Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Elektrostymulator do rehabilitacji opadającej stopy EM-3000
Elektrostymulator do rehabilitacji opadającej stopy EM-3000
Elektrostymulator do rehabilitacji opadającej stopy EM-3000
Elektrostymulator do rehabilitacji opadającej stopy EM-3000

Elektrostymulator do rehabilitacji opadającej stopy EM-3000

Kod produktu:929-DI-EM-3000
Producent:Everyway Medical
649,00 zł
/ szt.
600,93 zł
netto
Chwilowo brak
Chwilowo brak

PRODUKTU JUŻ NIE BĘDZIE W SPRZEDAŻY.

Osobisty aparat do stymulacji nerwu strzałkowego przy rehabilitacji opadającej stopy, np. po udarze mózgu. Może być stosowany pod kontrolą lekarza lub indywidualnie przez pacjenta w domu, po wcześniejszym ustawieniu aparatu przez lekarza.

Urządzenie EM-3000 wykorzystuje elektrostymulację funkcjonalną (FES) wywołującą skurcz mięśniowy zginacza grzbietowego stopy, który jest wyzwalany przyciskiem umieszczonym pod stopą. Czujnik wyczuwa podniesienie pięty oraz obciążenie pięty podczas stawiania stopy na podłożu. Dzięki temu urządzenie jest w stanie w odpowiednim momencie wysłać do nerwu strzałkowego impuls elektryczny (stymulacja), który doprowadzi do zgięcia stopy.

Stopa jest zginana grzbietowo przez odpowiedni okres czasu, niezależnie od tempa poruszania się. Co istotne, urządzenie EM-3000 ma możliwość ustawienia opóźnienia rozpoczęcia stymulacji (D1) oraz opóźnienia zakończenia stymulacji (D2). Parametry te pozwalają na dostosowanie urządzenia indywidualnie dla każdej osoby i optymalną koordynację ruchów stopy. Opóźnienie D2 może zapobiec ponadto nadmiernej supinacji stopy w fazie podparcia.

Przycisk nożny może być również umieszczony na drugiej nodze, z przodu stopy pod dużym palcem. Jest to funkcja przydatna wtedy, gdy spastyczność na chorej nodze nie pozwala na umieszczenie przycisku pod piętą.

Cechy stymulatora opadającej stopy EM-3000:

 • Jeden kanał stymulacji EMS
 • Zasilanie: 2 baterie AA 1,5V
 • Regulacja częstotliwości impulsów: 1-100 Hz
 • Szerokość impulsu: 180 µs.
 • Specjalny tryb "TEST" do testowania optymalnych parametrów stymulacji.
 • Przycisk H/T (pięta/paluch) do ustawienia sposobu aktywacji stymulacji.
 • Dodatkowe elementy zestawu:
  • Przewód do połączenia elektrod i przycisku nożnego.
  • Przycisk nożny pod stopę.
  • Komplet 4 żelowych elektrod samoprzylepnych.
  • Opaska na rzep do stabilizacji elektrod i przewodów.
  • komplet 2 baterii AA.
  • Pojemnik do przechowywania.
  • Instrukcja obsługi.

  Stymultor nerwu strzałkowego EM3000

 

Czym jest FES?

Elektrostymulacja funkcjonalna (ang. Functional Electro Stimulation, FES) polega na stymulacji nerwowo-mięśniowej (EMS) aplikowanej do upośledzonych mięśni w celu wywołania określonej funkcji motorycznej. Jest doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji ruchowej u osób po udarze mózgu, po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, przy stwardnieniu rozsianym oraz w innych chorobach skutkujących brakiem ośrodkowej kontroli funkcji mięśni.

 

Instrukcja obsługi elektrostymulatora opadającej stopy EM-3000 (PL).

 

Dokup więcej elektrod
Urządzenie zaopatrzone jest w zestaw 4 elektrod samoprzylepnych 50x90 mm wielokrotnego użytku dla jednej osoby, które mogą wystarczyć na okres do kilku tygodni w zależności od stopnia użytkowania (20-30 aplikacji).
Z tego względu zalecamy zaopatrzyć się w dodatkowe elektrody od razu przy zakupie elektrostymulatora, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów dostawy w najbliższej przyszłości.

Ponadto:
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń
65 619 38 55Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel