Informacje o produkcie

Incontinence Plus - elektrostymulator do ćwiczenia mięśni Kegla

ocena:5/54.67 /5 (9 opinii)
kod produktu:753-FD-D-FJ32E
producent:FUJI Dynamics
 • Aparat do wzmacniania mięśni Kegla, w szczególności po porodzie. Doskonały dla młodych kobiet w celu poprawy czynności seksualnych oraz w leczeniu nietrzymania moczu typu wysiłkowego i mieszanego. 4 programy zabiegowe. W komplecie sonda dopochwowa.
299.00
Out Of Stock
Powyżej 500,00 zł Gratis!
Dodaj do ulubionych Dodaj do porównania
  Incontinence Plus - elektrostymulator do ćwiczenia mięśni Kegla

  Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

  PEŁEN OPIS

  Wygodne w obsłudze urządzenie pozwalające na efektywne wzmocnienie mięśni miednicy mniejszej (mięśni Kegla) za pomocą elektrostymulacji. Szczególnie zalecany dla kobiet po porodach, w celu poprawienia kurczliwości mięśni miednicy będącej warunkiem udanego współżycia seksualnego, a także przy leczeniu nietrzymania moczu typu wysiłkowego oraz mieszanego. W komplecie z sondą dopochwową. Bardzo łatwy w użyciu i dedykowany dla kobiet w każdym wieku.

  Elektryczna stymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) jest stosowana od wielu lat w celu pobudzenia włókien mięśniowych w leczeniu wielu chorób skutkujących osłabieniem lub zanikiem mięśni. Elektrostymulacja odbudowuje normalne, fizjologiczne mechanizmy odruchowe chorych mięśni.

  Wynikiem udanej terapii wzmocnienia siły i kurczliwości mięśni Kegla za pomocą elektrostymulacji jest poprawa czynności seksualnych oraz odczuć przy współżyciu.

  W leczeniu nietrzymania moczu, elektrostymulacja uważana jest za jedną z najbardziej skutecznych metod terapii i jest metodą zalecaną przez lekarzy, zanim podjęta zostanie ewentualna decyzja o zabiegu operacyjnym. W większości przypadków, efekty lecznicze powinny być widoczne już po kilku tygodniach.

  Aparat Incontinence Plus firmy FUJI Dynamics pozwala na stosowanie zabiegów elektrostymulacji w warunkach domowych w sposób bezpieczny i bez ograniczeń ilości zabiegów. Poprawia komfort życia pacjenta, jego samopoczucie, a także komfort innych osób z najbliższego otoczenia. Zapewnia dyskrecję. Pozwala na znaczne ograniczenie stosowania leków w terapii nietrzymania moczu.
   

  Cechy charakterystyczne aparatu Incontinence Plus:

  • Łatwa obsługa za pomocą prostych przycisków zintegrowanych z obudową.
  • Regulacja intensywności stymulacji do maksymalnego poziomu 120 mA.
  • 4 programy różniące się charakterem modulacji częstotliwości impulsów (A, B, C i D)
  • Pamięć ostatnio stosowanego programu. 
  • Funkcja automatycznego wyłączenia po dwudziestu minutach (bez możliwości regulacji) - zapobiega przetrenowaniu mięśni. Automatyczne wyłączenie po 5 minutach przy zerowej intensywności.
  • Wykrywanie sondy - spadek intensywności do zera przy wykryciu otwartego obwodu prądowego.
  • Wymiary aparatu: 125 x 35 x 16.5 mm.
  • W zestawie:
   • sonda dopochwowa - może być stosowana przez jednego pacjenta nawet do 6 miesięcy,
   • rzemyk na szyję
   • przewód do połączenia z sondą
   • 2 baterie AAA 1.5V
   • instrukcja obsługi w języku polskim
   • torebeczka (etui).

  Jak działa elektrostymulacja typu EMS?

  Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa (EMS) zmusza mięśnie do pracy, przy czym w przypadku osłabionych mięśni skurcz wywołany sztucznym bodźcem zewnętrznym jest z reguły większy i silniejszy niż skurcz naturalny. Wymuszona i intensywna praca mięśni doprowadza do szybkiej rozbudowy struktur mięśniowych oraz do ich wzmocnienia.

