Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego system CryoAlfa ?

KriochirurgiaCiężkie i drogie aparaty na ciekły azot lub dwutlenek węgla są dość częstym widokiem w gabinecie dermatologa, chirurga czy ginekologa. Coraz częściej korzystają z nich także dentyści.
Czy lekarze muszą korzystać z tych aparatów w praktyce codziennej? Odpowiedź jest oczywista i jednoznaczna. Z krioterapii TAK, lecz z dużych, niemobilnych i drogich aparatów – NIE !

W przypadku jednego gabinetu, który jest podstawą zarobkowania lekarza, taki system może być dobry. W przypadku wykorzystywania swoich umiejętności w kilku miejscach, zastosowanie aparatów stacjonarnych jawi się jako trwonienie środków, które mogą być zainwestowane w inną aparaturę.

Alternatywą są małe i przenośne systemy do krioterapii, w szczególności system CryoAlfa opracowany przez firmę CryoAlfa/Cryoswiss.

System CryoAlfa jest rozwiązaniem nowej generacji wykorzystującym sprężony podtlenek azotu (N2O), który w momencie aplikacji daje temperaturę zamrażania -89 ºC. Chociaż jest to temperatura wyższa w porównaniu z ciekłym azotem, to efektywność kriogeniczna podtlenku azotu jest zbliżona z uwagi na dużo mniejsze napięcie powierzchniowe. Temperatura -89 ºC jest w tym wypadku w zupełności wystarczająca do zniszczenia chorych tkanek lub zmian patologicznych.
Ponadto specjalna konstrukcja mikrokapilary natryskowej zapewnie pełne bezpieczeństwo i kontrolę pola operacyjnego.

Wielkość i waga urządzeń CryoAlfa pozwalają na przewożenie w małej torbie. Cały system mieści się bowiem w torbie o wymiarach małego netbooka!

 

Rozwiązanie ekonomiczne

Koszt zakupu całego systemu do dermatologii czy ginekologii stanowi 15-20% ceny systemu stacjonarnego, przy podobnej skuteczności terapii.

Koszt eksploatacji jest nieporównywanie niższy, również w porównaniu z innymi rozwiązaniami przenośnymi.

Jeden zasobnik z podtlenkiem azotu o wadze 16g wystarcza na około 25-50 kilkusekundowych aplikacji, co przy potencjalnych zyskach zwraca się już po .... jednej aplikacji. Zastosowanie większego zasobnika 25g jest jeszcze bardziej korzystne cenowo.
Nowoczesny system budowy zasobnika pozwala na odłączenie go od aparatu bez obawy utraty gazu, co było zmorą starszych typów przenośnych systemów do krioterapii.

Wysoka, „szwajcarska” jakość wykonania, jego prostota konstrukcji i użycia, pokrycie złotem elementów metalowych konstrukcji (trwałość i łatwa sterylizacja), pozwala na wieloletnie użytkowanie.

 

Modele systemu CryoAlfa


Do zastosowań specjalistycznych w typowej praktyce lekarskiej dedykowany jest model CryoAlfa LUX. Szeroka gama aplikatorów natryskowych, dermatologicznych, ginekologicznych czy dentystycznych, a także możliwość użycia aplikatorów kontaktowych (przy zmianach naskórkowych), świadczy o jego wielkich możliwościach. Do głębszych zmian chorobowych skóry radzimy stosować aplikator natryskowy (ze szkła ceramicznego), z uwagi na większą głębokość zamrażania (maks. do 3 mm) przy bezpośrednim zamrażaniu gazem N2O.

Lista zastosowań aparatu jest szeroka:

 • Dermatologia
 • Chirurgia estetyczna
 • Ginekologia
 • Onkologia
 • Proktologia
 • Stomatologia
 • Weterynaria
 • Medycyna kosmetyczna
 • Podologia
 • Chirurgia małoinwazyjna
 • Otolaryngologia


Wskazania są także niezwykle szerokie i obejmują naczyniaki, brodawki, zmiany pigmentowe, kłykciny kończyste, nowotwory skóry i wiele innych, spotykanych w codziennej praktyce lekarskiej.

System CryoAlfa SUPER jest przeznaczony do pracy w kosmetologii, podologii. Jest prostszym systemem, gdzie zawór spustowy jest zintegrowany z aplikatorem. W ofercie dostępny jest jeden rodzaj aplikatora natryskowego i trzy rozmiary aplikatorów kontaktowych. SUPER Posiada jednak pełną funkcjonalność i zalety użytkowe systemy LUX.
CryoAlfa SUPER może być także stosowany w praktyce lekarza rodzinnego w usuwaniu prostych zmian patologicznych, nie wymagających konsultacji z dermatologiem lub chirurgiem.

Zarówno model LUX jak i SUPER występuje w wersji z krioaplikatorem natryskowym (otwartym) jak i kontaktowym (zamkniętym).

 

Podsumowanie


System CryoAlfa do kriochirurgii można więc określić jako doskonałą alternatywę dla systemów stacjonarnych, mający następujące cechy, dające komfort użytkowania:

 • lekki i przenośny
 • temperatura użytkowa pracy systemu pozwala na destrukcję tkanek patologicznie zmienionych w sposób szybki i bezbolesny
 • istnieje duża możliwość adaptacji systemu do różnych zastosowań, dzięki różnym typom aplikatorów
 • koszt zakupu zestawu z aplikatorami nie przekracza 20% ceny systemów stacjonarnych
 • jest bezpieczny w stosowaniu, zarówno dla lekarza, jak i pacjenta
 • łatwy do czyszczenia, dezynfekcji, czy sterylizacji (w autoklawie parowym - do 134°C, nie dłużej niż 3 minuty).
 • wysoka jakość wykonania
 • długi czas użytkowania
 • możliwość zastosowania systemu zarówno przez dermatologa, jak i chirurga, ginekologa czy dentystę – wystarczy zmienić aplikator, nakręcany na aparat


W/w cechy stanowią o walorach użytkowania i określają system CryoAlfa jako niezwykle korzystną alternatywę dla innych rozwiązań w krioterapii, nie tylko stacjonarnych, ale też przenośnych modeli (m.in. CryoPen, Histofreezer. Freez off, Wartner itp.).

 

 

Dokumentacja

 
Instrukcja obsługi aparatu kriochirurgicznego CryoAlfa LUX (PL)
Instrukcja obsługi aparatu kriochirurgicznego CryoAlfa SUPER (PL)

 

Zobacz prezentacje filmowe

 

Demonstracja klinicznych zastosowań urządzeń CryoAlfa:

Stosowanie urządzenia CryoAlfa LUX:

 


 

Przykładowe przypadki patologiczne


(obraz przed i po zabiegu kriochirurgicznym z zastosowaniem CryoAlfa)

 

Leczenie skóry twarzy

Leczenie zmian skóry twarzy

 

 

Leczenie naczyniaka u dziecka

Leczenie naczyniaka u dziecka

 

 

Leczenie blizn

Leczenie blizn

 

 

Usuwanie zmian pigmentacyjnych

Usuwanie zmian pigmentowych

 

 

Zmiana patologiczna na palcu

Zmiany na palcu

 

 

Zabieg chirurgiczny stopy

Zabieg kriochirurgiczny na stopie

Polecane

pixel