze w wyjątkowo precyzyjny i kontrolowany sposób, przyspiesza naturalny proces regeneracji tkanek oraz wykładniczo skraca czas regeneracji i gojenia m.in. blizn pooperacyjnych i bliznowców.
Typowe zastosowania w medycynie estetycznej:
- fizjoterapia dermatofunkcjonalna,
- anti-aging twarzy i dekoltu,
- stymulacja kolagenu i produkcja elastyny,
- przygotowanie przedoperacyjne,
- redukcja obrzęku i bólu w chirurgii rekonstrukcyjnej i estetycznej,
- bliznowce i blizny przerostowe,
- wrzody i oparzenia.
UWAGA: W skład zestawu wchodzą tylko dwa narzędzia, bez przewodów. Aby podłączyć narzędzia do aparatu, należy wykorzystać niebieski przewód oporowy typu "A" wchodzący w skład aparatu serii 7000 lub zestawu do zabiegów automatycznych. W przypadku aparatów serii 5000/6000, należy dokupić jeszcze dodatkowy przewód niebieski.
Urządzenia TECAR z serii 7000 mają już dedykowany program do zabiegów powięziowych (Fascia). W przypadku serii 5000/6000, należy wykorzystać typowy program z trybem oporowym i wybrać z menu rodzaj elektrody "Fascia Tools".