  Przy elektrostymulacji dopochwowej stosowana jest sonda zakończona dwiema płytkami metalowymi pełniącymi rolę elektrod doprowadzających do mięśni delikatne impulsy prądowe wywołujące skurcz mięśniowy. W początkowym okresie stymulacji mięśni dna miednicy nie należy przesadzać z intensywnością zabiegu, aby nie doprowadzić do przetrenowania i związanych z tym niekiedy dolegliwości bólowych.

  NTM elektrostymulacja po porodziePodczas typowego zabiegu odczuwalne jest silne przyciąganie mięśni pochwy ciągnące się od dna miednicy. Cała stymulacja składa się z cykli, w których po każdym skurczu (praca) następuje odpoczynek mięśni (relaksacja) - za wyjątkiem programu C. Dobre wyniki daje samodzielne utrzymanie skurczu jeszcze w fazie relaksacji, gdy urządzenie przerywa wysyłanie impulsów.
  Skuteczne leczenie wymaga stymulacji przynajmniej raz dziennie, a poprawę można zobaczyć w ciągu 4 tygodni.

  Po uzyskaniu pełnej sprawności mięśni miednicy, można dalej stosować elektrostymulację (np. program D), w celu utrzymania dobrego stanu i kondycji mięśni.

  Jak stosować?

  Urządzenie może być stosowane codziennie najlepiej przez przynajmniej 20 minut. Po włożeniu sondy do pochwy, włącz urządzenie, wybierz dogodny program i powoli zwiększaj intensywność stymulacji.
  Warunkiem użycia jest zachowanie czucia powierzchniowego śluzówki pochwy. Przy większej suchości w pochwie, zaleca się naniesienie na sondę żelu przewodzącego, a przynajmniej zwilżenie jej wodą. W przeciwnym razie stymulacja nie będzie możliwa lub będzie mniej komfortowa.

  Terapia elektrostymulatorem w nietrzymaniu moczu często jest uzupełniana ćwiczeniami za pomocą innych urządzeń, stożkami dopochwowymi Aquaflex, czy trenerem pneumatycznym z funkcją biofeedback.

  Nietrzymaniu moczu po porodzieNietrzymanie moczu jest chorobą dotyczącą przede wszystkim kobiet po porodach lub zabiegach na mięśniach dna miednicy mniejszej. Dotyczy kilku procent populacji.
  Leczenie farmakologiczne niesie ze sobą ryzyko działań niepożądanych, zaś operacyjne - ryzyko powikłań.


  Elektrostymulacja mięśni Kegla jest uznaną metodą wspomagającą leczenie tej przypadłości, bez powyższych działań niepożądanych.


  Przeciwwskazania elektrostymulacji:

  • rozrusznik serca,
  • padaczka,
  • nowotwory narządów rodnych
  • ciąża.

  Ponad 95% kobiet może stosować ten rodzaj terapii.
  Elektrostymulacje można stosować pod nadzorem lekarskim jako metodę z wyboru lub jako leczenie uzupełniające inny rodzaj terapii.

  Parametry programów Incontinence Plus:

  ProgramCzęstotliwość
  [Hz]
  Szer.imp. [μs]Ramp Up/Down
  [s]
  Praca
  [s]
  Odpoczynek
  [s]
  Czas zabiegu
  [min]
  A 12.5 250 1 5 3 20
  B 50 250 1 5 5 20
  C 10-50-10 250 nie dotyczy
  D

  Faza 1: 27
  Faza 2: 10

  250 1
  1
  3
  8
  brak 20

  Program A wywołuje skurcze o charakterze pulsacyjnym z przerwą na odpoczynek.
  Program B tworzy nieco silniejsze ciągłe skurcze również z przerwą na odpoczynek.
  Program C tworzy stały skurcz o zmiennym charakterze przypominającym falowanie (modulacja częstotliwości).
  Program D składa się z dwóch następujących po sobie skurczów (skurcz dwufazowy), jeden o charakterze ciągłym, drugi pulsacyjny.


  Instrukcja obsługi elektrostymulatora Incontinence Plus (PL).

   

  Aparat Incontinence Plus przystosowany jest do podłączenia również innych rodzajów sond do elektrostymulacji oraz elektrod samoprzylepnych na skórę dostępnych w naszym sklepie i powszechnie stosowanych na rynku.

  Zasady higieny

  Eksploatacja sondy dopochwowej wymaga przestrzegania pewnych zasad higieny. Sonda po każdym użyciu powinna być dokładnie umyta wodą z mydłem i dokładnie wysuszona. Należy ją przechowywać w suchych warunkach, najlepiej w niskiej temperaturze. Po 6 miesiącach użytkowania, gdy nadal będzie konieczna terapia, sonda powinna być wymieniona na nową sondę.

   

   Ponadto:
  Parametry techniczne:
  Rodzaje stymualcji

  TENS - przeciwbólowa
  EMS - nerwowo-mięśniowa
  INF - interferencyjna
  MET - mikroprądy
  HVPS - wysokonapięciowa

  EMS

  Nerwowo-mięśniowa

  Kanały

  Liczba kanałów. Jeden kanał dotyczy jednego obszaru stosowania.

  1
  Częstotliwość [Hz]

  Częstotliwość impulsów

  2-50 Hz
  Standard połączenia elektrod

  Rodzaj połączenia pomiędzy elektrodą, a przewodem doprowadzającym. Okręśla rodzaj elektrod, jakie można podłączyć do elektrostymulatora.

  pin 2mm
  Zasilanie

  Sposób zasilania urządzenia

  Baterie 2xAAA
  Gwarancja

  Gwarancja na produkt liczona od daty zakupu.

  12 miesięcy (nie dotyczy akcesoriów)
  Kod UMDNS/CPV/UNSPSC

  Kody w różnych klasyfikacjach produktowych

  13775/33158210-7/42141805
  Opinie użytkowników
  Ilość opinii: 9 Średnia ocena: 4.67
  Autor: EdytaOcena:
  Produkt stosuje dopiero od 3 tygodni (chyba powinnam dwa razy dziennie go stosować by widzieć rezultaty) Na dzień dzisiejszy powiem tylko tyle że potrafi porządnie mięśnie stymulować. Już miałam wrażenie że coś jest lepiej ale kiedy złapałam kaszel to się okazało że jednak nie pomogło.
  Autor: IzabelaOcena:
  Produkt zgodny z opisem,łatwy w obsłudze i rozsądna cena.Zbyt krótko go używam żeby stwierdzić poprawę ale faktycznie czuć,że mięśnie pracują.Uważam ,że po dłuższym regularnym stosowaniu poprawa na pewno będzie 100%.Polecam.
  Autor: Ocena:
  jeszcze nie testowany, wydaje się rozsądny
  Autor: Ocena:
  Produkt zgodny z opisem, polecam
  Autor: Ocena:
  Bardzo dobry. W dobrej cenie. Zastosowanie NTM.
  Autor: EwaOcena:
  produktu używam jeszcze zbyt krótko ale wydaje mi się że jest lepiej.Zawsze przed miesiączką moja dolegliwość się pogarszała aż strach było wychodzić z domu a teraz zauważyłam różnicę,jest lepiej :-)
  Autor: Ocena:
  Produkt bardzo prosty w obsłudze.Przed pierwszym użyciem miałam obawy ale już trzeci dzień jak używam elektrostymulatora.Czuję jak moje mięśnia pracują i z niecierpliwością czekam na efekty.Dam pięć punktów bo wierzę że mi pomoże w mojej dolegliwości z którą męczę się już parę lat.
  Autor: Ocena:
  Produkt spełnił swoje zadanie. Mój komfort życia bardzo się polepszył.
  Autor: UrszulaOcena:
  Polecam elektrosymulato.Po 3 tyg.jest poprawa lecz mam troche problemow z zalozeniem sondy.
  Zapytaj o produkt:

  Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

  E-mail:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Potwierdzam prawidłowość adresu e-mailTo pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Pytanie:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
  Poleć ten produkt:

  Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

  Do:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
  Podpis:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  Treść:
  To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
  pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
  Zamknij
  pixel